PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558178}

Avatar: Istota wody

Avatar: The Way of Water
7,2 80 887
ocen
7,2 10 1 80887
6,0 46
ocen krytyków
Avatar: Istota wody
powrót do forum filmu Avatar: Istota wody

Nieścisłość?

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie film fajny. Tego się spodziewałem, niezbyt skomplikowana, typowo hollywoodzka historia narysowana na przepięknym tle pandorowskich Malediwów. W scenariuszu jednego chyba niedopracowali, albo ja coś przegapiłem. Czemu w ostatecznej bitwie na tonącym Titanicu została sama rodzina Sullyego plus Pająk? Gdzie się nagle straciło całe plemię wodnych zielonych Navi?! Czy ja przegapiłem jakiś ich odwrót?

ocenił(a) film na 8
ozi_4

też się nad tym zastanawiałem i po prostu obstawiam że jak już mieli swoją córkę to się nie mieszali do walki po prostu albo opatrywali rannych

ocenił(a) film na 8
a_suki

Musiałbym to jeszcze raz obejrzeć ale wydaje mi się, że te plemię zielonych straciło się z akcji jeszcze prędzej niż ich córka.

ocenił(a) film na 5
a_suki

Poptwierdzam kolege oziego. Wódz zielonych zniknął z pola walki jak jego córka jeszcze była więziona na statku. Troche głupio że o niej zapomniał xD

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

Może jej nie kochał i czmychnął czym dalej od wojennej zawieruchy ?

ozi_4

też się nad tym zastanawiałam skąd zieloni mają wiedzieć, że ich princessa już nie jest na statku? Przez ostatnią godzinę albo się chowała albo siedziała przy ciele dobrego brata. Można sobie dopowiedzieć, że dobijali ludzkich uciekinierów, ale to też jest bardzo naciągane

ocenił(a) film na 8
jagadami

A Tsireya kończy z tym całym Lo’akiem? Czy nici z nowego romansu? :)

Magdalena_42

Co Ty się zastanawiasz nad tym? Ten film to niestety slabizna, James zwyczajnie przecholował. Co z tego że wizualnie TK cudo skro treściowo przypomina filmy tv dla młodzieży z lat 80-tych XX wieku. Jezu, tego na serio nie dało się oglądać, klisze potworne. Potem przyroda, dobra, ale to też fabularnie nie urywało głowy. No i finałowa bitwa. Dla mnie dużo gorszą niż ta z pierwszej odsłony. Jedyny plus to postać Neytiri i jej zabójczy szał, to było świetne.

ocenił(a) film na 6
R_K_4

Zdecydowanie sie zgadzam, glowna bohaterka i jej dzikosc byla tym co mnie mocno wciagnelo. Gra aktorska najlepsza

Damiann17

Tak, i gdyby Cameron postawił na tego typu klimat jak ten w wykonaniu Neytiri, wyszłoby przecudne kino. Niestety jak zawsze jeśli chodzi o kino Made In USA [no, prawie zawsze], zwyciężyło pragnienie pieniążków i zamiast Avatara mamy "Jezioro marzeń w kosmosie". Nie będę miał tego filmu w swojej kolekcji. James Cameron okazał się [trochę] Januszem.

ocenił(a) film na 6
R_K_4

Niestety sie zgadzam.

R_K_4

To wtedy ten klimat w wykonaniu Neytiri ciągnięty przez cały film stałby się nudny i nie miał takiego efektu jak w tym przypadku.

ocenił(a) film na 10
ozi_4

Wróg został pokonany morze płoneło może temu

ocenił(a) film na 5
nilsen

No właśnie nie. Wodza już nigdzie nie było jak jego córka jeszcze była więziona na statku. Ot tak sobie zapomniał o córce i wrócił do wioski

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

Bo to zła córka była

ocenił(a) film na 7
ozi_4

Myślę że takich dziur scenariuszowych można znaleźć więcej, to nie jest zbyt mocna strona tego filmu.

Anthrax91

No nie ma dziur właśnie, przykro mi.

ozi_4

Jake im kazał się nie wtrącać i zawrócić - sprawa osobista, to raz a dwa...pisałem gdzieś już to...nie chcę mi się drugi raz.

ocenił(a) film na 8
I_AM_LEGEND

...i oni posłuchali Jake'a i zostawili swoją córkę w środku bitwy. Legancko...

ozi_4

Odbijał swoje dzieci więc wódz zaufał Jakowi, że odbije też jego córkę. Zresztą, to i tak za chwilę nie miało znaczenia bo słup ognia i dymu odciął wszystkich. Tylko nie pisz proszę, że mogli zanurkować itp. Rasa wody nie walczyła z ludźmi wcześniej a wiadomo, że każdy boi się tego czego nie zna najbardziej. Nie rozumieli jak woda może się palić, dym podrażniał ich zmysły itp. bardzo to musiało ich zniechęcić - zapewne się wycofali. Dodatkowo statek zatonął więc mieli prawo uznać, że wszyscy zginęli. Naprawdę tak wam przeszkadza końcówka? Dla mnie to wszystko było oczywiste. Czy aby nie jest to szukanie czegoś na siłę? Może jest wycięta scena na ten temat. Dowiemy się więcej jak wyjdzie na nośniku.

ocenił(a) film na 8
I_AM_LEGEND

I_AM_LEGEND to zdecyduj się, czy ufał Jake'wi, czy bał się, czy też uznał że jego córka już nie żyje. W każdym razie żaden z tych powodów nie przystoi wojowniczemu wodzowi. Dziura w scenariuszu ewidentna. Nie szukałem jej na siłę, już w trakcie filmu się nad tym zastanawiałem. I z tego co widzę, to nie tylko ja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones