PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34393}

Battle Royale

Batoru rowaiaru
6,8 15 408
ocen
6,8 10 1 15408
6,0 9
ocen krytyków
Battle Royale
powrót do forum filmu Battle Royale

Szok i niedowierzanie...
Jakie absurdalne dyskusje toczą się na tym forum "A dlaczego to i to nie zostało lepiej wyjaśnione", "A jaki był główny cel rządu ...", "Co w tym filmie kultowego? Odgrzewany kotlet, wszystko już było w Igrzyskach".
Chyba zapominacie, że ten film miał premierę w 2000 Roku !!!! Tak, 15 lat temu. Nikt jeszcze nie słyszał o Igrzyskach. Ten film wychodząc dał początek wszelkiej maści naśladowców, którzy niezliczoną ilość razy zamykali bohaterów na ograniczonej przestrzeni i kazali się zabijać.
Ten film nie miał na celu rozbudować fabuły na 4 filmy i przeciągać w nieskończoność tego co rząd planuje itd. On pokazywał zachowanie ludzkie w sytuacji zabij lub zgiń.
Film oglądałem kilkanaście lat temu i scenariusz wydał mi się niezwykle oryginalny. Oczywiście jeśli ktoś porównuje go z obecnymi superprodukcjami i zwraca uwagę, że "słabo umierali" to tak jakby ktoś powiedział "co oni widzą w tych Gwiezdnych Wojnach, te nowe części spoko, ale te stare to tandeta, naiwność no i te efekty....takie słabe"
Dodam, że nie jestem zwolennikiem zachwycania się opinią innych i nie miałem pojęcia, że Tarantino umieścił ten fil na jakiejś swojej ulubionej liście, ale jestem przekonany, że nie zrobił tego aby "być tak oryginalnym, że uważa dziadowskie filmy za hit", tylko wie jak przełomowym i nietuzinkowym filmem było Battle Royale.

Bigosso

Można też powiedzieć że to zrzynka z "Uciekiniera" z 1987, a nawet z walk gladiatorów w starożytnym rzymie. Film dupy nie urywa a liczne niedopowiedzenia czy sceny z czarnym humorem w stylu japońskim (końcowa scena z nauczycielem) nie pomagają. Sam scenariusz ma dziury jak ser szwajcarski, ale mimo wszystko było to coś nowego i świeżego.
Prawdopodobnie igrzyska śmierci czerpią z tego filmu pomysły, ale kopiują ich. Choć film nie wybitny oglądałem go z zaciekawieniem obejrzałem całość. Polecam

ocenił(a) film na 8
exe13

Film jest na podstawie książki z 1999r (film 2000r) Hunger Games wydano w 2008r (film 2012r)

ocenił(a) film na 7
exe13

Film "Uciekinier" Z Arnoldem jest na podstawie powieści Richarda Bachmana (pseudonim Stephena Kinga) o tym samym tytule. Idąc głębie możnaby wskazać "Wielki marsz" tego samego autora. Idąc jeszcze głębiej możnaby wskazać "Władce much" Goldinga :) Asame Igrzyska śmierci, to taki recykling pomysłów dla ubogich :)

Sorx, że po tylu latach odświeżam wątek, ale kończę powieść Battle Royale i zamierzam ponownie film obejrzeć xD

ocenił(a) film na 9
Bigosso

Oni w ogóle nie powinni umierać. Battle Royale z dziećmi to skrajnie absurdalny pomysł, który nigdy i nigdzie na świecie nie mógłby się wydarzyć.
No i to prawda, że nie chodziło o logikę, lecz postawienie dzieci w sytuacji bez wyjścia.
Poza tym umierali w różny sposób, żeby pokazać możliwe schematy zachowania.

ocenił(a) film na 9
pawel_nowakk

przecież to metafora. to nie jest film realistyczny, ale może być odczytywany chocby jako metafora japońskiej szkoły i wyścigu szczurów.

ocenił(a) film na 10
pawel_nowakk

W Igrzyskach śmierci też miała wziąć udział początkowo siostra głównej bohaterki (dziecko) i była tam jakaś mała afroamerykanka. Niemniej nawet chyba muzykę poważną puszczoną z głośników skopiowały Igrzyska. Byłam w szoku. Ojjjjj nieładnie, nieładnie. Jeśli tak mocno można się "inspirować" to biorę się za swoją twórczość opartą na najlepszych filmach jakie w moim 30 letnim życiu widziałam.

ocenił(a) film na 8
Bigosso

Nawet jeżeli film nie ma na celu rozbudowywania fabuły, a jedynie ukazanie czegoś, fajnie jest jak wszystko w miarę trzyma się kupy. W tym filmie tak nie jest.

ocenił(a) film na 8
Bigosso

W filmie brakowało czasu, aby wszystko jakoś logicznie połączyć. Myślę, że gdyby Battle Royale miało zostać zrobione w dzisiejszych czasach, powinien być to serial. Chociażby skupiający się bardziej na bohaterach drugoplanowych.

Co do samego programu Battle Royale, to w książce było dość jasno wytłumaczone, czemu rząd organizuje tę grę. A w filmie jako powód mamy bezrobocie i zbuntowaną młodzież...

1485

Czyli mamy dlatego Squid Game, kolejny jakby kotlet dla nowego pokolenia które nie zna tego co już było...

ocenił(a) film na 10
maderMG

Squid Game? Mój najlepszy serial ever kotletem? Czy Ty wiesz co mówisz?

Bigosso

Igrzyska śmierci to filmy dla dzisiejszego pokolenia debilek z tik toka i idiotów z tindera.

ocenił(a) film na 9
Solaris_fw

Nie obrażaj ludzi głupolu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones