PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 710
ocen
7,7 10 1 33710
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Bardzo wciągający i momentami bardzo wzruszajacy film...Świetna i bardzo piękna Haya Harareet wybitnie wpadła mi w oko...Właściwie,co uświadomiłem sobie po latach,ten film podoba mi sie z jej powodu.
Ale oczywiście sam film,cała ta historia w nim opowiedziana,sa i teraz,po latach fascynujące i nie razi pewna sztuczność w dialogach,gestach oraz w niektórych scenach,jak rozmowy Esther i Ben Hura,sceny z Messalą i Ben Hurem czy gdy niesiony jest krzyż,Ben Hur próbuje pomóc,ale go odpychają,dosc tak łagodnie...Prawdopodobnie by go od razu pojmali lub zabili,ale mniejsza o to...
Ale finał filmu jest wspaniały i wzruszający!!!
Warto doczekać!Gdy spotykają sie i tulą do siebie jego siostra,matka,i Esther,gdy widzimy jego wzruszenie i szczeście bijące mu z całej postaci to to właśnie są momenty dla których warto chodzić do kina i warto żyć!
I ta śliczna Haya Harareet...Ech!...Co za oczy...

GGGGG_2005

Niestety,film się jednak zestarzał...Czas robi swoje...Film wielki,ale gra aktorów sztuczna aż do bólu,ciężko się na to patrzy dzisiaj,po latach...Heston szczerzy kły i nic więcej,próbuje grać,jest sztuczny,słaby jest...Haya też słaba i sztuczna...
Taka była wtedy konwencja,tak się grało...rozumiem to...
Film jednak ma parę scen które go ratują,np. świetny wątek z Jezusem dobrze wpleciony w historię bohatera...i finał,gdy umiera na krzyżu...
Ale po następnym seansie,za jakiś czas nie wiem co z filmu zostanie w świadomości...parę scen,pare ujęć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones