PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611322}
6,8 144 236
ocen
6,8 10 1 144236
6,2 38
ocen krytyków
American Hustle
powrót do forum filmu American Hustle

Na temat filmów wypowiadam się sporadycznie. Zanim obejrzę film to zawsze sprawdzę ocenę na
filmwebie. Wczoraj postawiłem poświęcić ponad dwie godziny na obejrzenie "American Hustle" i
zdziwiłem się ogromnie widząc ocenę 6.8/10. Myślę sobie: "Co jest grane?". Oglądam. W pewnych
momentach zwyczajnie patrzę na ekran i się zastanawiam jak odzyskać stracone minuty życia. Ten
film jest tak przewidywalny, tak schematyczny. I ten motyw zaskoczenia, który nie wynika z treści
filmu ale ze sposobu jego realizacji. Czasami miałem też wrażenie, że film miał być też komedią.
Tak jak ktoś powiedział, film szyty pod Oskara. Nie traktuję tych nagród poważnie ale to dobrze, że
ten film nie zdobył choćby jednego. Ten film to nie dramat, to tragedia. Jestem rozczarowany.

użytkownik usunięty
pawciunio

w tym filmie brak jakiejś puenty...to chyba jego największa wada, koncówka jest zwyczajnie słaba, "największy" przekręt głównych bohaterów był słaby, a agent FBI wyjątkowo głupi...

pawciunio

Problem jest taki że tu są znakomici bohaterowie, tacy którzy naprawdę przykuwają uwagę, nakazują wręcz śledzenie ich, są doskonałe sceny ale jakby to odjąć to zostaje prosta, przewidywalna historia kanciarzy. I własnie co jest najbardziej wytykane - jak na tak rozbuchany emocjami film brakuje tu puenty lub efektowniejszej kuliminacji tego wszystkiego.

ocenił(a) film na 1
pawciunio

Robi się straszna afera wokół tego całego "przekrętu", którego nawet nie widać. Z Bohaterów robi się geniuszy w swoim fachu. Parę dobrych scen a reszta zalatuje kiczem na kilometr. Gniot jaki naprawdę niewiele. Film nie przedstawia żadnych wartości. Niestety pamiętam jak byłam na nim w kinie do samego końca wierząc, że może będzie lepiej. Stracone pieniądze. Film jest o niczym. Co do aktorstwa, również nie jestem przekonana... Posypały się nominacje i nagrody bo film został nagłośniony i sprzedał się, o to przecież chodziło. Film nie dla wymagającego odbiorcy. Może powieść na której podstawie powstał jest dobra, jednak tutaj to zwykłe nieporozumienie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones