PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629662}
6,6 267
ocen
6,6 10 1 267
Archetype
powrót do forum filmu Archetype

Trudno pokazać interesującą historię w tak krótkim czasie. Animacja jest świetna, ale niekoniecznie twórcy muszą dostać kasę na pełnometrażowy film, bo takie historie jak o tym robocie już były. Bardzo podobała mi się muzyka.

ocenił(a) film na 9
_Michal

Nie zgodzę się z Tobą. W przeciągu zaledwie 7 minut twórcy przedstawili naprawdę dobry, do tego świetnie rozbudowany pomysł. Aż żal, jeśli nie pociągną tego dalej. W tym drzemie potencjał. Genialna muzyka i animacja.
Może racja, że wielu już próbowało stworzyć film o podobnej tematyce, jednakże w większości były to buble. Tutaj stworzono podwaliny pod naprawdę dobrą fabułę.
Przedstawiono tutaj naprawdę interesującą historię.
Zgaduję, że domniemany film pełnometrażowy oglądałbym z większym zainteresowaniem niż "Terminator: Ocalenie" czy chociażby serię Transformers.

ocenił(a) film na 9
_Michal

Zgadzam się z przedmówcą. Film krótki ale treściwy. Nie wiem jak ty ale ja uważam że takich filmów o robotach jest mało. W większości jest to bunt przeciwko ludzkości, a tutaj dostajemy robota z wykształconą świadomością w tym dobrym kierunku. Zdecydowanie lepiej mi się oglądało ten krótki film niż inne pełnometrażowe. A gdyby został zrobiony z tego pełnometrażowy film, z tą konwencją i bez zbędnych zmian w scenariuszu, ocena 10/10 na miejscu.

ocenił(a) film na 7
_Michal

Szczerze ja również nie jestem specjalnie zachwycony, chociaż u mnie to raczej kwestia niechęci do klimatów wojennych i fakt skromnego metrażu - bez rozwinięcia ten wycinek wygląda jak scena przesłuchania z "Ja, robot", podlana nieco segmentem "Program" z "Animatrix", a do tego średnio logiczna (...:::[SPOILERY]:::... jeżeli robot rozwalił podzespoły robotów impulsem EMP, to jak te podzespoły ocalały, a ponadto czemu technicy przeczuwając usterkę mózgu naprawili całą jego motorykę? Nie rozumiem też czemu maszyna miałaby myśleć o rodzinie, stanowczo zbyt emocjonalna ta rozmowa ...:::[SPOILERY OFF]:::...)

Jednak film wydłużony do 120 minut mógłby być na poziomie "Dystryktu 9", czy "RoboCopa". Boję się tylko na jakich warunkach film może dostać zielone światło. Osobiście wolałbym żeby akcja działa się w mieście, a nie na froncie, ale to mogłoby być kosztowniejsze rozwiązanie. Tak czy inaczej to będzie cała masa minut pokazujących zanimowane roboty i ich interakcję z otoczeniem - to musi kosztować i to zapewne sporo więcej niż "Dystrykt 9". Czy to będzie groziło niższą kategorią wiekową - oby nie.

PS.
Thx to Opium, za wygrzebanie tego shortu!

ocenił(a) film na 8
Khaosth

A mi się podoba. Co prawda krótkie i rzeczywiście lekko nieskładne, ale na pewno część wizualna ma w sobie sporo klimatu - przy jakimkolwiek budżecie projekt mógłby tylko zyskać na jakości. Fabułę tego shorta rzeczywiście można podważyć, ale podobnie - przy dużej produkcji trzeba liczyć, że zajęliby się tym zawodowi scenarzyści.

Pełnometrażową wersję ma zrealizować producent http://www.filmweb.pl/news/%22Archetype%22+b%C4%99dzie+d%C5%82ugim+metra%C5%BCem -82865 ze znacznym dorobkiem (m.in. Predator 1 i 2, Firma, Wodny Świat), ale ostatnio raczej w marnej formie, a w gatunku sf wręcz fatalnej (AvP 1 i 2, Predators). Stąd i trochę obawa, czy potrafiłby pokierować tym projektem tak, żeby wyszło coś ambitniejszego.
Choć ostatecznie i dobrym, ale płytkim akcyjniakiem s-f nie będę gardził.

Jak na wersję krótkometrażową i amatorską produkcję, Archetype przypadł mi do gustu - wygląda naprawdę nieźle i intryguje fabułą. Zdecydowanie chciałbym więcej.
8/10

p.s.
Dzięki za link ;) Rzeczywiście zdecydowanie warto na Opium zaglądać.
http://opium.org.pl/2012/01/22/archetype/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones