PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681326}
6,3 4 042
oceny
6,3 10 1 4042

Ask Me Anything
powrót do forum filmu Ask Me Anything

Hmmm... wow... Tego się nie spodziewałam. Prawda, od początku miałam dziwne przeczucie co do głównej bohaterki, lecz podejrzewałam raczej chorobę psychiczną, coś bardziej w stylu 'Fight Club', rozdwojenia jaźni, albo schizofrenii. Nadal nie wykluczam tej teorii odnośnie zakończenia, jednak myślę, że tak jak powiedziała matka pod koniec filmu, ktoś ją skrzywdził i mógł to być każdy z bohaterów.

Jednym z pomysłów jest Paul Spooner. Coś w stylu Match Point (Wszysko Gra) Woody'ego Allen'a tylko pokazane z perspektywy dziewczyny i, oczywiście, niedopowiedziane zważywszy na los kochanki u Allen'a.

Równie dobrze sprawcą morderstwa (?), zaginięcia dziewczyny mogłaby być francuska narzeczona Dan'a, która najprawdopodobniej dowiedziała się o romansie ze względu na kartkę, którą Katie wrzuciła do ich skrzynki pocztowej...

Nie wiem, macie jakieś pomysły?
Coś czuję, że nostalgia po filmie nie opuści mnie przez parę kolejnych dni...

ocenił(a) film na 6
Meg_41

ja w sumie nie mam pojęcia, ale dopiero co skończyłam oglądać film, więc może jeszcze coś cudownego wymyślę. Zastanawia mnie tylko Glenn, bo chyba powiedział, że może u niego zamieszkać i wychowa te dziecko a ona może być matką taką jaką chce być, później w scenie z detektywem było "Roy Olson, jej szef mówi, że każde słowo o nim jest prawdą, oprócz tego, że zaproponował jej wychowanie dziecka" i nie wiem czy coś pominęłam, ale o co chodzi?

ocenił(a) film na 6
ohwonder

Ona w blogu zmieniła nazwiska osób.

ocenił(a) film na 6
Meg_41

Właśnie o to chodzi, że nie ma tutaj odpowiedzi! Czy to takie ciężkie? Cały film to tylko wyobrażenie świata nastolatki - fikcja przeplata się z rzeczywistością i pragnieniami... Szef wyparł się propozycji wychowania dziecka, to kolejny dowód, że dziewczyna zmyślała. Przecież to tylko durny blog, mogła pisać co chciała. Ostatnia scena dotyczy fali nienawiści internetowej. Większość komentarzy było wypełnionych jadem. Dlatego matka zastanawiając się kto to mógł zrobić odpowiada: każdy...

oczywazki

Akurat nie ma się co dziwić, że gościu karany w przeszłości za gwałt wypiera się propozycji wychowania dziecka dziewczyny młodszej od siebie o jakieś 40 lat. Nie widzę tutaj żadnego dowodu, że cokolwiek zmyślała. Choć przyznam szczerze, że sam nie lubię aż tak otwartych zakończeń jak w tym filmie. Porwać musiał ją raczej ktoś kogo znała, bo w końcu ta osoba miala jej numer telefonu i dla pierwszej lepszej osoby nie wsiadłaby w samochód :P.

ocenił(a) film na 10
Meg_41

https://www.tumblr.com/search/ask%20me%20anything%20ending%20explained

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones