PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 130
ocen
7,5 10 1 51130
7,3 32
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

Szczerze mówiąc

ocenił(a) film na 8

Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że Hazanavicius jak wymyślił ten film to siedział z jakimś kumplem na piwie i powiedział coś takiego:
H:stary mam genialny pomysł nakręcę niemy film

K:niemy? ale po co od 90 lat nikt tego badziewia nie kręcił z wyjątkiem Mela Brooksa

H:no właśnie dlatego za sam pomysł zgarnę kilka oskarów przecież to odrazu kojarzyć się będzie z artystycznym kinem z wyższej półki a każdy kto stwierdzi inaczej szybciutko zostanie obwołany kmiotem bez gustu. Będą się bali powiedzieć coś krytycznego nawet jak się nie będzie podobać.

K:Ej może i masz rację i koniecznie film musi być czarno-biały będzie można powołać się do nawiązania do złotego czasu kina no i filmy bez kolorów odrazu kojarzą się z wyższą sztuką i elegancją.

H:No właśnie to jest będę k...a sławny i bogaty i na dodatek fuchę dla żony mam bo mi głowę suszy, żebym jej jakąś rolę załatwił

I udało mu się, co mnie bardzo zdziwiło sądziłem, że taki film to jakieś drewniane smuty będą, a oglądało się rewelacyjnie. Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie i mogę tylko polecić. Na deser Goodman, Cromwell i Penelope Ann Miller no i prześliczna żona na dodatek :) Nie zapominajmy o sympatycznym psiaku. Jak dla mnie 9/10.

ocenił(a) film na 8
robert418

Doskonałe podsumowanie!:)

ocenił(a) film na 8
czarna_maggie

A dziękuję, uważam że logiczne było to, że nakręcenie w XXI wieku czarno-białego niemego filmu jest tak durnym pomysłem, że nie może to poprostu niewypalić.

robert418

Dokładnie tak było, Robert, tylko oni przy winie siedzieli w jakiejś paryskiej brasserie :)

ocenił(a) film na 8
_Jowi_

A nie mogli siedzieć na piwie w paryskiej brasserie?

_Jowi_

Mieszkając we Francji od 15 lat, powiem... raczej nie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones