PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 664
oceny
7,5 10 1 327664
6,8 34
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Film nie zachwyca.

ocenił(a) film na 4

Strasznie schematyczna fabuła, na poziomie animowanej wersji filmu o avengers dla 7 latków (może i gorzej). Kujący
brak antagonisty, po prostu nie czuję się tego zagrożenia, za to mam poczucie że Loki w kluczowym momencie po
prostu się przewróci a bohaterowie go złapią. Naciągana śmierć agenta shield. Dla ziemi największym zagrożeniem w
tym filmie były kłótnie bohaterów.

ocenił(a) film na 4
koo_2

Nie wiem czego się spodziewałeś po ekranizacji takiego komiksu... Zgadzam się co do braku antagonisty, totalne nieporozumienie. Choć fakt faktem, w tego typu filmach i tak z góry wiadomo, że przeciwnik nie stanowi poważnego zagrożenia i wszystko skończy się dobrze, a bohaterowie co najwyżej przetrą sobie kostiumy na kolanach.

ocenił(a) film na 4
jasiu15

Szkoda że ludzie nabierają się na takie tanie kino, widziałem mnóstwo animacji o superbohaterach lepszych od tego...

ocenił(a) film na 4
koo_2

Ja też. Poleć jakieś.

ocenił(a) film na 4
jasiu15

Serial Zetman.

ocenił(a) film na 8
koo_2

film-out.blog.pl
zapraszam

ocenił(a) film na 4
dancer91

Napisałeś że film jest godny gatunku sci-fi i że jest kręcony z klasą. Przepraszam ale czy przebranie jakiegoś bezdomnego w ładny frak czyni to że będzie miał klasę? Bo to co buduje w tym filmie klasę to tylko ładna otoczka wizualna, brakuje w nim nawet ciekawych choreografii walk. Godnym gatunku sci-fi też bym go nie nazwał, ten film jest bajką dla dzieci, prędzej nazwał bym to zwykłą fantastyką.

ocenił(a) film na 10
koo_2

Jak słusznie określiłeś jest to twoja opinia. ;)
Dla mnie jest jednym z lepszych sci-fi (chociaż po prawdzie z większym położeniem nacisku na fiction).

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Nie widziałeś dobrego sci-fi w takim razie :). Może ci się film podoba bo jesteś fanem marvela.

ocenił(a) film na 10
koo_2

Tak jestem fanem Marvela. :P I co z tego?
Film jest (według mnie) bardzo dobry - moja opinia, do której mam prawo.

PS. Z lepszych sci-fi to np. "Strażnicy".

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Prawdziwe sci-fi to dla mnie po pierwsze Ghost in the shell, potem na równo wypadają Matrix, Johnny Mnemonic, Łowca Androidów, Cashern. Jest dużo takich filmów, nie wspominając o literaturze. Polecam Juliusza Verna lub Philipa K. Dicka. Mają też swoje ekranizacje, ale jeszcze ich nie widziałem, może oprócz 80 dni dookoła świata.

ocenił(a) film na 7
koo_2

Bez złośliwości powiem, że chyba nie jesteś aż takim znawcą s-f.
Nie dlatego, że nie zgodziłbym się na stawianie wysoko akurat tych filmów, a dlatego, że sam sobie przeczysz.

Najpierw twierdzisz, że dla Ciebie Blade runner to jeden z najlepszych s-f, a potem, że nie oglądałeś żadnych ekranizacji Dicka. To jak w końcu?;)

ocenił(a) film na 4
Dealric

Haha, to jednak oglądałem xD.

ocenił(a) film na 7
koo_2

Bywa, ale taka pomyłka dziwi, bo jest to jedno z najpopularniejszych dzieł Dicka.

ocenił(a) film na 4
Dealric

Dicka zaczynałem od niedawna, już po obejrzeniu Łowcy. Od książki Boża inwazja. Jestem dość młody więc ominęły mnie czasy popularności Dicka.

ocenił(a) film na 7
koo_2

W takim razie pamiętaj, że Boża Inwazja to część (w dodatku nie pierwsza) trylogii ;)

ocenił(a) film na 4
Dealric

Wiem, ale kolejność niema tak wielkiego znaczenia.

koo_2

"Łowca androidów" jest ekranizacją powieści Dicka, "Raport mniejszości" i "Next" również. Słabo z tym znawstwem.

ocenił(a) film na 4
myszszata

Właśnie reportu mniejszości i next nie widziałem.

koo_2

Ale Łowcę owszem.

ocenił(a) film na 4
myszszata

No oglądałem, to popularny film.

ocenił(a) film na 7
koo_2

Może i dla wielbicieli komiksów to zbyt mało,dla mnie troszkę też ale ogólnie filmik dobrze się ogląda...na pierwszym planie komedia,chyba nawet bardziej niż Sci-Fi.W sumie spodziewałam się czegoś lepszego ale nie jest najgorzej...

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Niestety ale ten film jest naprawdę słaby, dużo lepsze filmy mają mniejszą ocenę i nie zarobiły tyle pieniędzy. A wiesz czemu? Bo ludzie postrzegają filmy przez pryzmat Hollywood, zero własnego zdania na temat tego co oglądają. Najbardziej mnie denerwują odpowiedzi typu: No ale coś ty wymagał od takiej produkcji? Odpowiem, wymagam tyle co od każdego filmu który oglądam.

ocenił(a) film na 7
koo_2

Teraz filmy nie są tak ambitne jak kiedyś...teraz stawia się na efekty specjalne i pod publikę,ale niestety...ciężko wyłowić dobry,bardzo dobry film...

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Oj są jeszcze takie filmy, niestety nie zobaczy się ich w pierwszym lepszym kinie ale są :).

ocenił(a) film na 7
koo_2

Nie przepadam za kinem,tym bardziej pierwszym lepszym...irytuje mnie zachowanie ludzi w kinach,poza tym z każdą nowością film wydaje się coraz bardziej przereklamowany.

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Kino nie jest przereklamowane, po prostu dla ludzi ważne są ciągle te same wartości które kino porusza i będzie poruszało. Ważne jest świeże podejście reżysera i jego wizja, takie produkcje komercyjne bardzo rzadko wnoszą coś świeżego do kina. Moim zdaniem z ostatnich filmów które widziałem jedynie Mroczny Rycerz Nolana coś pokazał.

ocenił(a) film na 7
koo_2

Powiedzmy sobie szczerze...i ty i ja postrzegamy sztukę filmową zupełnie inaczej,i nie mam tutaj na myśli Avengers,bo to po prostu filmik...oglądnie się i zapomni.Nie musisz mi tłumaczyć o wizjach,świeżych podejściach itp. bo w większości produkcjach i tak chodzi tylko o kasę.Nie napisałam że -kino- jest przereklamowane...odpisując,nnależałoby poradnie przeczytać tekst,zrozumieć go i wtedy wdać się w dyskusję

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Nie wiem za dużo o tym jak postrzegasz kino, napisałeś tylko że według Ciebie w większości produkcjach chodzi o kasę, jasne że autor chce zarobić, to jego praca i należy mu się wynagrodzenie. Ale czy myślisz że naprawdę chodzi tylko o to? Jest wielu filmowców którzy tworzą swoje kino, każdy ich film można wyczuć bez wiedzy że to oni go reżyserowali. To się nazywa kunsztem reżysera, jednak takowy jednym się podoba innym po prostu nie a jeszcze więcej w ogóle nie obejrzy tego filmu bo się mało o nim mówi. Znanego Tarantino starsze filmy są mało znane, po dobrze zareklamowanym Django każdy o nim gadał a jak pytałem się czy widzieli Wściekłe psy to nikt tego nie znał :). Tak już jest że na świecie jest wiele świetnych filmów przytłoczonych przez rozmach hollywood. Obejrzyj sobie MÓJ GUST FILMOWY: Mike Leigh, on coś o tym wie.

ocenił(a) film na 10
koo_2

"Mroczny Rycerz" coś pokazał? Prawdopodobnie ... "X-Men - Pierwsza klasa" również. ;) Nie zmienia to faktu, że "Avengers" to film, który pozwala przyjemnie spędzić czas (a o to przede wszystkim w rozrywce kinowej chodzi).

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Tak, dużo symboliki, dobro ukryte w cieniu, to jakich bohaterów potrzebują ludzie. Ach więc zaczynamy się rzucać na mój gust, skąd niby przyszło ci do głowy że spodobali mi się X-meni PK skoro wyśmiewam właśnie podobny film, tyle że w tamtym rzeczywiście było trochę więcej, ale nie zmienia to faktu że i tak nie jest to najlepsza ekranizacja. Już wolę Wolverina.

"Avengers" to film, który pozwala przyjemnie spędzić czas - aha już wiem że arcydzieło to film który pozwala przyjemnie spędzić czas. Ja też lubię poddać się rozrywce ale po co mam sięgać po kino tego poziomu skoro mogę mieć rozrywkę z lepszym filmem, który może mi dostarczyć jakiś emocji ponad przyjemne oglądanie.

ocenił(a) film na 10
koo_2

"... aha już wiem że arcydzieło to film który pozwala przyjemnie spędzić czas ..." - bingo! Filmem tym mogą być "Avengers", może być "Spartakus" (Kirk Douglas), albo i "Rio Bravo".

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Mogą też być Power Rangers.

ocenił(a) film na 10
koo_2

??? "Power Rangers" to nie jest żaden poziom ...

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Pozwala przyjemnie spędzić czas.

ocenił(a) film na 10
koo_2

Nie pozwala ...

ocenił(a) film na 4
Goldberg4

Pozwala, jest dużo akcji, zabawny humor, ogólnie przyjemnie się ogląda i jest fajne.

ocenił(a) film na 4
koo_2

W twojej skali 10/10 na filmwebie powinienem dać.

koo_2

Pacific Rim niby lepsze od avengers ?? to ma być film na poziomie ???? a piszesz że Avengers jest słabym filmem Pacific Rim jest tam jakaś fabuła oglądałem i bez sensu był ten film

ocenił(a) film na 4
wort801

Aha.

koo_2

aha

koo_2

Ktoś kto nazywa się krytykiem filmowym i wystawia ocenę na RottenTomatoes ma inne zdanie od Ciebie, mój ty jedyny oświecony kolego. =)

ocenił(a) film na 4
roach22

Jakoś mało mnie obchodzi gość który nazywa siebie krytykiem filmowym, dla mnie ten film to porażka.

koo_2

Gość, który nazywa się krytykiem ocenia ten film w swojej klasie, czyli w klasie blockbusterów.

ocenił(a) film na 4
roach22

Niech ci wmawiają że istnieje jakaś klasa blockbusterów.

ocenił(a) film na 4
roach22

Słaby trolling. Po co?

jasiu15

To Ty jednak trollowałeś tam u góry?Skąd mam wiedzieć po co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones