PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 683
oceny
5,8 10 1 127683
4,1 27
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Piąta już część tematu najnowszych i wszelkich (oficjalnych, jak i tych nieoficjalnych) informacji, a także plotek mających związek z produkcją filmu. Zachęcam wszystkich użytkowników, którzy śledzą na bieżąco najróżniejsze portale typu ComicBookMovie.com, DCComicsMovie.com, Batman-News.com, SupermanHomepage.com, nasz polski BatCave.com.pl lub jeszcze inne, by umieszczali je właśnie tutaj. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego bajzlu.

użytkownik usunięty
ant887

"Przykre to. Mimo wszystko człowiek liczył na bardzo dobre przyjęcie na świecie. Bo to do licha film z dwójką najpopularniejszych super-hero na świecie"

Gdzie tutaj napisałem, że film jest nędzny? Chyba, że się odnosisz do innej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 7

"No chyba komuś skaczę żyłka i szuka kozła ofiarnego ;D Jak już pisałem, sam uważam takiego Thora za śmieszną serię, ale oczywiście chodzi mi o to, że nowy film WB jest nędzny względem MCU"
Pamięć już nie ta co?

użytkownik usunięty
ant887

To była ironia... Jak mogę w ogóle coś takiego uważać o filmie, którego nie widziałem?

Zauważ, że w wypowiedzi za którą, naskoczył na mnie Ash Wiliams nie napisałem obiektywnie niczego co byłoby negatywną agitką na ten film. Przynajmniej tak starałem się to pisać.

ocenił(a) film na 7

"Może ratunkiem dla DC byłoby wykupienie przez inne studio? Spójrzmy co zrobił Disney z Marvelem. Star Wars też nie dadzą się zakurzyć"
No zasugerowanie kupna DC przez Disneya co byłoby tragedią dla fanów. Bo inne studia raczej nie wchodzą w rachubę. Pewnie chcieliby tylko Batmana i Supermana. Warner to potężna firma i nie sprzeda DC za mniej niż kilkanaście miliardów. O Matko ! Właśnie wyobraziłem sobie Batmana w wersji Disneya. Suchar za sucharem a na końcu Batek rozumie swój upadek i strzela samobója z dachu własnego wieżowca, xD

ant887

Gdyby Bat był Disneya to by przęstępców zabijał banamu

ocenił(a) film na 7
LordVader345

Co to jest banamu?

ant887

*bananami

użytkownik usunięty
ant887

No to pozostaje czekać, aż włodarze WB dojdą do wniosku, że najbezpieczniej aby 80% DCCU będzie składało się z batmanowych filmów ;)

Takie to jest studio filmowe.


ant887

Dokladnie i obowiazkowo kazdy kostium z sutkami ;)

użytkownik usunięty
ant887

Za to WB, pewnie zrobi tak, że 80% DCCU będą stanowiły film o batmanie D;

Ta firma tak ma. Zatrudniają dziwnych, kontrowersyjnych twórców- Snyder to typowy kuglarz CGI, który bez porządnego scenariusza napisanego od deski do deski dostaje małpiego rozumu. Sucker Punch, to na to najlepszy dowód.

Potem jest szok, apatia i smutek, że znów coś jest nie tak.

No i umieją robić tylko fajne filmy o Batmanie. Tak już wyszło.


ocenił(a) film na 7
ant887

uwaga na SPOILER - jakiś idiota napisał na głównym, nie wiem czy to prawda ale przeczytałem cholerny nagłówek tak wzrokowo ... ban dla typa!

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

To jak z spoilerem z Hanem Solo w nowych SW. Gościu chce błysnąć jako pierwszy i robi jednocześnie z siebie idiote

użytkownik usunięty
ash_williams85

BTW Marvel sravlel. Na dziwnym odbiorze B v S może oberwać też on. Przeciętny kowalski, który jest głównym odbiorcą tych filmów, ma w d jakiej marki jest civil war, czy b v s.

Oberwie w pewnym stopniu cały nurt super-hero w kinie.

użytkownik usunięty
ash_williams85

29% na rotten...

użytkownik usunięty

Swoją drogą. Tak powinna wyglądać relacja między bohaterami DC https://www.youtube.com/ watch?v=2zURRfNrq_k

ocenił(a) film na 8

Po tym filmiku wnioskuję że wolisz lekkie kino, tzn klimaty Marvela, ja osobiści uwielbiam tą animacje, natomiast film(zważając że to film,nie animacja), chciałbym aby był bardziej poważny i mroczny :) I tak samo bym chciał aby było w produkcjach własnie Marvela, aby brali przykład z Daredevil (serialu), albo CA2

użytkownik usunięty
waqo1986

Powaga ≠ kino superbohaterskie, chyba, że jesteś geniuszem pokroju Nolana. Poza tym można zrobić kino balansujące na granicy humoru i powagi. Snyder myśli, że powaga określana jest przez mroczną stylistykę, błąd. Powaga określana jest przez temat jakiego podejmuje się film.

ocenił(a) film na 8

Nie do końca się z Tobą zgodzę, mogę zrozumieć że 100% powagi i 0% humoru to jest złe połączenie, ale tak samo jak w Marvelu większości produkcji 3/4 to komedia, nie zawsze zabawna. Zwłaszcza że w 99% produkcji światu grozi zagłada, a nasi bohaterowie są na luzie i co drugie ich zdanie to suchar też nie ma sensu, i ja osobiście nie mogę patrzeć jak świat jest u progu apokalipsy i nasi wybawcy sobie żartuja, z dwojga złego wolę powagę i mrok. Jak chce się pośmiać to puszczam komedie i nie film o super bohaterach, które są adaptacjami komiksów zwłaszcza że te od Marvelu jaki i od DC są brutalne i poważne, i tego samego wymagam od filmu.

użytkownik usunięty
waqo1986

Yyy poważne komiksy Marvela to chyba wyjątek.

waqo1986

Jeśli chodzi o Daredevila to temu serialowi pod względem brutalności i mroku nic nie dorówna.Nic co powstanie jako film ani w Marvelu ani w DC.Być może powstanie jakiś serial o podobnym nastroju.

użytkownik usunięty

Animowaną bajkę dla dzieci porównujesz o filmu kinowego? Jak w takiej atmosferze widza może obchodzić cel o który walczą bohaterowie? Z seansu pozostałyby same śmieszki, błyski, efekty specjalne, villainie robiliby za mięso armatnie a ton opowieści byłby zbliżony do "Jak poznałem waszą matkę". Właśnie bohaterów tego serialu przypominają herosi w tym fragmencie niż kogoś z przeszłością i argumentacją za byciem tym kim się jest.

użytkownik usunięty

Humor nie skreśla powagi. Szczególnie w filmach superbohaterskich.

użytkownik usunięty

Gdzie w tej kreskówce powaga? To tam to nawet nie jest humor, tylko obojętność wobec dziejącej się sytuacji, jakieś dziwaczne "kumpelskie" powitania w rytm kiczowatej muzyczki, uśmieszki, "masz coś na nosie", podejrzliwe oczka. Nie wiem czy widza ma to śmieszyć, bawić czy stawić go w pozycji równie obojętnej.

ocenił(a) film na 9
ash_williams85

Wersja Blu ray zapowiedziana na 16 lipca:
http://comicbook.com/2016/03/25/batman-v-superman-dawn-of-justice-ultimate-editi on-to-be-release/
To jest akurat wydanie kolekcjonerskie.

ash_williams85

http://naekranie.pl/aktualnosci/jimmy-olsen-jest-w-batman-v-superman-swicie-spra wiedliwosci-832214?gal-0-img=1


SPOILERY!

jimmy olsen jest w filmie?

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

Dzisiaj o 19:00 w Warszawskiej Sadybie mam seans w IMAX. Postaram się napisać jakąś recenzję, jeszcze dzisiaj w nocy albo jutro z rana. Nie wiem już sam czego się spodziewać, czekałem na ten film bardziej niż na nowe GW, ale obiecuję że ocenę dam maksymalnie obiektywną i wyzbędę się wszelkiej litości, podobnie jak z nowymi GW które trochę mnie zawiodły. Liczę że dam mu co najmniej 7 czyli tyle ile MOS.

ocenił(a) film na 9
Kubson85

Gdzie twojej recki szukać? Tutaj czy w osobnym temacie?

ocenił(a) film na 6
Emarblues888

W osobnym temacie.

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

http://naekranie.pl/aktualnosci/box-office-rekordowe-otwarcie-batman-v-superman- switu-sprawiedliwosci-832334

No ładnie :)

ocenił(a) film na 6
robert2207

Komentarz jednego z użytkowników: "(...) Jeśli opinie widzów ze świata mówią że Affleck zdał egzamin jak Batman i Wayne a film to spełnienie oczekiwań to mi to wystarczy i jutro podjarany jak arab na kurs pilotażu lecę do kina ^^."

Aż miło się czyta takie komentarze o( ❛ᴗ❛ )o.

ocenił(a) film na 8
ash_williams85

Mam tak samo :):) szkoda że muszę jeszcze aż 5 dni czekać na seans ;/

ash_williams85

Ogólnie z tego artykułu można wyczytać same pozytywne rzeczy. Natomiast tendencja hejtu zmienia w tym momencie kierunek.. z "film jest tak ch.....y i zjechany przez krytyków, że nic nie zarobi, Affleck będzie musiał znów szukać pracy u Marvela a najlepiej, żeby Disnay wykupił DC od WB i zrobił wszystko od nowa z masą żarcików i zabawnych scen" na "nie liczy się zysk w BO, tylko sukces artystyczny a przecież wszyscy krytycy zjechali ten film i zapewne będzie miał wielkie spadki, w dodatku nawet jeśli zarobi miliard $ to i tak się nie zwróci" czasami zastanawiam się skąd się biorą te boty internetowe.

ocenił(a) film na 9
robert2207

I te statystyki bardzo mnie cieszą jak i wszystkich którzy są dobrze nastawieni na ten film a wszystkim pesymistom mówię żeby najpierw obejrzeli film ocenili według własnych kryteriów a potem czytali recenzje krytyków.

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Batman V Superman: Ranking The Performances From Worst To Best

http://whatculture.com/film/batman-v-superman-ranking-the-performances-from-wors t-to-best.php

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Batman V Superman: 12 Biggest Questions It Leaves Unanswered :

http://whatculture.com/film/batman-v-superman-12-biggest-questions-it-leaves-una nswered.php

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Zack Snyder: His Films Ranked From Worst To Best :

http://whatculture.com/film/zack-snyder-his-films-ranked-from-worst-to-best.php

ocenił(a) film na 5
ash_williams85

Batman V Superman: 34 Easter Eggs & References You Must See :

http://whatculture.com/film/batman-v-superman-32-easter-eggs-references-you-must -see.php

ash_williams85

313 pozytywnych recenzji (widzów) na metacriticu i tylko 72 negatywnych!

ocenił(a) film na 6
KyloRen_fw

Prości widzowie a "profesjonalni" krytycy - dwa zupełnie inne światy :P.

ash_williams85

To jest ciekawe że u krytyków ma tylko 44 średniej a u widzów 7.4.

ocenił(a) film na 4
KyloRen_fw

Z jednej strony chce wierzyć w to że film jest dobry i mi się spodoba, zaś z drugiej krytycy to są jednak ludzie którzy mają wiedzę o kinie i nawet jeśli mi się spodoba (czego dowiem się we wtorek) nie będę im zarzucał tego że się uwzięli na kino super bohaterskie czy na Snydera. Od pewnego czasu czytając komentarze w necie zauważyłem (niekoniecznie tutaj), że część fanów zaczęła zarzucać całemu światu, że chce zniszczyć kinowe uniwersum DC. No i trzeba też pamiętać że to są ci sami ludzie którzy wystawili koło 80 punktów Batmanom Nolana, czy 86 punktów supermenowi z 1976 roku. Mowa o ocenach z Metacritica, osobiście uważam go za lepszego od RT.

loczek111

W metacriticu tylko 10 krytyków oceniło film negatywnie. Większoć (30 z 50) oceniła film na średni więc ja oczekuje takiego popcornowca przy którym będę się dobrze bawił, a na to się chyba zapowiada

ocenił(a) film na 4
KyloRen_fw

Ja też oczekuje typowego popcornowego filmu, ale naprawdę czekałem na ten film i trochę mi smutno, że nie załapał się do tej ''zielonej strefy''. Ostatnio przeczytałem pierwszy tom Wonder Woman z New52, i jak ona będzie w BvS i w solowym filmie taka jak w komiksie Azzarello to będę w niebie. Jeśli ktoś czytał wyobrażacie sobie Posejdona w filmie wyglądającego tak samo jak w komiksie?

ocenił(a) film na 6
ash_williams85

Jestem świeżo po seansie w warszawskim IMAX i powiem że jest bardzo dobrze. Jutro napiszę dość dokładną recenzje w osobnym temacie. Oceny dam dwie. 9 jako osoba która była nakręcona na film i ogarnia uniwersum, 7 jako ktoś kto lubi czasami pójść na film akcyjno-superbohaterski ale słabo ogarnia temat, średnia dla mnie 8 ale jutro jeszcze więcej opiszę. Na dodatek dodam że byłem z dziewczyną która zupełnie nie lubi tych filmów wie że superman to ten niebieski a batman to ten czarny :p i jej się bardzo podobało, w przeciwieństwie do wielu dotychczasowych filmów super-hero( tak mam na myśli marvel) szczególnie zajarała się batflekiem :) do jutra :)

ocenił(a) film na 6
Kubson85

a i jeszcze jedno. Dla mnie Snyder może zostać robi to dobrze parę poprawek i będzie wybitnie dobrze :)

Kubson85

Kur*a a ja jeszcze musze czekać do 2 kwietnia :(

KyloRen_fw

Do soboty szybko zleci, ja mam na 2 kwietnia kupiony bilet już od miesiąca, i o ile tydzień temu miałem podobne odczucia to teraz pełen luzik. IMAX 11 rząd na samym środku :P

ocenił(a) film na 9
Kubson85

Dzięki za opinie zaczynam tracić całkowicie uprzedzenie do filmu jakie zaczynałem mieć po recenzjach....Nie mogę się doczekać wtorku!!!!!

ocenił(a) film na 5
Kubson85

Dobrze przeczytać pozytywną opinię. Dzisiaj o 17-20 wybieram się na ten wyczekiwany przez wszystkich film... 3 lata czekałem, napisałem setkę różnych postów na tym forum... nawet szybko to zleciało. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

ocenił(a) film na 7
Tomas505

siema ludzie jutro mam seans o 15 o 19 napisze wam jak było pozdrawiam !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones