PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34393}

Battle Royale

Batoru rowaiaru
6,8 15 410
ocen
6,8 10 1 15410
6,0 9
ocen krytyków
Battle Royale
powrót do forum filmu Battle Royale

Obejrzałem sobie dzisiaj wersje reżyserską i oto jakie różnice zauważyłem:

1. Na samym początku ten uczeń który się pytał o to czy jak przeżyje, będzie mógł wrócić do domu i będzie miał czystą kartotekę, tutaj się pyta jedynie powrót do domu, nie zahaczając wypowiedzią o żadną amnestię czy coś (niby szczegół ale jednak jakaś zmiana jest)

2. Jest w licznych urywkach pokazywany mecz koszykówki (za każdym razem w zajawce która trwa koło 2 sekund) w którym biorą udział wszyscy uczestnicy (poza "ochotnikiem" i tym z poprzedniego BR)

3. (Nie jestem pewny czy aby nie było w oryginale, który oglądałem dosyć dawno, więc wybaczcie ewentualną gafę) W jednej ze scen-wspomnień jest pokazane jak Kitaro zostaje dźgnięty nożem przez jednego uczniów, czego świadkiem było Nariko.

4. W nocy z 1 na 2 dzień Nariko ma sen w którym spaceruje na plaży z Kitaro, któremu wytyka że jego lekcje są nudne, przy okazji wspominając że ma w domu nóż którym go w szkole zaatakowano. Wówczas Kitaro zadaje jej pytanie czy jest świadoma tego, co on powinien z tą wiedzą zrobić, zaś jej sen się w tym momencie urywa.

5. Ta psychiczna babka z tą mini-kosą ma kilka dodatkowych scen.
5.1 Swoją pierwszą ofiarę morduje poprzez.... powiedzmy że.... upewniając się co do tego iż dany chłopak nie będzie już ojcem
5.2 Jest retrospekcja z jej przeszłości, podczas której pokazano że o mały włos nie została zgwałcona, jednak zdołała zabić niedoszłego gwałciciela.
5.3 W jednej scenie przechadza się po jakimś dużym pomieszczeniu z nagimi zwłokami dwóch chłopaków zamordowanych w identyczny sposób co chłopak z punktu "5.1".

6. W jednej scenie Shuya ma sen w którym jest pokazany jak siedzi na krześle na środku hali od koszykówki, koło niego odbija się piłka którą łapie jakaś dziewczyna, która go prosi by się zajął Noriko.

ad 5. Ta "psychiczna babka" była najlepszą postacią w filmie imo. :)

ad 6. Nie dziewczyna, a jego przyjaciel - Nobu.

ocenił(a) film na 9

ad 5.1 to nie Ona zamordowała chłopaka w ten sposób a inna dziewczyna która następnie została przez nią postrzelona i w wyniku odniesionych ran zginęła. A co do przechadzki po tym pomieszczeniu gdzie zabiła dwie osoby nie zauważyłem żeby ich rany miały na to wskazywać.

ocenił(a) film na 6
sharolin

Powiedziałbym wprost przeciwnie - z ich nagości oraz z tego, że dziewczyna się ubierała wynikało, że zabiła ich "po"

ocenił(a) film na 7

W moim odczuciu film bylby zauwazalnie gorszy bez tych scen, dobrze ze powstala wersja rezyserska, lepiej mozna poznac bohaterow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones