PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839326}

Amerykanin w marynacie

An American Pickle
5,4 4 510
ocen
5,4 10 1 4510
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin w marynacie
powrót do forum filmu Amerykanin w marynacie

IMHO, jako zagrzały antylewak, nie uważam, aby stereotypy brały się znikąd.
Przykro mi, drodzy idealistyczni lewicowcy, ale Cyganie naprawdę kradną i oszukują częściej, niż inne narody. Żydzi mają większy, niż inne narody, dryg do biznesu. Włosi statystycznie są bardziej ekspresyjni, niż Szwedzi,a z fizykami jądrowymi wśród Arabów nie jest najlepiej.
Prawie każdy stereotyp ma jakieś uzasadnienie w rzeczywistości. Lub miał kiedyś i to jest niestety przypadek głupich Polaków w USA.
Otóż w XIX wieku do USA nie emigrowała, statystycznie,elita polskiego narodu. Emigrowali przeważnie chłopi do niedawna pańszczyźniani, analfabeci,których świat zawierał się w kręgu wsi własnej, wsi sąsiednich oraz najbliższego miasteczka. Pana, wójta i plebana. Nawet najbardziej inteligentni spośród nich gubili się całkiem w świecie wielkich obcych miast, kolei, parowców, obcego języka i kultury. To, że Amerykanie mieli ich z idiotów, jest niestety zrozumiałe.

aklekot

A ja już myślałem, że potwierdzenie stereotypu "głupiego Polaka" znajdujesz we wpisach na filmwebie, a tu jednak chłopi do niedawna pańszczyźniani robią za głupków. Kamień spadł mi z serca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones