PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589776}
4,7 1 060
ocen
4,7 10 1 1060

Astronauta: Ostatnia podróż
powrót do forum filmu Astronauta: Ostatnia podróż

nie spodziewałam się iż film SF po którym wiele oczekiwałam, stanie się kipskim dramatem psychologicznym, tak naprawdę bazującym na ludzim strachu przed śmiercią. Jaki bogacz tego świata (poza watykanem) odważyłby się wysłac ludzi w taką misję nie zakładając iż będą to soby otwarte, pełne adrenaliny i jednocześnei nie bojące się śmierci - tylko ciekawe za wszelką cenę nieznanego? ehh - szkoda czasu

ocenił(a) film na 5
agathen

Rozumiem, że wg. Ciebie Watykan wysyła w kosmos samych źle wyszkolonych astronautów??

ocenił(a) film na 8
agathen

o co ci do jasnej ciasnej biega , sprecyzuj bo nie sposob Cie rozumem ogarnac ?

ocenił(a) film na 4
pharaoh1

Myślę , że chodziło autorowi o mocno dziurawy koncept filmu. Tak niedopracowany projekt badawczy za równowartość budżetu niezłego Państwa nie miał by racji bytu . Nierealne - piloci samolotów pasażerskich są lepiej przygotowani do pracy . Nie mówiąc już o tym , że byle wojskowa maszyna jest lepiej przygotowana do misji niż ta pożal się boże stacja będąca bohaterem filmu.Lubie sf , również takie , gdzie nad akcje przekłada się coś głębszego , ale ten film to niskobudżetowa pożywka dla naiwnych - a oczekiwało się filmu bardziej dopracowanego merytorycznie , szczególnie , że nie zwiększyło by to w ogóle budżetu filmu . Reasumując zabrakło dobrej reżyserii , może wiedzy z dziedziny lotów kosmicznych - znajomości tematu filmu , czego zawsze się powinno wymagać szczególnie od filmów pretendujących do filmów o głębszym wymiarze .
Dla ludzi lubiących takie klimaty można film zaproponować , mimo tego , że produkcja jest kiepska można w miarę przyzwoicie spędzić czas , ale wśród kilku podobnych produkcji wypada kiepsko.

ocenił(a) film na 5
zun82

Film duszny i psychologiczny. Ciekawy jest pomysł z filmem sci-fi w którym nic się nie dzieje. Miła odmiana po spotkaniach z Obcym.
Dla mnie lepszy niż Grawitacja. Nie ma przynajmniej tej naciąganej akcji i dramatyzmu.
Szkoda tylko, że już tytuł filmu sugeruje, co stanie się na końcu.

ocenił(a) film na 5
Abeir_Toril

na jakim końcu???

ja czekam na część II :D

ta nie była taka zła... jednak pozostaje niedosyt
tyle się namęczyliśmy z naszym bohaterem by go opuścić gdy na widnokręgu już blisko połów ryb... ;] żaaaal... ;]

ocenił(a) film na 6
zun82

"piloci samolotów pasażerskich są lepiej przygotowani do pracy"

Faktycznie. Oni spędzają całe miesiące w przestrzeni 2x3m, żywiąc się pastą z własnego gówna, do tego w towarzystwie trupa kumpla.

ocenił(a) film na 4
marscorpio

To , że nie zrozumiałeś co napisałem jest dla mnie jasne - natomiast co Twoja wypowiedź ma do powiedzenia niestety nie jestem w stanie zrozumieć ;)

Czuje się więc w obowiązku Ci wytłumaczyć , nie spodziewałem się bowiem , że można przekazu nie zrozumieć . A przekaz był taki :

Każdy , kto wyda na przedsięwzięcie wartości kilku miliardów dolarów pieniądze wyda też nie mało na przygotowanie osób związanych z przedsięwzięciem . Dokładna selekcja , profesjonalne szkolenie - taki personel byłby przygotowany na każdą ewentualność , personel wyjątkowy złożony z elity ..... patrząc się na bohaterów filmu nikt chyba nie uwierzy w to , że ktoś by właśnie ich wybrał do misji kosmicznej ;)

Czy teraz przesłanie stało się jaśniejsze ?

ocenił(a) film na 6
zun82

Człowieku, o czym Ty gadasz? Jakie szkolenie znowu? Obejrzyj jeszcze raz film. Bo gdybyś to uczynił, wiedziałbyś, iż było to prywatne przedsięwzięcie. To znaczy - program lotu był określony i nie przewidywał niektórych wariantów. Ten astronauta nie miał prawa znaleźć się w takiej sytuacji, w jakiej się znalazł. Nie przewidziano tego, a nawet jeśli przewidziano, to zbagatelizowano to z powodu niewielkiego prawdopodobieństwa, oszczędności, pośpiechu, itp.

Jak dotąd nie urodził się człowiek, który nawet po wieloletnim szkoleniu poradziłby sobie z zaistniałą sytuacją lepiej niż bohater tego filmu. Coś za bardzo mityczna jest ta Twoja wyobraźnia. Posiądź minimalną wiedzę z zakresu psychologii, a potem wymyślaj bajki o "szkoleniu". Żadne miliardy nie są w stanie zmienić ludzkiej natury. Większość ludzi, nawet poddana rygorystycznemu szkoleniu, załamałaby się w tej sytuacji.

Dalej - ilu żołnierzy, znakomicie przeszkolonych, wraca z wojny czy pola bitwy w stanie całkowitego załamania nerwowego? A Ty mi tu o szkoleniu astronautów wyjeżdżasz.

Notabene sprawdź, co NASA uważa za najbardziej makabryczny etap tegoż treningu. I może zrozumiesz, dlaczego to, co nam pokazano w tym filmie, jest tak wiarygodne. I dodam opinię eksperta, byś łatwiej namierzył temat, o którym nie masz żadnego pojęcia: "Już po dwóch tygodniach całkowitej izolacji u astronautów mogą pojawić się objawy zaburzeń psychicznych" (doktor Leszek Mellibruda, psycholog).



ocenił(a) film na 3
marscorpio

To, że program lotu czegoś nie przewidywał to jedno a to, że nasz pseudo astronauta zachowuje się jak amator to inna sprawa. I o tu sprawa idzie. Na dodatek Payton zagrał rolę kiepsko co dopełnia całości. Skąd Twoje przypuszczenie, że nie urodził się człowiek, który by sobie lepiej poradził?? Chyba mocno na wyrost.
Prześledź wydarzenia z misji Apollo13. Prawdopodobieństwo niepowodzenia było znacznie większe. Astronauci poradzili sobie znakomicie.

Na wojnę wysyła się tysiące żołnierzy, często z miernym wyszkoleniem. Do działań bojowych naprawdę szkolone są tylko jednostki specjalne. A i tak ich szkolenie nie kosztuje tyle co szkolenie astronautów.

Wydaje mi się, że dyskusja nad tak marnym filmem jest biciem piany.
Film porusza ciekawy temat, ale jest zwyczajnie słaby i mało realistyczny. Poczynając już od samej komunikacji z bazą.

ocenił(a) film na 6
JacekSzulc

"Prześledź wydarzenia z misji Apollo13. Prawdopodobieństwo niepowodzenia było znacznie większe. Astronauci poradzili sobie znakomicie."

Tjaaa, tylko że raz, było ich kilku, dwa - nie byli samotni, trzy - mieli blisko do Ziemi, jakby co, na spadochronach by wrócili. :P

ocenił(a) film na 3
marscorpio

Tjaaa, dokładnie było ich o jednego za dużo, stąd problemy z tlenem. Przy tej skali problemu, byli równie daleko.
Spadochrony powiadasz...?

JacekSzulc

Jakie spadochrony? Przecież to oczywiste, że mogliby wrócić balonem o_O. Nie czytaliście Verne'a?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones