PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842429}

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Astérix et Obélix, l'Empire du milieu
5,9 10 524
oceny
5,9 10 1 10524
3,8 9
ocen krytyków
Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
powrót do forum filmu Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Masakrycznie zły :(

ocenił(a) film na 3

Żałuję, że zabrałem na ten żenujący film dzieci. Po pierwsze wątki niezrozumiałe dla dzieci. Wplecione w fabułę żenujące sceny męskiej miłości. Film przepełniony homosekualizmem i erotycznymi podtekstami, granice dobrego smaku zostały przekroczone. Fabuła marna. Aktorzy starzy i niezachęcający do oglądania. Nie mam w tym filmie niczego ciekawego, żenada goni żenadę. Dno, jednym słowem. Ta seria właśnie umarła.

ocenił(a) film na 8
ajuzo

My oglądaliśmy te same filmy? Kompletnie zero wątków homo. Chyba że liczysz ten gdy cezar się napił i mu się typ z Kleopatrą pomylił ale jak się zorientowal chcąc go pocałować to mało się nie pozygal. Raczej wątek prześmiewczy. Do tego nabijanie się z wciskania na siłę wege a nawet jest poazanie ze można a nawet trzeba wyjść z simpostwa.
Dawno nie oglądałem filmu, który tak jawnie stałby w kontrze do wszechobecnej w dzisiejszej popkulturze propagandy. Nie to, że tam jej nie ma, tam się z niej po prostu nabijają.

ocenił(a) film na 5
sheppre

Tak, zwłaszcza to, jak przyszła babka się skarżyć, że kiecki za krótkie xD przecież ewidentnie bunt przeciwko uprzedmiatawianiu kobiet, do tego silne kobiece postaci, Asterix szuka swojej męskości bez polegania na napoju... A to tylko kilka przykładów nowej ideologii wciśniętej w film. Nic śmiesznego ani ciekawego.

ocenił(a) film na 8
KamishaElaine

ale później cezar w takiej krótkiej tunice na bitwę pojechał, to nie była próba może po prostu próba nieudolnego ale jendak po prostu rozbawienia widza? z tym szukaniem męskości bez napoju no niby tak, ale podobnie, jak z wege, szybko mu przeszło, więc ja bym to widział jednak jak taki trochę pastisz na współczesną poprawność.

ocenił(a) film na 6
sheppre

Film na pewno nie powinien być bez ograniczeń wiekowych. Dużo seksizmu, erotyki, podtekstów, używek i bez podstawnego mordobicia. Weźmy sześć przykładowych scen, które w ogóle nie wnoszą nic do fabuły filmu, a potwierdzają powyższe:
1. scena o za krótkich tunikach dla kobiet w obozie legionistów (seksizm)
2. przewidzenia cezara po wypiciu sake (używka)
3. kapitan statku palący w fajce prawdopodobnie „trawkę” (używka)
4. publiczne wcieranie blond włosów w twarz księcia przez księżniczkę okraszone pożądliwym stękaniem (erotyzm)
5. list Kleopatry, w którym wspomina o swojej piramidce (podtekst erotyczny)
6. pijący do białego rana Asterix i Obelix, którzy są uciszani przez próbujących zasnąć sąsiadów (używka)
W ogóle w filmie bardzo często pojawia się temat alkoholu czy to w postaci wina (cesarzowa kupuje wszystkie beczki gallowskiego wina), czy w postaci piwa (piwo wspominane jest kilkanaście razy), albo mocnego sake (które uderza do głowy po wypiciu jednej porcji). No i imię Bimberka – też o czymś mówi.
Jeżeli chodzi o mordobicie to obok mordobicia w wynikającego z obrony (bo przecież podstawową rolą Galów, jaką pamiętam od dziecka, jest obrona siebie i innych przed najazdem Rzymian), jest mordobicie bezpodstawne - wtedy kiedy chcesz kogoś uciszyć bo ci przeszkadza (np. uciszanie Kakofonixa), jeżeli kogoś nie lubisz (bo jest Rzymianinem, piratem, Chińczykiem), albo jeżeli kogoś lubisz (bo jesteś zakochany i musisz go z tej miłości pchnąć i uderzyć w twarz – miłość Feng i Obelixa). Młodemu widzowi przedstawia się świat, w którym wszystko jest uzależnione do porządnego łupnia.
Takich złych przykładów, które dzieci i młodzież mogą wynieść z filmu, można byłoby podać więcej, ale myślę, że na powyższym zaprzestańmy.
Podoba się to, że w polskim tłumaczeniu pojawiają się odniesienia do polskich okoliczności, np. mowa jest o Bałtyku czy wykorzystuje się cytaty z polskich filmów lub piosenek. Na filmie można się pośmiać, nawet ze scen, które są ewidentnymi błędami twórców, np. na mapie starożytnej Europy pojawia się Warszawa, a bohaterowie płynąć w kierunku Chin, czyli na Wschód, spoglądają z dziobu okrętu w stronę zachodzącego słońca. Ogólnie film nie jest najgorszy, podwyższyłbym jednak granicę wiekową od co najmniej 12 lat.

ocenił(a) film na 7
marcisz

o matko, widzę, że teraz w każdym wątku będziesz wypisywał te wydumane problemy :) ja z 9-letnią córą bawiłem się świetnie, no ale nie chowam jej w przeświadczeniu, że homoseksualizm, krótkie kiecki, piramidki czy używki to coś co należałoby ze świata wymazać. serio, odrobinę rozsądku, bo z takim nastawieniem robisz dzieciom krzywdę.

ajuzo

Skoro w filmie nie było scen homoseksualnych to może często o homosiach śnisz i zaczyna ci się to zlewać z rzeczywistością i dlatego potem wypisujesz takie głupoty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones