PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 664
oceny
7,5 10 1 327664
6,8 34
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Jaka kolejność??

użytkownik usunięty

Mógłby ktoś napisać w jakiej kolejności należy obejrzeć HULK, Iron Man, thor, cpt america? Chciałem odświeżyć sobie serię ale nie mogę znaleść nigdzie takiego uporządkowania.

ocenił(a) film na 8

Cóż, moim zdaniem kolejność tu nie jest aż tak ważna, ale...
jeśli iść po kolei, tj. chronologicznie to pierwszy będzie Kapitan Ameryka. Potem obydwa filmy o Hulku, Iron Man jeden i dwa, a potem Thor.
Jednakże ten, który podałam Ci na początku oglądałam jako ostatni z wyżej wymienionych i nie robi to żadnej krzywdy oglądaniu, ba! nawet lepiej obejrzeć Thora przed Kapitanem, bo występuje tam coś o czym była mowa w scenie po napisach Thora.

Jest ważna jak chcesz mieć zabawe i troche komedi. Kolejność jest taka : Hulk,Iron man1 potem 2 i cpt. amerce

miłego oglądania ;)

ocenił(a) film na 8
ELIKA_

czyli po protu kolejność powstawania poszczególnych filmów? kto by pomyślał?

Mudshark

Tak , ale zapomniałam o thorze po iron menie 2. Wielkie sorki !

ELIKA_

A wg mnie najpierw IM, IM2, TIH, Thor i CA :D

John_Shepard

Żeby miało to jakieś ręce i nogi.

1. Captain America- nie wiemy do końca kiedy się dzieją pierwsze i ostatnie sceny filmu, ale to chyba większej różnicy nie robi. Jako iż większość filmu ma miejsce podczas II Wojny Światowej, to tak na logikę można go obejrzeć pierwszego.
2. Iron Man
3. Iron Man 2
4. The Incredible Hulk- siłą rzeczy można go obejrzeć jako ostatniego, ale jako iż podczas końcowych scen z Furym i Starkiem w "Iron Man 2" na komputerach widać wydarzenia z tego filmu, to obsadził bym go na tym miejscu.
5. Thor- tak jak pisałem, można go zamienić miejscami z Hulkiem, ale wg. mnie lepiej wypada jako ostatni.

ocenił(a) film na 10
Grievous

Akcja The Incredible Hulk rozgrywa się przed Iron Manem 2.

barry8500

W IM2 Tony zostaje konsultantem (jedna z końcowych scen filmu). Jego pracę jako konsultanta możemy podziwiać w ostatniej scenie TIH, gdy rozmawia z gen. Rossem :D

ocenił(a) film na 10
John_Shepard

A ja zrozumiałem to tak, że za głupotę został wycofany z projektu Avengers do którego go przemierzano i ograniczono jego rolę właśnie do konsultacji, które już wcześniej wykonywał jako potencjalny kandydat. Nie określili jak wyglądały jego relacje z Furym po rozmowie z Iron Mana 1 po napisach (a przed drugą częścią) i ogólnie jak ona wyglądała, dlatego jest to trochę zakręcone, no ale twoja teoria jest sensowna :D

użytkownik usunięty
barry8500


Incredible Hulk i Iron Man 2 właściwie się zazębiają między sobą i nie da się jednoznacznie wskazać, który opisuje wydarzenia wcześniejsze.

John_Shepard

Może i tak ;)

Grievous

Mi się wydaję że kolejność jest taka:

IronMan - bo pierwszy i stąd zaczynamy historię serii
The Incredible Hulk - po nim jest cutscena gdzie Tony Stark mówi coś o stworzeniu armii, armia jest w -
IronMan 2 - po nim cutscena która jest powtórzona w Thorze
Thor - po nim cutscena i napis że Thora zobaczymy w Avengers
Cpt Ameryka - jest swego rodzaju wytłumaczeniem i dopełnieniem to poprzednich filmów od czego to się zaczęło i łączy wszystkie filmy
Avengers
Dalej bede oglądał to może dopiszę :D

Mayestic

To źle Ci się wydaje, gdyż większość TIH dzieje się po wydarzeniach z IM2. I Tony nic nie mówi o utworzeniu armii. Do tego Marvel już przy okazji premiery Avengers wydał grafikę z oficjalnym timelinem.

http://i.annihil.us/u/prod/marvel/i/mg/5/40/4fbaad4f8d5ea.jpg

Po tym już bez większych komplikacji następują chronologicznie filmy fazy II (nie wiadomo jeszcze jak z Guardians of the Galaxy). Serial "Agents of S.H.I.E.L.D." zaczyna się już po trzecim Iron Manie i leci równolegle z kolejnymi filmami.

Mniej więcej chronologicznie:

1. Captain America: The First Avenger
2. Marvel One-Shot: Agent Carter
3. Iron Man
4. Iron Man 2
5. Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer
6. Thor/The Incredible Hulk (nie ma większej różnicy)
7. Marvel One Shot: The Consultant
8. Marvel's The Avengers
9. Marvel One-Shot: Item 47
10. Iron Man 3
11. Marvel One-Shot: All Hail the King
12. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. ep. 1-7
13. Thor: The Dark World
14. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D ep. 8-16
15. Captain America: The Winter Soldier
17. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. ep. 17-23
18. Guardians of the Galaxy (?)
19. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (sezon 2?)
20. Avengers: Age of Ultron
21. Ant-Man (część filmu będzie także osadzona w latach 60)

Do tego dojdą jeszcze kolejne krótkometrażówki które gdzieś się wcisną w chronologię, a także nowe seriale- "Agent Carter" (prawdopodobnie akcja będzie osadzona pomiędzy krótkometrażówką a wydarzeniami z Ant-Mana osadzonymi w latach 60), oraz te od Netflixa (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist oraz Defenders).

ocenił(a) film na 7
Grievous

Hej! Widzę, że ogarniasz, ale mam jedno pytanie. Dlaczego Agents of S.H.I.E.L.D. dzieją się po Avengersach? Przecież Phil Coulson zostaje zabity przez Lokiego w Avengersach, a w Agentach Tarczy gra przecież główną rolę?

Marcelii

Główny wątek fabularny pierwszego sezonu właśnie dotyczy tajemnicy krążącej wokół wskrzeszania Coulsona.

Grievous

tyle że w iron man 3 tony stark odpalił program nowy początek i zniszczył wszystkie skafandry

ocenił(a) film na 10

http://www.youtube.com/watch?v=cgUjlH4vywM

nie zapomnij obejrzeć tego ;]

ocenił(a) film na 9

a mi sie wydaje tak
Cap. America
Iron Man
Iron Man 2
Hulk - dzieje się w czasie Iron Mana 2 i Thor również przecież Karlson czy jak mu tam zostawia Tonnego żeby znaleść młot. Wiec moim zdaniem Thor i Hulk to mniej wiecej ten sam przedział czasu wiec tu już bez różnicy nie mniej uważam że Hulk powinien być ostatni

ocenił(a) film na 6

ja bym to zobaczył, jak wyszło w kinach, bez kombinowania. fajnie jest wtedy, gdy można zobaczyć też te cutscenki po filmach, które naprowadzają jeden na drugi

ocenił(a) film na 9

Rozumiem, ze pierwszego Hulka z Erykiem Baną nie ma sensu oglądać? Znaczy niema on związku z Avengers?

użytkownik usunięty
Charism

nope

użytkownik usunięty

Moja kolejność jest taka:

1: Cpt America - nie trzeba tłumaczyć dlaczego - raz że akcja dzieje się w 1942, dwa że pokazany jest ojciec Starka, trzy że kostka jest zrobiona prawdopodobnie z tego pierwiastka który wynalazł stary Stark (co więcej technologia jaką stworzył RedSkull jest użyta w Iron Manie - charakterystyczny dźwięk strzału :) )

2) Iron Man 1 i 2 - Tony rozwija motyw "tajemniczego pierwiastska", poznajemy Nicka Furyego i całą ideę S.H.I.E.L.D (w zasadzie dwa Iron many mówią najwięcej o całej serii)

3) Hulk - bo Tony pracuje tu już jako konsultant i wtajemnicza generała w S.H.I.E.L.D
4) Thor - w zasadzie mozna go zmienić z Hulkiem ale w The Avengers schwarz charakterem będzie brat Thora więc co by być na bieżąco można go wrzucić na koniec.

ocenił(a) film na 8

Według mnie to idzie tak:
1.Capitan Ameryka z 2011 roku
2.Hulk z 2003 roku
3.Hulk z 2008 roku to jest jakby kontynuacja losow Bennera z poprzedniego filmu
4.Iron-Man 1
5.Iron-Man 2
6.Thor
7.Avengers.
8.Iron 3
9.Thor 2
10.Capitan Ameryka z 2014 roku.

ocenił(a) film na 8
PawelFX

Hulk z 2003 nie wychodzi w skład serii.

użytkownik usunięty
PawelFX

Zła kolejność

kolejność jest taka

Iron Man 2008
Incredible Hulk 2008 żaden Hulk z 2003 to nie mcu
Iron Man 2
Thor
Captain America First Avenger i on nie jest pierwszy w kolejności jest pierwszym Avengerem...
Avengers 2012
Iron Man 3
Thor Mroczny Świat
Captain America Winter Solider
Strażnicy Galaktyki
Avengers Czas Ultrona
Ant Man lipiec 2015...

ocenił(a) film na 8

Podales wedlug roku produkcji filmu, a nie wedlug rzeczywistej historii.

Moze i Hulk z 2003 nie jest z skladu tej serii jednak przedstawia historie, która dzieje się przed Hulkiem z 2008 roku.

ocenił(a) film na 8

Zacznij się liczyć nie patrz kiedy wydano tylko na wydarzenia bo avengers 2 Powinno być zaraz po 1 posłuchaj histori jaka jest w filmach zresztą to wszystko co oni z tej histori tworzą zaczyna odbiegać za bardzo od siebie

http://asset-c.soup.io/asset/11932/1995_caa1.jpeg

Odpowiedź w linku.

metanowiec

a gdzie filmy z spajder menem.

użytkownik usunięty

Iron man, the incrideble hulk, iron man 2, thor, kapitan ameryka ps, avengers, iron man 3, thor mś, kapitan ameryka ziż, strażnicy galaktyki, ant man, avengers czu, kapitan ameryka wb, doktor strange, strażnicy galaktyki 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones