PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583704}
5,6 83 283
oceny
5,6 10 1 83283
6,5 21
ocen krytyków
Baby są jakieś inne
powrót do forum filmu Baby są jakieś inne

Przecież mogliby to wydać w całości jako audiobook w formacie mp3 i przesłuchałbym go w samochodzie, a nic bym nie stracił z "fabuły".
A dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą. Od początku do końca filmu dwóch facetów siedzi w samochodzie i cały czas gadają. Samochód niby jedzie, ale równie dobrze mogliby gadać stojąc w garażu, czy siedząc w kuchni przy kielichu. Cały ten ich dialog można było również wrzucić do "Świata według Kiepskich", jako rozmowę Paździocha z Ferdkiem i wyszłoby na to samo.
Gdzie jadą? Po co? To nie istotne. Kiedy zaczyna się film siedzą już w aucie i są w drodze, a kończy się kiedy walą w drzewo.

ocenił(a) film na 10
prowrocek

Nie zgadzam się. Oprócz fantastycznych wymian zdań (trzeba wiedzieć o czym mówią) świetna gra aktorska , szczególnie Wieckiewicza, bez tej jego charakterystyczej twarzy i mimiki film straciłby trochę na jakosci.
Nie kazdy jest wstanie skumać o co chodzi w BSJI, zwłaszcza taki fan kina akcji jak ty co widać po filmografii.

ocenił(a) film na 3
budokan

Oczywiście, jak się komuś nie podoba, to od razu znaczy, że nie zrozumiał i ogólnie nie dorósł do tak ambitnych dzieł.
'Dzień Świra' jest jednym z moich ulubionych filmów, Koterski stworzył film dający do myślenia i budzący bardzo różne emocje. Mamy w nim ciekawą fabułę, mamy trochę komedii i trochę dramatu, mamy ironię, absurd, groteskę, a tu? Tu mamy dialog i nic więcej, w moim odczuciu wszystkie wnioski na temat kobiet, nawet jeśli trafne, podane w ten sposób, są po prostu nudne. Zgadzam się całkowicie z pierwszym komentarzem, śmiało mogłoby to funkcjonować jako słuchowisko, a i tak nie wszyscy dobrnęliby do końca.
I wcale nie chodzi mi o to, żeby zrobić z tego filmu film akcji, ale być może przez scenki sytuacyjne, być może przerysowane, pozwolić widzowi samemu powyciągać wnioski, samemu coś zauważyć i samemu coś wyśmiać (np. dwuczłonowe nazwiska).
Przy takiej formie jaka jest, widz nie ma zbyt wiele do roboty, wszystko ma podane na tacy i tylko słucha.

ocenił(a) film na 2
Venus_Vulgivaga

on i tak tego nie zrozumie ,wystarczy spojrzeć na oceny poprzednich filmów Koterskiego jakoś to dziwne że tamtych ocen filmów fani kina akcji nie zaniżyli .
Film jest po prostu nudny ,a nie którzy na siłę próbują doszukać się w tym filmie jakiegoś drugiego sensu aby tylko go uratować

ocenił(a) film na 10
Tibn

Nie doszukać, tylko drugi sens jest oczywisty. Moje zdanie już znasz kim jest człowiek który tego nie dostrzegł.
To naprawdę nie trzeba szukać. Dla myślącego jest to oczywiste.
A FILM GENIALNY - lecz nie dla każdego!. I dobrze.

ocenił(a) film na 3
budokan

Dla jednych genialny, dla innych nie. Nie napisałeś kim jest człowiek który "tego nie dostrzegł" więc nie znamy Twojego zdania. Oświeć mnie i powiedz czym jest ten drugi sens? Dla mnie film kiepski, w innych filmach bywały lepsze anegdotki o tytułowych "babach". "Dzień Świra" dla mnie osobiście 10/10, ale to... Dno.

ocenił(a) film na 10
Cholerka

To był mój post do Tibn więc on dobrze wie o czym mówię. Jak ty chcesz sie dowiedzieć o czym jest film to prześledź moje posty na forum, 1000razy nie będę pisał fanko Króla lwa.

ocenił(a) film na 3
budokan

Niekoniecznie mam ochotę czytać Twoje posty, jeżeli są na takim poziomie jak ten poprzedni. A ta "Fanka Króla lwa" miała mnie oburzyć czy co?

ocenił(a) film na 10
Cholerka

nie czytaj.....Nie oburzyć tylko stwierdzić fakt....

ocenił(a) film na 2
Cholerka

Pisałem ,że nie ma sensu z nim dyskutować

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Cholerka

Dodam jeszcze,że takich ludzi jak on trzeba ignorować

ocenił(a) film na 10
Tibn

oo siemka cobra

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Cholerka

k.....wa dziewczyno ten film nie jest kierowany do ciebie ogarnij się a najlepiej nie komentuj już tego filmu!!!

ocenił(a) film na 10
FIIlp

Daj sobie spokój. Pewne rzeczy trzeba rozumieć. Spójrz tylko w filmografię tych osób ktore sie tak wypowiadają. Fani kina akcji i kreskówek.

ocenił(a) film na 7
budokan

racja nie zwróciłem uwagi! ale wież o gustach się nie dyskutuje;)

ocenił(a) film na 7
Venus_Vulgivaga

Możnaby zrobić scenki ale jak to z ludzmi bywa, ilu widzów tyle opinii a tak Koterski jasno i wyraźnie pokazał nam jak wg niego przeciętny facet widzi współczesną kobietę. Nie wiem czy sprawdziłoby się to jako słuchowisko, mi brakowałoby Więckiewicza. Film dobry do oglądania z kumplami przy piwie :)

Venus_Vulgivaga

Dzień Swira to - zgadzam się - dzieło wybitne. A BSJI to chłam nad chłamy. Stek sucharów dopasowanych na siłę, nuda, nuda, nuda.

ocenił(a) film na 2
prowrocek

Lepiej wystarczy oglądnąć zwiastuny. Wszystko co jest warte uwagi tam jest, cala reszta filmu po prostu jest kiepska.

ocenił(a) film na 6
prowrocek

"(...)a kończy się kiedy walą w drzewo." - dzięki.

ocenił(a) film na 3
lotna

przecież to i tak niczego nie zmienia.

ocenił(a) film na 6
prowrocek

Nie zmienia, ale efekt końcowy psuje - zwłaszcza, że z tego co pisałeś, to jedyna rzecz, która tam się dzieje.

ocenił(a) film na 3
lotna

najpierw obejrzyj, a może lepiej posłuchaj, a później marudź. Uwierz mi, że to niczego nie zmienia i sam wypadek też jest nudny jak cały film.

ocenił(a) film na 5
prowrocek

Nastawiłam się na film podobny do Dnia Świra, który uwielbiam. Bardzo się rozczarowałam, bo niektóre teksty były poniżej krytyki. W Dniu Świra nawet tekst "jak tatuś zrobi dzióbek nie ma ch**a we wsi" był wypowiedziany w taki sposób, że nie raził widza. W Babach teksty są chamskie a chwilami żenujące - gdyby nie świetna gra Więckiewicza ratującego ten gniot, dałabym 1.

ocenił(a) film na 7
matyliano

kolejna!!! k...a ludzie jak by wszedł film chłopy są jakieś inne to bym się k...a nie wypowiadał bo bym wiedział, że ten film jest kierowany do kobiet. Dziewczyno co ty mówisz idź sobie awatara w 3D oglądać tam są dopiero super teksty a fabuła rewelacja

ocenił(a) film na 5
FIIlp

Nie będę dyskutować z kimś, kogo wypowiedź merytorycznie nie trzyma się kupy a jedynym argumentem przemawiającym za dobrą fabułą "Bab" jest to że mam iść na Awatar. Tak, Awatar jest bardzo dobrym filmem i pod względem tekstów i fabuły - opowiada o świecie, za którym ludzie tęsknią, jest przepełniony mistycyzmem i szacunkiem dla wszystkich istot żywych. Dla ciebie dobre miejsce natomiast to pisanie komentarzy na tabloidowym portalu wp.pl - wtedy poziom będzie adekwatny do treści.

ocenił(a) film na 10
matyliano

Awatar dobre efekty i skopiowana fabuła po prostu ctrl + c i ctrl + v nie mogłem powstrzymać się bsji dajesz 5 a awatar to ,,bd film "hhhahaha

Kileeer

ctrl + c i ctrl + v to twój profil Hahaha
Ale nie żebym drwil bo byłem pod wrażeniem :-p
Co do avatara to niestety chyba "coś" ominąłeś. Jest w nim wiele więcej "treści" niż ci się wydaje. Niestety nie zamierzam ich tu wymieniać Trzeba samemu do nich dojść.

ocenił(a) film na 10
mr_freeman

,,ctrl + c i ctrl + v " twój mózg ale delate już nie trzeba było wcisnąć
Tak nuda i nuda na ciekawe .

ocenił(a) film na 10
prowrocek

Bo , to film drogi . Czego oczekujesz batmana ?

ocenił(a) film na 1
Kileeer

zdecydowana żenada, film okropny

ocenił(a) film na 10
Apolonia_

hahaaaaahhaa , a to gówno Alicja w krainie czarów na 10 oceniasz .;d
Myślałem , że nawet dzieci , to zrozumieją .

ocenił(a) film na 1
Kileeer

Chyba liczy sie gust, o tym sie nie dyskutuje. Jeśli nie potrafisz docenić geniusza burtona to Twoja sprawa. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie.

ocenił(a) film na 10
Apolonia_

Geniusza Bartona ? To był jeden z lepszych filmów ale kobiety nie dostrzegły czegoś w tym filmie i się obraziły .
Ten geniusz obraża książkę o Alicji .
Gdyby o gustach się nie dyskutowało , to by nie było filmweba.

ocenił(a) film na 1
Kileeer

no to może właśnie faceci nie doceniają burtona :)

ocenił(a) film na 10
Apolonia_

-.- Cr i widzę kto ocenia filmy na fb nie mówię o nim tylko i jego filmie .

ocenił(a) film na 10
Kileeer

Ona ma chyba 16 lat. Fanka Harry Pottera.

ocenił(a) film na 10
budokan

heheh ;D

ocenił(a) film na 1
Kileeer

którą zapewne ty przeczytałeś
Jeżeli jesteś taki lepszy to chociaż zachowaj klasę

ocenił(a) film na 10
LIBANCZYK

Nie zjadłem naucz się czytać!

ocenił(a) film na 1
Kileeer

fan stonogi weź już przestań , bo sam lepszy nie jesteś

ocenił(a) film na 1
LIBANCZYK

Co za różnica ile mam lat i jakie filmy lubie ? To moja sprawa. Mam prawo wyrażać swoje zdanie zawsze, to wolny kraj.

ocenił(a) film na 1
Apolonia_

coś chyba ci się pomyliło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale w ten sposób udowodniłaś troszkę swoją małostkowość atakując kogoś kto chciał trzymać twoją stronę .

ocenił(a) film na 1
LIBANCZYK

nikogo nie atakowałam, nawet nie zwracałam się do Ciebie tylko do kilera.

ocenił(a) film na 1
Apolonia_

dziecko jak piszesz do kogoś to zwróć się do niego po nicku ,albo odpowiedz pod jego komentarzem
a nie walisz jakieś niestworzone teksty do pierwszego napotkanego użytkownika

ocenił(a) film na 1
LIBANCZYK

Skończe już tą idiotyczną dyskusje bo chyba "przegrałam". Żenada...

ocenił(a) film na 10
Apolonia_

niewarto ;/ gadać z nim.

ocenił(a) film na 1
Kileeer

Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Kileeer

Alii jestem miło mi ,a ty mam rozumieć przedstawiasz się idiota !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones