PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583704}
5,6 83 283
oceny
5,6 10 1 83283
6,5 21
ocen krytyków
Baby są jakieś inne
powrót do forum filmu Baby są jakieś inne

Nie ma w tym jednak nic złego, różnimy się i to jest piękne, świat nie jest monotonny. Predyspozycje nasze sprawiają, że zarówno kobieta jak i mężczyzna mają swoje atuty oraz wady. Może Koterski przedstawi to w trochę chamski i prostacki sposób, ale przez to że film szokuje może odnieść większy sukces komercyjny. Najwięcej krzyczą feministki :) Bo nie mogą znieść, że w tym filmie wiele sytuacji jest prawdziwych, z którymi każdy/a z nas się spotkał. A z chęcią był obejrzał film "chłopy są jacyś inni".

camar0

w 100% się zgadzam :)

ocenił(a) film na 8
camar0

Nic dodać, nic ująć ...
;d

ocenił(a) film na 10
camar0

.'
a wy jak? bo ja - sorki musze do kibla:)

ocenił(a) film na 4
camar0

Otóż nie. Różnimy się głównie fizycznie, różnice psychiczne są znikome (a już bzdury o "płci mózgu" to totalny śmiech na sali). Najbardziej programuje nas kultura, wzór kobiety i wzór mężczyzny to po prostu kulturowy twór, ramy, w których od dzieciństwa się nas zamyka. Nic poza tym.

ocenił(a) film na 5
Surine

Mocny genderowską woń czuć od Twego komentarza, aczkolwiek nie przeszkadza mi to aby przyklasnąć - może sam jestem genderowcem w jakimś łagodnym wydaniu? Oby nie.
A film przeciętny. Mnie bynajmniej nie porwał.

ocenił(a) film na 5
Surine

Czyli rozumiem że ty jako mężczyzna też chodzisz na zakupy godzinami tylko oglądać wiecznie niezdecydowany :)
Oraz że tak jak kobiety porzy wyborze potencjalnego partnera patrzysz w
pierwszej kolejności na silnych charakter i inteligencje, a nie na urodę kobiet jak typowy mężczyzna ?
A zatem jesteś kobietą :)

ocenił(a) film na 10
Surine

Różnice psychiczne znikome? Jeżeli tak sądzisz to jesteś starą panną albo starym kawalerem. Nikt Cię nie kocha i dowartościowujesz się przez takie komentarze. Myślę że czas wyjść z domu. Komputer to nie wszystko :)

ocenił(a) film na 4
veris_veris

Jak zwykle, gdy półgłówkowi brak argumentów, próbuje bawić się w kiepskiego psychologa. Żałosna polaczkowata przypadłość. :) Jestem w wieku studenckim i wierz mi, że mam o wiele bogatsze życie towarzyskie, niż ty (czy inni mizogini mający czelność obnosić się ze swoją ignorancją na forum publicznym). Widać, że wiedza n.t. antropologii, biologii, socjologii itp. jest u ciebie znikoma. Widać, jakie spustoszenie sieje w waszych móżdżkach kulturowe programowanie. :)

ocenił(a) film na 4
veris_veris

O, masz, ciemniaku. http://neurobigos.wordpress.com/2013/12/08/neuro-seksizm/

ocenił(a) film na 8
Surine

polecam następnym razem nie wprowadzać ludzi w błąd albo najpierw zaczerpnąć trochę wiedzy na dany temat a nie gadać od rzeczy.

ocenił(a) film na 4
lolexX123

Ja też polecam. http://neurobigos.wordpress.com/2013/12/08/neuro-seksizm/
Nauka idzie do przodu, brednie w stylu "Płeć mózgu" już nie obowiązują.

ocenił(a) film na 8
Surine

wyczuwam tutaj pewien "jehowizm"(w tekście twojego linku) czyli słuchanie innych bez potwierdzenia ich teorii (tutaj przykład książki "jak powstało życie", która roi się od wszelakich błędów- raczej tylko dla osób "wtajemniczonych"). po przeczytaniu iluś zdań z twojego linku od razu stwierdziłem, że owy tekst po części ogłupia bo są to stwierdzenia osoby/osób które szukają czegoś na siłę aby potwierdzić swoją teorię, która w praktyce nie ma sensu. do dalszej konwersacji zapraszam o ile jesteś zainteresowany na priv. pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Surine

zamiast czytać jakieś bzdury wypisane przez nie wiadomo kogo może wyjdziesz z wirtualnego świata, a dostrzeżesz wtedy różnice, no ale wchodzimy w ten link i co czytamy? kto przeprowadził badania? "Członkowie NEURO BIGOSU to entuzjaści nauki oraz przeciwnicy NEUROBZDUR", jeśli opierasz na nich swoje mądrości to ci naprawdę współczuje

ocenił(a) film na 4
camar0

W przeciwieństwie do ciebie żyję wśród młodych ludzi, z których większość albo studiuje biologię albo jest biologię bardzo zainteresowana (podobnie antropologią i socjologią), jednak sądzę, iż zainteresowania kulturowym wpływem na płeć jest wynikiem ich własnych rozmyślań, a nie tego, że z racji studiów blisko im do danej dziedziny nauki (chyba po prostu wierzę jeszcze w ludzi). Biologiczne różnice między mózgami kobiety i mężczyzny są znikome. To, że uważasz się za bardzo różnego od kobiety, jest wynikiem procesu socjalizacji. Chłopcy i dziewczęta są programowani przez otoczenie od maleńkości, więc nic dziwnego, że potem małpują (jednak - jak widzisz - powoli się to zmienia, bo patriarchat nie jest już tak silny, jak jeszcze 100 lat temu i kobiety robią rzeczy, jakich kiedyś by nie mogły robić). Bo chyba nie sądzisz, że kobiety rodzą się z biologiczną predyspozycją do noszenia szpilek, a mężczyźni - garniturów? :D Tak samo jest z wymyślonymi "rolami społecznymi".

ocenił(a) film na 7
Surine

w przeciwieństwie do mnie ? a znasz mnie? akurat też jestem studentem, gdzie ja napisałem, że kobiety mózg różni się od mężczyzny? GDZIE? mówię o sposobie bycia, mentalności, zachowaniach. Myślisz że jak dasz dziewczynce samochodziki i będzie od małego chodzić w spodniach to będzie mężczyzna? Śmieszne, bardzo. Z tym się człowiek rodzi. Kobiecie będzie łatwiej chodzić na szpilkach bo ma mniejsze stopy, także głupi argument. Nie chce mi się dalej komentować tych wypocin, bo z wymyślonymi rolami społecznymi to już pojechałeś/aś. Nie ma żadnych ograniczeń dzisiaj, jak chcesz to możesz zostać kim chcesz, a to że w górnictwie pracują sami mężczyźni a w przedszkolach prawie same kobiety jest oznaką tego, że jednak się różnimy.

ocenił(a) film na 10
camar0

Pewnie, że nie ma nic złego. Kobiecy mózg pracuje inaczej i zachowanie kobiet się różni od męskiego. W filmie jest sama prawda. A używany język nie jest chamski. To potoczny język, używany przez wielu facetów, głownie między sobą. W filmie nie użyto ani jednego obraźliwego słowa. Taki film może pomóc we wzajemnym zrozumieniu się i może poprawić jakość życia (ułatwić je). Film zasługuje na wyższą punktację. Zrobił się z niego film kultowy i powtarzane są już pewne zwroty/powiedzenia w życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones