PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31376}
7,4 7 481
ocen
7,4 10 1 7481
Angelus
powrót do forum filmu Angelus

Angelus... Hanys :)

ocenił(a) film na 5

Sama jestem ze Śląska i powiem Wam ,że ... zauważyłam dziwną prawidłowość ... zamaist współczuć ludziom ze Śląska , wszyscy widzą tu jedynie śmieszną gwarę + złodziejstwo+ pijaństwo ,a za niedługo stolicę dla polskich pedofilów.( kilak przypadków na Śląsku).

Wiem ,jedno ... ludzie pomimo tego ,że bida na około i "psy tyłkami szczekają w niektórych miejscach ...tworzą kochające się rodziny , z wykrochmalonymi gardinami(firanki), pachnącym chlebem i żymłą(bułką) , kochającą starką (babcia) iw ielu innych aspektach.
Angelus : niby poetycki ale , jak ma być taki , skoro główną rolę odgrywa , "śmieszny kolega z TV- TVN - Instruktor Nauki Jazdy", niech mi nikt nie mówi ,że oglądając Angelusa , przez moment nie widział jakiejś scenki z TVN... jeśłi jest odwrotnie ... to czekam na ripostę :)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
MooNita

Ja też jestem ślązakiem a nawet Ślązakiem już w 6 pokoleniu na tej samej ziemi. Mnie wcale nie przeszkadza to, że w tym filmie brał udział koleś z nauki jazdy TVN bo nie oglądam tv wogóle. Natomiast mierzi mnie niepomiernie jeżeli ktoś próbuje na siłę wytłumaczyć komuś o czym ten film jest "tak naprawdę". Więc nie będę tłumaczył.

Moff_triphop

Moff, a Ty to nawet chyba wiem na jakiej ulicy mieszkasz (Szcz...:) jaki ten swiat maly;P

ocenił(a) film na 10
MooNita

ja rozniez jestem ze Slaska, rodowita hanyska od chyba 100 pokolen :)
nie uwazam, ze jest tutaj bieda, jest pare "slumsow", ale przeciez wszedzie sa!
dla mnie Slask, to region wspanialy, tyle pieknych miejsc!
uwielbiam go :)

MooNita

To ja tez sie wypowiem, moze nieco mnie na temat filmu, ale ta rozmowa i tak juz zeszla z tematu kinowego:)

Angelus - dobry, przyzwoite zdjecia, bardzo ciekawy, dobro godka, ale film nie nadaje sie dla kazdego, to trzeba przyznac.

Tak na marginesie, to jestem slazakiem z dziada pradziada, i musze powiedziec ze film mi sie podobal, jednak nie o tym chcialem pisac. Bardziej chcialbym poruszyc temat Śląska:) Zgadzam sie calkowiecie z MooNitą. Dodam jednak cos wiecej. Moim zdaniem, gorole (nie-slązoki) postrzegają sląsk jako brudny, zapyziały skrawek Polski, w ktorym mieszkaja same smiecie. A prawda jest taka, ze gdyby mnie ludność Śląska, to Warszawioków by dzisiaj nie bylo. Rozkradają nas z wegla, cala kasa plynie tam gdzie nie trzeba, a tutaj zostaje tylko to, czego oni nie potrzebuja. Nie jestem zadnym fanatykiem, aczkolwiek denerwuje mnie ta cala sprawa. Byc moze teraz sytuacja sie poprawia, ale i tak, Śląsk zasluguje na troche wiecej szacunku.. zreszta, to tylko moje zdanie i nikomu go nie narzucam, zdaje sobie jednak sprawe z tego, ze wiele osob mysli podobnie.

Darcio

Oooo same Ślązoki - to mnie cieszy :) zgadzam się z przedmówcą (nic dodać nic ująć) i pozdrawiam wszystkich hanysów

kasia

Świynto prowda kamraty :] Pozdrowiynia dlo wszyskich Hanysów :)

Darcio

Darcio. Amen. PzdR.

MooNita

A tak w odóle to Grzegorz Stasiak, zagrał najpierw w Angelusie, a dopiero po tej roli dostał angaż w Nauce Jazdy. Co do obsady to obok naturszczyków, zagrali przecież moim zdaniem znakomici aktorzy Teatru Rozrywki w Chorzowie m.in. Elżbieta Okupska - Jadźka (ta ubrana na czerwono co z Walterem w ziemiance pomieszkiwała).

ocenił(a) film na 10
MooNita

Piyknie :) zakładamy na Filmwebie enklawę śląskości!

Koniecznie trzeba tu jeszcze ściągnąć Hyjdlę Dziwoka - jedynego użytkownika Filmwebu, który wszystkie komentarze pisze gwarą (Pozdrawiam!)

A co do Angelusa i obrazu Slaska, to uważam, ze po Świętej wojnie nie ma już nic do zepsucia...ale z drugiej strony... czy nam naprawdę zależy na tym, zeby tłumaczyć tym zza Brynicy, dlaczego nos zachwyco, to co ich nie zachwyco?

ocenił(a) film na 6
MooNita

Katowice, Bytom... to moje strony. Film swojski, ale nie pokazuje prawdziwego obrazu Śląska...

ocenił(a) film na 10
MooNita

jak czekosz - tak dostaniesz

Do Ciebie dziołszka (nie chca Cie broń Boże łobrazić), tyn chop (Ewald) to ino instruktor z TVN'u, do innego Alojz z Bercika, jeszcze inkszy widzioł go na TVS, a łostatni w roztomajtych kabaretach.
Tyla mom do pedzenio jo.;)

ocenił(a) film na 9
MooNita

kej to mo być dobre kino,jak to ino gwarowy pastisz z tego okresu w kaju, który sie dziejo akurot na sląsku - film z letka przegięty symboliką jak na komedie.

ocenił(a) film na 10
marcin0205

dobry film, yno szkoda, że godajom fest spolszczoną godkom. Taki polsko-śląski język, a nie slonski. Reszta - mucha nie siodo. 9/10

misti69

Tak, powinien być czysto po śląsku, żeby żaden hadziaj czasem nie zrozumiał, jassssne.

ocenił(a) film na 10
MooNita

richtik fajny film pozdrawiom kazdego hanysa i polecam równiez Byzucha kantPol grzeszny zywot Francika buły i tyz zech jest z dziada pradziada hanys i robia na dole pozdrawiom cołki górny slonsk

ocenił(a) film na 5
MooNita

film jest faktycznie "inny", ale jeśli się ogląda na okrągło amerykańską sieczkę, to faktycznie można przeżyć wstrząs:)

ocenił(a) film na 10
MooNita

goroli tak najbardziej boli to i boją sie tego, że budujemy po latach stłamszenia swoją śląską mitologię...bo nie ma narodu, plemienia, grupy bez własnej mitologii...poloki tyż ją mają - yno co to za mity ! przegrane powstania, zburzono stolica...my tego nie chcymy...chcymy pracowac, robic, życ spokojnie i bezpiecznie na noszym Ślunsku...jo tam wola byc bliżyj Niemców i Czechów, byle dalej od tych dzikusów ze wschodu i ich potomków...ale może się kiedyś wyniosą wraz ze swoją zepsutą, gorolską krwią ! po Beuthen najlepiej widac jak wygląda Ślunsk pod rządami tych pożal się Ponbocku "polaków" ! PORADZYMY !

ocenił(a) film na 10
jeansibelius

Żal... Jestem "potomkiem dzikusów ze wschodu", który wychował się w Cidrach i miał mnóstwo kumpli Ślunzoków z dziada pradziada. Cieszę się, że z dala od Ciebie. Żal... "Bliżyj Niemców... A powstania śląskie pewnie były festynami z bójkami na sztachety między Ślązakami a Aborygenami. Niemcy, Niemcy über alles! Na pewno "chcymy pracować" czy wolimy niemiecki zasiłek i siedzieć na działce wsuwając wiśnie z kompotu?

ocenił(a) film na 10
MooNita

Złodziejstwo, pijaństwo, pedofilia, to są Twoje wnioski? Skąd Ci to przyszło do głowy??? Nie wiem, które z tych słów bardziej nie pasuje do tego filmu.

ocenił(a) film na 9
MooNita

To najgorsza opinia jaką miałem nieszczęście przeczytać w całym moim życiu. Dziewczyno, o czym Ty piszesz? Jakie współczucie? Jacy ludzie z TVN'u? Angelus to najlepszy Polski film jaki widziałem, a musisz wiedzieć że nienawidzę polskiej kinematografii za ten patos, nudę i ciężką depresję. To jest piękny film. Ja też jestem ze Śląska, w ogóle nikt z mojego otoczenia nie przypomina tych ludzi, nie znam praktycznie gwary bo mało kto teraz gada. Ale dzięki takim wspaniałym, klimatycznym filmom jak ten, jestem w stanie zobaczyć więcej. Jestem wdzięczny za to że powstał ten obraz i nakreślił nurt polskich prymitywistów, nie wiedziałem że coś takiego w ogóle istniało dopóki nie zobaczyłem tego dzieła. A to że widziałaś coś innego z tymi aktorami i Ci się kojarzy... No mi się oglądało świetnie, bez skojarzeń :-)

Muuuuuu

U nos sie niy gada yno godo.

ocenił(a) film na 8
MooNita

Pierdoły Pani piszesz. Współczuć?? Komu i czego? Poza Warszawą to najbogatszy region. Znasz parę słów po ślasku ale ślaskiej duszy i dumy narodowej nie widać

ocenił(a) film na 8
voyano_wrecemocny

Właśnie o tym miałem pisać. Na Śląsku są teraz jedne z najlepszych warunków życia w Polsce, zarabia się nieźle a ceny nie są wywindowane jak np. w Warszawie. Cały region bardzo dynamicznie się rozwija. Nie mam pojęcia, dlaczego chce Pani robić ofiary ze Ślązaków...

użytkownik usunięty
kapitan_zlom

Podpisuję się pod dwiema ostatnimi wypowiedziami. Dlaczego współczuć Ślązakom? Jeżeliście naprawdę Hanysy od pieron wie ilu pokoleń (tak jakby to miało znaczenie...), to dumni byście byli ze swojego regionu i swojej śląskości i takich głupot nie pisali.

MooNita

No i co ty dziołcha godosz? Film jest spoko, ale czeba go traktować jako alegoria, poezja a ty łodbiyrosz go jak antyreklama Ślonska. Nigdy nie byłaś w Szczyrku?, we Wiśle, Ustoniu? Przeciysz to nojpiykniejsze miejsca w Polsce. Jak ci źle w familokach jedź do Bielska, Tychów, czy Rybnika.
Poza tym, wybacz, ale przyznawanie się do jakichś uprzedzeń wobec gazet, czy telewizji (specjalność pewnego prezesa) nie świadczy pochlebnie o myśleniu, poprawnym kojarzeniu faktów i wnioskowaniu . Więcej optymizmu, a potem już będzie z górki!

PS. Czy wie ktoś dlaczego wspaniała stacja canal+ (w pięciu odsłonach) puszcza ten film mniej więcej co dwa tygodnie, co w okresie tylko ostatnich 2 lat daje liczbę 350 projekcji? Chcą zamordować ten film, czy co?

ocenił(a) film na 10
MooNita

Synek, tyś jest blank głupi i blank ślepy. Przecież Angelusa kręcono w połowie 2000 roku, Stasiak miał już pewnie kontrakt w 99' albo na początku 00' a Nauka Jazdy to lata 2001-2002. Mam nadzieję że przez te 9 lat się ogarnąłeś i sprawdzasz źródła przed skomentowaniem :D ;-)

ocenił(a) film na 9
Wayfarer17

Przeca odpowiadosz na wpis frelki. A poza tym pełna zgoda: kiedy ,,Nauka jazdy'', a kiedy ,,Angelusek''. A potem jeszcze rola Alojza w ,,Świętej wojnie''. Więc nie wiem czemu ,,Nauka jazdy'' ma tu przewodnie prowadzenie.

ocenił(a) film na 8
MooNita

Cudny. Slonsko godka w dużol epszym stanie niż prezentowana w wielu innych pseudośląskich tworach filmowych. Fakt, nie bardzo potrafimy naszą piękną Śląską ziemię i tradycje uwznioślać, niestety zazwyczaj wypada to blado, Śląsk jest deprecjonowany a szkoda. Chwała tym, którzy o Śląską godność dbają i się ślonskiej godki nie wstydzą, mieszkając pomiędzy zalewem goroliji ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones