PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33599}

Bambi

7,3 32 517
ocen
7,3 10 1 32517
7,3 11
ocen krytyków
Bambi
powrót do forum filmu Bambi

"Bambi" bardzo mnie zaskoczył. Ta z pozoru łatwa historyjka ma coś w sobie. Ale ja nie o tym, a o symbolice człowieka w tym filmie. Człowiek jest ukazany jako wszelkie zło dla zwierząt i otaczającej je przyrody. Film uświadamia że ludzie są destrukcyjną siłą w przyrodzie i trudno się z tym nie zgodzić.

howlet

Moja pani z przyrody zawsze mawiały, że świat doskonale sobie bez człowieka poradzi. Do tego nazwała nasz gatunek pasożytami, które bezczelnie przyjęły nazwę Homo sapiens:) Trudno się z tym nie zgodzić. Ten film właśnie ukazuje ciemną stronę człowieczeństwa. Świat jest piękny i harmonijny. Pojawia się człowiek. Tu okazuje się fatum, groźną siłą odbierającą życie.

Christine888

Przepraszam: mawiała

Christine888

Miała świętą rację twoja pani od przyrody. Dobrze, że takie filmy powstają i zmuszają do myślenia :)

kronikarz56

To prawda :)

Christine888

Nawiasem mówiąc mnie bajka "Bambi" tak wzruszyła, że swego czasu chciałem nawet być przyrodnikiem :)

Christine888

Christine 88 W takim razie pani od biologii powinna przyczynić się do ratowania świata poprzez eradykację swojej osoby (Tj.Istnienia) ze środowiska. Skoro uważała, że ludzie są źli, dlaczego nie odebrała sobie życia w imię nieistniejącej "Gai"

bart13

*powinna była

bart13

XD ale zapiekło

ocenił(a) film na 10
howlet

"Bambi" to przede wszystkim film o dorastaniu. Widzimy, jak Bambi się rodzi, poznaje świat, uczy się, dorasta, zdobywa doświadczenie. W końcu historia zatacza krąg i widzimy dzieci Bambiego. Nie ma konkretnego, imiennego czarnego charakteru - wrogiem jest człowiek, którego nigdy nie widać. Tylko czuć jego obecność. "Bambi" wyłamuje się ze znanych schematów, a przy tym ma mało dialogów (wiemy wszystko, co koniecznie dzięki temu co widzimy, obrazy mówią same za siebie), przy tym ma przepiękną animację i idealnie oddaną atmosferę życia w lesie. Dzięki temu "Bambi" jest jednym z najlepszych filmów Disneya.

ocenił(a) film na 5
howlet

Takie Bambi też może być destrukcyjne dla człowieka jesli wyskoczy z lasu prosto pod samochód.

ocenił(a) film na 7
qqryqu

samochód wtargnął na jego terytorium, a nie odwrotnie

MaX_20

Asfaltowa droga to terytorium Bambiego? To nasza zdobycz cywilizacji. Jako istoty najwyżej rozwinięte osiągnęliśmy postęp cywilizacyjny. Jesteśmy tu od dawna i też mamy prawo do swojego terytorium i do życia na tym świecie. Jeżeli tak Cię uwiera twoje człowieczeństwo, to skończ ze sobą.

WrednyCham

Ta zdobycz cywilizacji jest coraz większą i zabiera zwierzętom ich przestrzeń i dom, przejeżdżając przez las, drogą zrobiona przez człowieka musisz mieć świadomość, że żyją tam inne stworzenia. Jadąc szybko tym bardziej:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones