PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741353}
5,2 4 919
ocen
5,2 10 1 4919
6,7 29
ocen krytyków
Baby Bump
powrót do forum filmu Baby Bump

Obcy głos

ocenił(a) film na 7

Niemcy w dość prymitywnej komedii "Mrówki w gaciach" obdarzyli penis głównego bohatera głosem. Chcieli w ten sposób ukazać z jakimi problemami boryka się człowiek, gdy nagle jego organizm zaczyna odczuwać potrzeby seksualne. Kuba Czekaj niejako podchwycił ten pomysł, skupiając się jednak na rozdrapaniu kwestii jak rany, a nie na samym komizmie sytuacyjnym. Bohater filmu, Mickey House, również zdaje się słyszeć głos, lecz nie pochodzi on z konkretnego miejsca na ciele. Pochodzi z wnętrza, seksualność jest bowiem częścią nas. Głównym problemem jest nauczenie tego głosu mówienia naszym językiem. Na początku zdaje się czymś obcym (utaj dosłownie używającym angielskiego) i drwiącym z uprzednio przyjętych przez nas obyczajów.

Mickey będzie miał nie lada problem. Jego droga ku okiełznaniu chuci jest o tyle kręta iż obiektem westchnień Jerboa Mouse'a (tak na imię ma wspomniany głos) jest matka głównego bohatera. Podróż do własnej podświadomości jaką przemierza House odzwierciedla podróż każdego kto staje się samoświadomy. Dopiero pokonawszy ją będzie wiedział czy to co potrzebuje jego ciało, i to czego potrzebuje on sam jest, albo nie jest tym samym.

Brzmi skomplikowanie, a zostało podane w formie dotąd niespotykanej w polskim kinie. Teledyskowy montaż, szalona muzyka, ciągłe igranie z tolerancją widza. Jakkolwiek niepotrzebne były niektóre obrzydliwości jakie zobaczymy w tym dziele, to jednak robi wrażenie; forma nawet jeśli nieświadomie przerasta treść, zaskakuje "autorskością" ukazanych wizji. Wiem że brzmi to trywialnie, ale czegoś takiego na naszym podwórku dotąd nie uświadczyliśmy.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Ciekawy głos w dyskusjach o tym filmie. Pomogłeś mi w zrozumieniu Jerboa, bo miałem kłopot z nazwaniem go i umiejscowieniem w jaźni Mickeya.
Tak do końca nadal nie potrafię postawić znaku równości między Jerboa a seksualnością bohatera, ale pomogłeś mi go choć na chwilę okiełznać.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

tez tak to dobieram, acz uwazam ze film dalo sie zrealizowac w sposob bardziej "przystepny" bo to jak serwuje bo Czekaj, jest momentami wrecz irytujace a gdy na dokladke dochodza nam niewyrazne dialogi, ktore trzeba odtwarzac po kilka razy w celu zrozumienia to koncowy obraz jest co najwyzej sredni

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones