PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 515
ocen
7,5 10 1 327515
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Takiego efekciarstwa dawno nie widziałem. Słabe 6/10 i tylko za Iron Mana który ma styl, potrafi rzucić żartem i efekty specjalne mnie nie urzekły. Nie wiem po co robią efekty w taki sposób, że ludzkie oko jest w stanie tylko 20 % zauważyć. To samo tyczy się Transformersów. Efekty powinny być przyjemne od tych tutaj dostałem bólu głowy. A szkoda bo na ten film długo czekałem. I liczyłem, że nawet będzie tak dobry jak pierwszy Iron Man.

ocenił(a) film na 7
Finalny_Odbiorca

A myślałem,ze juz coś ze mna nie tak,ze juz moze jestem za stary na takie filmy,ale ten po prostu był słaby no i dopełnieniem goryczy była scena po napisach,no żenująca.
Ps.A kuna nudzi się jak buduje norę?

ocenił(a) film na 4
aronn

Każdy by się nudził układając kilka godzin patyki i drążąc dziurę w ziemi ;)

ocenił(a) film na 7
aronn

:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Finalny_Odbiorca

Iron Man trochę podratował produkcje... najbardziej wkurzały drętwe dialogi, 5/10

ocenił(a) film na 3
Finalny_Odbiorca

Kilka moich przemyśleń na temat Avengers:

- Mnie film także bardzo znudził, a po seansie czułem się strasznie zmęczony tymi ciągłymi wybuchami i bezsensowną, nieczytelną rozwałką od której może tylko rozboleć głowa.

- Co kilka minut humor na żenująco niskim poziomie (nie wiem kogo oprócz 7 latków to miało śmieszyć).

- Główny antagonista w swoim rogatym hełmie wyglądał jak bohater Power Rangers, a nie poważnej produkcji z setki milionów (tak ciężko było przygotować trochę poważniej wyglądający kostium?)

- Scena w której wszyscy zamartwiają się po śmierci jakiegoś gościa w garniturze, jest po prostu śmieszna jeśli weźmie się pod uwagę że nic nie robili sobie ze śmierci tysięcy ludzi na Manhattanie

Ogólnie rzecz biorąc jak dla mnie największe rozczarowanie tego roku (biorąc pod uwagę zaskakująco wysokie miejsce w rankingu imdb), a zarazem najgorszy film jaki w tym roku widziałem: 5/10

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Nie był aż taki zły, ale też daję "szóstkę" bo schematyczny jak wszystkie filmy o superbohaterach z hollywood. Dobrze zrealizowany, momentami śmieszny ale to wszystko. W sumie czy można zrobić coś więcej kręcąc tego rodzaju film? W sumie można ale to już zrobił Rodriguez w Sin City

ocenił(a) film na 3
RadAg

"Watchmen" według mnie nie było schematyczne i Snyder pokazał że można nakręcić porządny film na podstawie komiksu.

ocenił(a) film na 4
Carlitos

Watchmeni Snydera mieli styl, film ma unikalny klimat. Najlepsza ekranizacja komiksu po Mrocznym Rycerzu i Sin City,300. Jest wiec szansa, że nowy Superman także będzie wnosił sporo do wytartego świata komiksowych ekranizacji.

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Nie oglądałem, zaraz sobie poszukam :)

ocenił(a) film na 3
RadAg

Daj znać jak wrażenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Carlitos

Watchmen to ekranizacja genialnego albumu, zasluga rezysera jest w tym niewielka. tzn. popsul co sie dalo i film jest duzo slabszy od pierwowzoru, ale jest wciaz wiecej niz ok. Sin City to ten sam przypadek. Batmany Nolana to zdecydowanie slabsze obrazy.

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Tak czytam te wasze wypowiedzi i mam jedno pytanie czy krytykujący tutaj ludzie czytali komiksy Marvela? Wyśmiewacie Loki-ego (nie powiem strój śmieszny jest) ale nie mogli go zmienić ponieważ w komiksach właśnie tak wyglądał Loki. Mówicie także o rozwalaniu, wybuchach itp? Pytam ponownie czytaliście komiksy? Czego się spodziewaliście po filmie gdzie bohaterami są postacie gdzie w świecie komiksów non stop walczyli (byli superbohaterami) więc rozwałka na porządku dziennym. Oglądając wcześniejsze filmy można było się spodziewać co będzie w tym. Co do tarczy to Tarcza której używa Rogers, powstała z połączenia vibranium i adamantium, stając się najbardziej wytrzymała rzeczą na Ziemii. Jest wytrzymalsza nawet od adamantowego szkieletu Wolverine'a. Jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ procesu łączenia nigdy nie udało sie powtórzyć.

ocenił(a) film na 4
Wafel88

Nie wszystko można przenieść ze świata komiksu do świata filmu. To co w komiksie prezentowało się dobrze w filmie już nie musi. Najlepszym przykładem takich pomyłek jest Batman i Robin, który co by nie było trzymał się dosyć blisko komiksowej wersji.

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

wszystko sie da przeniesc, problem w tym, ze nie kazdy potrafi. dzieki bogu Whedon pokazal, ze do tej roboty nadaje sie najlepiej.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

'Batman i Robin' blisko komiksowej wersji? Mówimy o 'Batmanie i Robinie' gdzie z geniusza, jakim jest w komiksach Bane, porównywalnego jedynie z inteligencją Batmana zrobili po prostu wielkiego mięśniaka w masce? O filmie gdzie Batman posiada kartkę kredytową 'na Batmana'? Mówimy o tym 'Batmanie i Robinie' jako o filmie trzymającym się komiksów?

ocenił(a) film na 4
aru3000

o tym samym

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Trochę czasu minęło :) ale zgodzę się z wypowiedzią @hetzer wszystko się da tylko trzeba umieć. Co do Batmana i Robina nie wiem którego komiksu miało by się to trzymać :)

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Zgadzam się z twoją opinią. Niestety tylko Iron Man i wszystko z nim związane (a jest tego niewiele) jest tam "cool". ;)

Jeśli chodzi o "szybkie" efekty specjalne, to ostatnio takie samo wrażenie odniosłam na Terminatorze 4 - Ocaleniu oraz G.I.Joe - Czasie Kobry. :/ Powoli staje się to zasadą...

ocenił(a) film na 10
Darijka

Wolę takie coś niż statyczne ujęcia, a poza tym to jest kino akcji przede wszystkim!

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Wolisz żeby kukiełki biegały po ekranie?

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Powinni dac ostrzezenie o epilepsji i ‘flashing images’. W tym filmie bylo tyle chaosu, ze chyba tylko wiewiorka ogarnela by temat. Jeden wielki galimatias. Po seansie oczy mnie bolaly i w nocy nie moglem zasnac. Polecam ogladac przy polowie predkosci odtwarzania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones