PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747851}

Ania z Zielonego Wzgórza

Anne of Green Gables
5,7 1 927
ocen
5,7 10 1 1927
Ania z Zielonego Wzgórza
powrót do forum filmu Ania z Zielonego Wzgórza

... skoro mamy wspaniałych Megan Follows, Colleen Dewhurst i Richarda Farnswortha z genialnej adaptacji filmowej z 1985.

lacrimalia99

Zgadzam się. Jedyne co mogę zarzucić wersji z Megan to to, że nie zekranizowano pozostałych książek. A tak zadzam się z tobą w 100 % :)

adidos09

Dokładnie .

Ania , Gilbert , Diana , Mateusz - Niestety ale zostali w tej wersji mocno skopani ):

Może to moje przyzwyczajenie ale jednak dla mnie Ania, zawszę będzie miała twarz Megan Follows .

buterfly

Nie tylko twoje :)

adidos09

To dobrze :)

Jestem ciekawy 8 odcinkowego serialu który powstaje , mam nadzieje że wybiorą lepszą Anie , Dianę, Gilberta .

Co do samego Mateusza - Martin Shenn jest bardzo dobrym aktorem - Po względem wyglądu jego Mateusz był całkiem niezły, ale niestety nie zachował on charakteru postaci .

buterfly

Dla mnie tez.
Ta Ania bardzo mi przypomina Anie Muche:)

Liv4

Mi akurat nie przypomina :)

Ale co do ekranizacji Ani z Zielonego Wzgórza - Powstanie serial już pod koniec września rozpoczynają się zdjęcia, aż jestem ciekaw kogo tym razem wybiorą .

adidos09

oooo dokładnie... jak jeszcze Ania charakterem w miarę pasuje, to wyglądem już nie, i czemu do choinki jest pulchniejsza od Diany?

amb05

niesty to samo co robią z filmem z robinem wiliamsem tyko ze bez niego lipa taak samo ten film nie widze sensu cieszko bedze przebic orginał ;-((

lacrimalia99

Gdzie ta magia, gdzie ten czar? Ekranizacja z lat 80-tych ma niesamowity urok, ta z 2016 nie zachwyca i nie wzrusza. A postaci mocno okrojone, pozbawione cech za które je kochamy.

lacrimalia99

Rzecz gustu. Nie podoba mi się ekranizacja z 1985, nigdy za nią nie przepadałam, a Megan Follows w mojej opinii w ogóle nie pasowała do roli Ani, nie miała tej delikatności, gibkości, uroku, o których rozpisywała się Montgomery. Zresztą pisałam już o tym w innym wątku na filmwebie. Nie oglądałam wprawdzie filmu, o którym tu piszesz, ale za to bardzo cieszę się na serial produkcji Netflixa, który ma się wkrótce pojawić. Aktorka wybrana do roli Ani znacznie bardziej odpowiada mojemu wyobrażeniu o tej postaci.

mrs_robinson

Dokładnie. Ekranizacji z Megan wiele brakuje, i mam wrażenie, że tylko sentyment napędza uwielbienie. Nowa, Netflixowa wersja, jest świetna! Naprawdę szczerze polecam, bardzo, bardzo zacne. Maryla, Mateusz, Ania, Diana i Gilbert, klimat, dialogi, zdjęcia, wszystko na sto. Niby inaczej, a bliższe oryginałowi niż oryginał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones