PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34774}

Animatrix

The Animatrix
7,5 26 398
ocen
7,5 10 1 26398
7,0 9
ocen krytyków
Animatrix
powrót do forum filmu Animatrix

Jak sądzicie ? Jak wypada Animatrix na tle Ghost in the shell?

ocenił(a) film na 8
mezzaninefloor

Według mnie zdecydowanie lepiej. Ghost in the Shell nie wiele ciekawego sobą wnosił. Zresztą jak większość anime.

MishaPl

Ty tak na serio, czy jesteś po prostu głupi?

Film wywarł znaczący wpływ na twórczość science-fiction. Bracia Wachowscy przyznali, że ich najbardziej znany film, Matrix, czerpał inspiracje z Ghost in the Shell. Przykłady:

- scena otwierająca z zielonymi symbolami jest bardzo podobna w obu filmach
- ujęcie agenta lądującego na dachu w scenie ucieczki Trinity jest prawie identyczne z ujęciem Kusanagi w czasie pościgu za pierwszą „marionetką”
- ujęcie Neo chowającego się za filarem w sekwencji walki w wieżowcu jest identyczne jak ujęcie Major w czasie walki z czołgiem.
- ujęcie w końcowej scenie pościgu Neo, który biegnie w kierunku hotelu. Po drodze agenci oddają w jego stronę strzały na targu, te z kolei niszczą ustawione na straganie arbuzy. Ta sama sytuacja przydarzyła się Batō w scenie na targu w Ghost in the Shell

ocenił(a) film na 8
redbullik

Tak na serio.
W zdaniu "nie wiele ciekawego sobą wnosił" nie miałem na myśli późniejszych inspiracji. Po prostu "filmowo" nie jest ciekawy. Zdaje sobie sprawę, że film ma spore grono fanów. Mnie nie przekonuje ta tandetna stylistyka i płaskie postacie.

mezzaninefloor

Zarąbiście.

ocenił(a) film na 8
mezzaninefloor

Moim zdaniem nie ma co porównywać, Ghost in the shell to odrębna historia, a aby coś wynieść z Animatrixa trzeba chociaż trochę orientować się w Matrxie. Według mnie oba dobre, ale zdecydowanie odmienne pod względem formy.

ocenił(a) film na 7
mezzaninefloor

właśnie obejrzałem Animatrixa po raz pierwszy, jest dobry, ale jak dla mnie Ghost in the Shell lepszy

ocenił(a) film na 7
owsiaczek

według mnie również, choć trudno pomimo wszystko je porównywać. powiedzmy tak, jak "cztery pokoje" Tarantina, a "Przekręt" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones