PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4063}
8,0 19 941
ocen
8,0 10 1 19941
8,6 25
ocen krytyków
Barry Lyndon
powrót do forum filmu Barry Lyndon

uwaga arcydzieło!

ocenił(a) film na 9

Jedno z arcydzieł kina, pod względem wizualnym, poetyckim może największe, doskonałe pod
każdym względem, jak Kubrick to zrobił..?. nie wiem, dotąd nie byłam jego fanką...

ocenił(a) film na 9
kropka_9

Kubrick był kiedyś fotografem, stąd duża znajomość obrazów, zdjęć. Fotografował od dziecka praktycznie, dlatego miał wyrobiony gust estetyczny. Miał na tamte czasy najlepszy możliwy sprzęt, jak osławiony do dzisiaj Carl Zeiss (f/0.7 - wystarczy wpisać w google: barry lyndon świece i na pewno znajdziesz), do tego obiektyw z bardzo dużą zmianą ogniskowej (scena z walki barryego na początku filmu). Kazał znaleźć prawdziwe stroje z tamtych czasów, ponieważ chciał, aby były z jak najlepszego materiału. Kubrick był perfekcjonistą, dlatego każde ujęcie musiało być doskonałe. :)

ocenił(a) film na 10
kropka_9

Nawet Ci którzy nie są fanami Kubricka w końcu znajdują choć jeden film który ich zachwyca. Piszę o tym bo z tego co zauważyłem jest to dość częste zjawisko. Wynika to zapewne z tego, że był on jednym z najbardziej wszechstronnych twórców i jego dzieła są ogromnie zróżnicowane.

kropka_9

Treść, obraz i ta muzyka, po prostu arcydzieło, które mi siedzi w głowie, ciągle wracam myślami do tego filmu. Jeden z najlepszych jakie widziałem. Dzisiaj muzyka z tego fimu (Bach) jest w reklamie "szwepsa", chyba bo słucham motywu muzycznego , a reklamy nie oglądam.

ocenił(a) film na 10
ajron1960

Jeśli chodzi o tą Sarabandę to napisał ją Handel ale to tam taka moja nic nie znacząca uwaga :)

kubajanicki20

Na pewno masz rację, ale ta muzyka w filmie i reklamie jest niesamowita.

ocenił(a) film na 10
ajron1960

To nawet nie podlega dyskusji ;)

ocenił(a) film na 10
kropka_9

@ajron1960.

Dokładnie motyw muzyczny Sarabende jest aktualnie grany podczas reklamy Schweppesa.

Inny motyw muzyczny Piano Trio in E-Flat ,Op 100 (Second Movement) Franza Schuberta jest grany w reklamie mebli KLER.

klaryns

Trafna uwaga, dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones