PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10040161}

Amerykańska fikcja

American Fiction
6,8 11 446
ocen
6,8 10 1 11446
6,5 39
ocen krytyków
Amerykańska fikcja
powrót do forum filmu Amerykańska fikcja

biała. Mówi matka do dziewczyny głównego bohatera. Czyli afro mogą obrażać białych, a biały nie może. Ciekawa fabuła, wciąga i fajnie się ogląda. Taki prosty, a zarazem zrealizowany na luzie, przez to ma ten magnes przyciągania i wzbudza zainteresowanie.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Afro może obrażać białych, ale może biały też mógłby czarnych? Z tego filmu wynika że te ograniczenia, co wolno, a co nie we współczesnym świecie nakładają na siebie głównie biali ludzie, chcący być bardziej czarni niż czarni.

wojtekrot

'Na siebie' nakładamy, czy 'na nas' ktoś nakłada? Ja za takimi ograniczeniami nie głosowałem. Ps: pisząc to zorientowałem się, że tresura (kto jest treserem?) działa i my sami jednak nakładamy :( Ja by napisał murzyn, nie afro, ale chyba nie jestem w większości.

ocenił(a) film na 8
dzyniu88

Kochanka męża była biała + matka miała demencję. To naprawdę nie jest skomplikowane, nie trzeba brać wszystkiego tak na maksa do siebie. Zauważ zresztą, że później ta sama postać ubliża synowi, w ten sam sposób, za jego homoseksualną orientację.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Ale ten film właśnie naśmiewa się i punktuje dziwne zachowania białych, którzy obchodzą się z osobami z innym kolorem skory, jak z postaciami z innej bajki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones