PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30925}

Amerykanin w Paryżu

An American in Paris
6,9 4 869
ocen
6,9 10 1 4869
6,5 13
ocen krytyków
Amerykanin w Paryżu
powrót do forum filmu Amerykanin w Paryżu

Nie trawię

użytkownik usunięty

Lubię musicale, ale w których więcej się śpiewa niż tańczy (Grease, Rocky Horror,
Czarnoksiężnik z krainy Oz), zainteresowałem się filmem ze względu na Gene'a oraz liczne
Oscary.
Zawiodłem się, film był nudny, sceny taneczne były dla mnie obojętne - nie potrafię
zauważyć w tym piękna i polotu. Intryga jest ale oczywiście wszystko zostaje rozwiane w
banalny, disneyowski sposób - tj. żyli długo i szczęśliwie.
5/10

ocenił(a) film na 5

Też się zawiodłam. Momentami musiałam przewijać film do przodu, bo mnie nużył. A ja tak lubię musicale!

ocenił(a) film na 7

Przesada. Faktycznie zabrakło trochę piosenek tak kozackich jak np. z Deszczowej piosenki, ale taniec, choreografia to także cechy musicalu. A w tym filmie aktorzy pokazali wysoki poziom tańca. Poza tym również muzyka była na wysokim poziomie, chodź nie raz pozbawiona śpiewu. Fabuła była taka jaka miała być, lekka, przyjemna i dziwne by było gdyby zabrakło happy endu w musicalu-romansie lat 50;)

ocenił(a) film na 7
Vincent02

Z drugiej strony jednak trochę liczyłem na nietypowe zakończenie bez szczęśliwej miłości, gdy trwał ten długi końcowy motyw taneczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones