PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730844}

Anihilacja

Annihilation
6,2 102 076
ocen
6,2 10 1 102076
7,1 35
ocen krytyków
Anihilacja
powrót do forum filmu Anihilacja

Portman w coraz gorszych badziewiach .Psychologiczny s-f z elementami obyczajówki z nutką grozy.

Film nie ma żadnego sensu i jest kompletnie nielogiczny. A największą zagadką po obejrzeniu jest dla mnie istnienie wątku z murzynem.

Działania podejmowane przez naukowców zajmujących się w filmie iskrzeniem wyglądają jak próba przejścia wszerz Sahary mając pod pachą jedną butelkę wody mineralnej. Na dwie osoby.

Na ziemi powstała dziwna strefa, z której nie wróciło już kilka oddziałów wyszkolonych żołnierzy? Wyślijmy tam grupę niestabilnych emocjonalnych kobiet nie potrafiących strzelać z karabinu. Bo niestabilność jest kluczem.

Przed chwilą z rzeki wyskoczył 5-metrowy zmutowany krokodyl? Wsiadajmy w drewnianą łódkę i sobie popływajmy.

Wiesz, że na wyspie dzieją sie dziwne rzeczy, a coś przed chwilą rozerwalo siatkę? Śmiało oddziel się od grupy i idż kompletnie nieprzygotowana sprawdzic co to.

Znajdujesz nogę koleżanki, którą porwała zmutowana bestia? Stwierdz, ze pewnie żyje, walnij ckliwym tekścikiem i oddzielona od grupy aby szukać jej w dżungli.

Żadne urządzenia w strefie nie działają, ale kamery pozostawione przez uczestników poprzedniej wyprawy już jak najbardziej i tak dalej.

Dowiadujesz się, że mąż Twojej koleżanki też był w tej strefie? Dostań pierd*lca i zwiąż wszystkie swoje towarzyszki (bo będzie to ciekawsze dla filmowej akcji

Masz rozterki moralne i nie chcesz zginąć jako pokarm dla zmutowanej bestii? Jak za machnięciem magicznej różdżki zamień sie w drzewo.

W latarni okazuje się, że zamieszkała tam obca forma życia i naśladuje każdy twój ruch? Wsadź jej granat zapalny w rękę i ucieknij - przecież to logiczne, ze akurat w tym momencie nie będzie za Tobą podążać, a tylko ze smutkiem w oczach sie gapić jak płonie.

Podczas spalenia źródła istnienia calej tej strefy ginie wszelka zmutowana forma życia, ale oczywiście nie Ty, ani Twoj niby mąż.


Nie masz pomysłu na zakończenie filmu? Stwórz pseudo-głębokie otwarte zakończenie.

Co mnie najbardziej drażni, to dorabianie filozofii do średniego filmu, przez co ma sprawiać wrażenie głębokiego. Sorry, ja się na to nie nabieram.

Jedyny plus to uroda wizualna, aczkolwiek komputerowe zwierzaczki momentami psują efekt.

ocenił(a) film na 4
mercx

Przeczytałem też, że film ma dobre dialogi. Cóż... Dialogi to głównie jakieś banały w stylu "całe życie popełniamy samobójstwo prowadząc się do samozagłady" lub typowo damskie foszki, przykład:
- Wszystko okej?
- Spie*dalaj.
No i to tyle o dialogach.

ocenił(a) film na 4
mercx

jak nie wiadomo o co chodzi, to nie chodzi o nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones