PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730844}

Anihilacja

Annihilation
6,2 102 086
ocen
6,2 10 1 102086
7,1 35
ocen krytyków
Anihilacja
powrót do forum filmu Anihilacja

Rozwikłaniem zagadki czy Natalie na końcu była oryginałem/ czy kopią(obcym) jest tatuaż na ręku głównej bohaterki podczas opowiadania co się wydarzyło.

Prawdziwa Natalie P. na ramieniu miała siniaka po spotkaniu z aligatorem, na końcu filmu widzimy tatuaż w kształcie cyfry 8. Błąd kopiowania ? Co się stało z oryginałem ?
a) Kopią zmieniła opowiadaną historię( kopiując siebie widziała że mąż który wrócił do domu jest kopią(obcym) - jej partnerem kosmicznym - wepchnęła oryginał do dziury i wszystko wybuchło
b) Natalie P. wiedziała że jej mąż nie żyje, więc kazała iść swojej kopi do kopi męża - niszcząc wszystko jednocześnie dając wspólne życie obu kopią(obcym)

Tak więc na końcu filmu mamy dwie kopie (dwóch obcych) prawdopodobnie kosmiczne małżeństwo.

ocenił(a) film na 8
chotom18

Chyba troszkę za dużo kombinujesz. Tatuaż jest symbolem strefy X, kilka osób w którymś momencie go ma na nadgarstku - kompanka Leny - Anya oraz jeden z żołnierzy z kompanii przed nimi. Ich historie kończą się różnie, tatuaż wcale nie jest oznaką, że stają się kosmitami (chyba, że w sensie metaforycznym). Tatuaż jest prawdopodobnie sygnałem, że w ciele zaczynają się przemiany narzucone przez strefę X, a już od osoby zależy jak sobie z nimi poradzi.
Tutaj jest jedna z możliwych interpretacji, acz która wyklucza dosłowność filmu, ostrzegam;p
https://www.youtube.com/watch?v=O6rxZGGAuvM

nynavee

Patrzylem jeszcze raz na sceny filmu i widac ze glowna postac oryginał nie ma tej 8 na ręku. Wspomina tylko o siniaku. Kopia ktora trzyma granat jak i postac ktora opowida co sie wydarzylo ma ten tatuaz wyeksponowany. Nie bez przyczyny w scenie na łodzi mowa jest ze nabila sobie siniaka i tam go widac.

chotom18

To nie jest cyfra 8, ale symbol nieskończoności w matematyce.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Niesko%C5%84czono%C5%9B%C4%87#/media/File:Infinity _symbol.svg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones