PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 709
ocen
7,7 10 1 33709
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Po usunięciu ich, średnia filmu spadła z 8,60 do 7,77, a w rankingu spadł on z TOP20 na prawie tysięczne miejsce. Była to chyba najbardziej zakłamana ocena filmu na stronie. :P

ocenił(a) film na 10
Juby_

Nie zmienia to faktu że jest to dobry film.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Film jest według mnie wybitny. Co do pozycji w rankingu, dajmy sobie z tym spokój...nie widzę sensu zawracać sobie tym głowy...niech szczekają

ocenił(a) film na 8
Juby_

że ludziom się chce w takie rzeczy bawić;/

a film super 9/10:)

ocenił(a) film na 10
Juby_

Co zrobić ;) Ranking niestety nie jest obiektywny, teraz jest na 593 miejscu, a na pewno powinien się znajdować w top50, bo na razie wyższe pozycje zajmuje wiele gniotów które nie mają startu do tej produkcji ;]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Juby_

OK, a teraz prosze wytlumaczyc jak 8 tys glosow moglo byc falszywe?

ocenił(a) film na 8

Już tłumaczę.
Było kilku delikwentów bez życia osobistego, siadali przed kompem i codziennie przez kilka miesięcy (pewnie godzinami dziennie), zakładali nowe maile, na nich jednorazowe konta, którymi się logowali i wystawiali "Ben Hurowi" dziesiątki aby podskoczył w rankingu. To tak zwane "multikonta", albo "konta-widma".

Jeśli spojrzysz na daty założyłem ten temat już dawno temu. W styczniu 2010 roku (po wojnie fanów "Avatara" i "Ojca chrzestnego", którzy bombardowali portal takimi kontami, w wyniku czego cały TOP100 w tydzień się przetasował) nastąpiło czyszczenie strony w wyniku którego "Ben Hur" spadł o ponad 500 pozycji. To było już drugie czyszczenie odkąd mam konto na filmwebie (wcześniejsze miało miejsce w pierwszej połowie 2008 roku). Obecnie minęło od ostatniego prawie 3 lata i KAŻDY FILM ma zaniżoną lub zawyżoną ocenę takimi kontami. Wystarczy tylko spojrzeć na wersję rankingu sprzed ponad 2 lat i porównać oceny wielu filmów do dzisiejszych (Terminator 2 spadł o ponad 400 pozycji, podobnie Alien, Aliens, Matrix, Raiders of the Lost Ark, Last Crusade, Truman Show, Jaws, Jurassic Park, Million Dollar Baby, American Beauty, i wiele wiele więcej):

http://web.archive.org/web/20100523045505/http://www.filmweb.pl/rankings/film/wo rld

Niestety admini mimo wielu zgłoszeń i tematów ignorują użytkowników i nie chcę ponownie wyczyścić portal z tej zarazy. Dlatego polecam nie patrzeć z zaufaniem na żadną ocenę filmu, bo na filmwebie każda jest wytworem jakichś fanbojów lub hejterów, a nie głosem użytkowników.

użytkownik usunięty
Juby_

Ja doskonale rozumiem jaki jest mechanizm, nie rozumiem jednak jak FW znany z amatorszczyzny w IT (do dzis nie potrafia sobie poradzic z fala spamu na podstawie slow kluczowych, czyli absolunego BANALU) odroznil "wlasciwie" od "niewlasciwch". Tak wiec *gwarantuje*, ze przyczyny musialy byc inne. Przy okazji jestem takze *przekonany*, ze lekko liczac 90% z tych 8 tys glosow bylo glosami jak najbardziej wlasciwymi, poniewaz znam lenistwo internautow i zwyczajnie nikomu by sie nie chcialo zakladac kilkustet kont - szczegolnie ze Ben Hur to nie jest jakis Harry Potter wiec trolowa gimbusiarnia odpada. Moj punkt widzenia dodatkowo potwierdza fakt, ze juz dzis tego nie robia, mimo, ze maja niby praktyke i opracowane metody. Tak wiec podsumowujac: ja tego nie kupuje. Przyczyny byly inne, przypuszczalnie kasa, aby do top 100 dostaly sie tytuly wybrane, konkretnie oplacone. Cel osiagnieto, wiec nic sie z tym juz nie robi. Identyczna sytuacja byla z filmami sugerowanymi/polecanymi - np. u mnie(a wiem, ze nie bylem jedyny) zaczely sie pojawic filmy, ktore mialy ZEROWA szanse aby mi sie spodobac, ale sie pojawialy bo wiadomo - kaaasa. Od momentu gdy zaczalem im wystawac 1 automat przestal mi wrzucac te marketingowe wydmuszki. I taki jest FW.

ocenił(a) film na 8

Wiesz w jaki sposób odróżnili "właściwie" od "niewłaściwych"? Sprawdzili, które konto logowane były tylko raz. I takie kasowano (trwało to z tego co pamiętam trzy dni).

A te 8 tyś. nie były głosami właściwymi (nie możesz "gwarantować" że BYŁY teraz, prawie trzy lata po ich skasowaniu). Skąd to wiem? Po pierwsze dlatego, że to nie jedyny film, którego jakaś grupa fanów chciała upchać jak najwyżej w TOP100 (tak samo było z "2001: odyseją kosmiczną", która z około 30 miejsca spadła na ponad 200). Po drugie dlatego, że byłem wtedy na filmwebie niemal dzień w dzień i widziałem jak "Ben Hurowi" przybywało więcej głosów dziennie niż na premierowe filmy. Po trzecie, owszem ten film nie jest Harrym Potterem, ale zaczęto tak z nim robić kiedy przekroczył 1000 głosów i dopiero dostał się na listę (jak widać ktoś podpatrzył, że wytarował w rankingu "jego zdaniem za nisko" i dlatego zaczął zakładać konta).

Odnośnie twojej hipotezy - kasy. Jest ona DEBILNA, bo łatwiej byłoby reklamować film na filmwebie niż wpychać go na najwyższe pozycje TOPu100. :P Poza tym spotkałem kiedyś użytkownika, który zrobił screena na nk, jak wielu użytkowników umawia się na takie zabiegi (kilku userów miało wystawiać "Avatarowi" dwójki kontami-widmami, aby spadł w rankingu, ale aby nie wzbudzić podejrzeń przychodzącą ilością minimalnych ocen). Jak znajdę to podam ci do niego link.

Odnośnie tego, że "już dziś tego nie robią" - właśnie robią! Tylko nie na tym filmie, bo jest za daleko i nie dałoby rady podnieść go o 500 miejsc. Ale spójrz na mój temat o "Terminatorze 2":
http://www.filmweb.pl/film/Terminator+2%3A+Dzie%C5%84+s%C4%85du-1991-992/discuss ion/CO+SI%C4%98+DZIEJE,1386477
Masz w nim udokumentowane niema dzień po dniu co hejterzy robili z tym filmem (zresztą tak było z wszystkimi filmami Camerona, po wyjściu "Avatara" do kin).

użytkownik usunięty
Juby_

"Sprawdzili, które konto logowane były tylko raz. I takie kasowano (trwało to z tego co pamiętam trzy dni)." - czyli bajki dla niezorientowanych. Takie rzeczy robi sie *z automatu* w 30 minut nawet przy wielkich bazach danych - znow banal: porowanie 2 kolumn i wykasowania kilkuset tysiecy wartosci (dla wielu filmow). Minuta piec dla joba odpalonego w 2 w nocy. Wybacz, ale to zwykle pi*przenie FilmWeb'u aby przekonac, ze dzialanie mialo sens i bylo legalne. Powtorze: to nie jest Avatar, Chory Portier czy inny blockbaster, to Ben Hur, film calkowicie niszowy, tu gimbaza nie dziala, nie umawia sie, nie pisze przez FB, NK, Fotke i Plotke. Moziwsz, ze nie o kase chodzi? Bys sie zdziwil za jakie rzeczy dzis sie placi, np. od ksiegowej wiem, ze w Tesco za 2 metry na konkretnej polce placi sie 20 tys zl, co daje marne 1 m za 10 tys. Kasa, kasa i tylko kasa - i FW w tym przoduje, podbicie jakiegos filmu musi miec pretekst (bo musi!), a tym pretekstem jest "zle konto". To samo robi np. Metacritic, ktory z dnia na dzien, jak mu sypna wlasnie kasa, potrafi wyciac kilkaset negatywnych komentarzy z aktywnych kont, wraz z *komentarzami* i *uzasadnieniem* czemu taka ocena, a nie inna. Co zabawne, nie ruszaja oczywiscie pozytywow - te sa wrecz swiete. Bo to raz taka sytuacja byla - sam bylem swiadkiem 3 razy, na sieci mozna sobie poczytac o "uczciwosci" MC. Dlatego to wszystko dla mnie klamstowo, blaga, oszustwo, bo gdyby ludzie glosowali okazaloby sie, ze taki Ben Hur mialby wyzsza srednia od Titanica albo wspomnianetgo T2, a na to dystrybutor NIE MOZE pozwolic, bo ich tylko slupki w Excelu obchodza. I nie rozumiem, dlaczego uwazasz, ze T2 dla kogos nie moze byc 1/10? Gwarantuje, ze moze, sam mu dalem 2/10 bo to GNIOT.

ocenił(a) film na 8

1) Podałem ci linki do kilku źródeł, w tym tematu który sam prowadziłem pokazując jak spychany przez hejterów jest "Terminator 2" (co zresztą zaobserwowano na forach wielu filmów przez wielu różnych użytkowników). Jesteś ślepy na te źródła i na wszystko to co pisze, twierdząc że to admini dodają konta aby spychać lub podnosić filmy dla kasy? Twoja sprawa, wierz w co chcesz. :P

2) Jak już wspomniałem, "Ben Hur" to nie Harry Potter czy "Avatar", ale jego nagły przypływ głosów zaczął się, kiedy w ogóle dostał się do rankingu (czyli po przekroczeniu 1000 głosów). Ktoś zauważył jego miejsce, uznał że jest za niskie i zaczął działać. Dla mnie nie ma w tym nic nieprawdopodobnego, tym bardziej, że na filmwebie roi się od chorych psychicznie snobów.

3) To nie żadna "bajka", bo nikt z filmwebu nie powiedział, że tak to robiono. Z tego co pamiętam przez jeden dzień był zamknięty portal, a dwa następne był otwarty, ale w nocy głosy były hurtowo usuwane. Przy tak obszernej bazie danych usuwanie na pewno nie trwa 30 minut (to wiem na pewno bo jestem po technikum informatycznym). A co do sposobu wyśledzenia kont-widm (czyli logowanych tylko raz) to jest to tylko moje przypuszczenie. Nie wiem jak "na pewno" to robili.

4) Wierzę, że 'Terminator 2" może się nie podobać wielu ludziom i mogą wystawiać jedynki. Ale nie wierzę w to, że po tym jak był na 40 miejscu najlepiej ocenianych filmów portalu, nie mając żadnej premiery, ani nie będąc puszczanym w telewizji, nagle kilka tysięcy osób zaczęło go oglądać i choć na forum filmu pojawiały się same pozytywne komentarze, to on w w kilka miesięcy spadł o kilkaset miejsc w rankingu. Jeśli ty w takie coś wierzysz, twoja sprawa.

Po czwarte - "Terminator 2" to gniot? Brawo trollu, na szczęście większość tej planety twierdzi inaczej:
http://www.rottentomatoes.com/m/terminator_2_judgment_day/
http://www.imdb.com/title/tt0103064/

użytkownik usunięty
Juby_

Myslalem, ze rozmawiamy powaznie - mylilem sie. Zyj w swoim "idealnym" swiecie gdzie T2 to najlepszy film swiata (choc to typowa popkulturowa kila i mogila dla niedowartosciowanych nastolatkow), FW jest krysztalowo czysty i zalezy mu na uzytkownikach (he, he, he), a cala wina czegokolwiek (od oceny Terminatorow po pogode za oknem) lezy tylko po stronie hejterow. Tylko przypadkiem sie nie obudz, bo rzeczywistosc Cie porazi. Pa.

ocenił(a) film na 8

Ja też myślałem, że rozmawiamy poważnie... Dopóki nie nazwałeś gniotem filmu, który zebrał na całym świecie fantastyczne recenzje, zdobył dziesiątki nagród, zarobił pół miliarda dolarów, na listach najlepszych filmów IMDb i Empire znajduje się w czołowej czterdziestce wyprzedzając wiele cenionych arcydzieł, a ostatnio w opublikowanym rankingu KFM został uznany najlepszym filmem lat 90-tych.
http://www.film.org.pl/prace/najlepsze_lata90_10-1.html

PS: "T2" nie jest dla mnie najlepszym filmem świata, a ty pewnie jego nagły spadek w rankingu tłumaczysz sobie przekupnym filmwebem. Vision, które było dystrybutorem filmu upadło i pewnie dlatego admini siedzieli dniami i nocami, zakładali kilkadziesiąt tysięcy kont i zrzucili go w rankingu do 400 miejsc. I kto tu żyje w swoim świecie?

ocenił(a) film na 8

Znalazłem:
http://img15.imageshack.us/img15/3629/alechamstwohaha.jpg

Juby_

To co piszesz trochę mnie przeraża, jak bardzo trzeba być dziwnym i nieszczęśliwym człowiekiem żeby zakładać po kilkadziesiąt fałszywych kont (to strasznie żmudne wg. mnie) tylko po to by film podskoczył o parę miejsc w rankingu. To moim zdaniem już zakrawa o chorobę psychiczną i tych ludzi należy leczyć. Nie mówię że każdy musi być szalonym imprezowiczem z setkami znajomych co weekendu w domu nie usiedzi, ale takie coś to już naprawdę wykracza poza granicę normalności.

Juby_

A jak sprawdzacie które głosy są fałszywe?

Juby_

BarlogOfMorgoth, KalekaMentalny, jos_fw i JesusChrysler to ta sama osoba która zakłada wiele kont co dziennie po to tylko by zaniżyć pozycję w rankingu filmom z górnej półki. Co zrobić z takim delikwentem?

ocenił(a) film na 8
Atoirtap

Nie wiem, nie jestem adminem, a admini moje uwagi ignorują. Po prostu wchodząc na filmweb trzeba włączyć IGNORE na wszystkie oceny filmów, seriali, osób, gier, i ignorować wszelkie rankingi.

Juby_

Nie jesteś adminem a skąd wiesz ile głosów zostało unieważnionych

ocenił(a) film na 8
Atoirtap

Bo widziałem ile głosów oddanych było na film 19 stycznia, a później ile miał 20 stycznia (po czyszczeniu). Odjąłem jedno od drugiego.

ocenił(a) film na 9
Atoirtap

skąd masz te informacje? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć, że JesusChrysler bawi się w coś takiego, zwłaszcza że dobrym filmom to on daje wysokie noty.

gowniarz_wyniosly

Nie o JesusaChryslera mi chodzi ale to jeden z klonów usera jos_fw. Te user zakłada po kilka kont np. KalekaMentalny który zawyża noty w rankingu Pokłosiu i Hobbitowi. Innym zaniża np. Gladiator, Król Lew. Skąd mam info. Moja kumpela jest adminem na Filmwebie.

użytkownik usunięty
Atoirtap

Jaki ma nick ta twoja "kumpela"? Z chęcią do niej napiszę z zapytaniem dlaczego nie banuje osobnika mającego tutaj kilka kont i bawiącego się w zaniżanie/zawyżanie ocen... Oczywiście dobrze wiem, że PO RAZ ENTY bredzisz...

ocenił(a) film na 7
Atoirtap

Rzucasz synu poważne oskarżenia. Żądam, żebyś zglosił swe brednie do administratora i mnie sprawdził, albo odszczekaj to

jos_fw

jos_fw czytałem twoje komentarze na filmie "Pokłosie" no i szacun. Nie jesteś nacjonalistą. Ale JesusChrysler to twoje drugie konto.

ocenił(a) film na 7
Atoirtap

Nie mam i nigdy nie miałem drugiego konta - podobne praktyki uważam za nędzne i ich nie akceptuję. Zatem albo odwołaj swoje rewelacje, albo skonfrontuj je z administratorem, a wtedy też będziesz musiał je odwołać, bo uzyskasz informację, że się mylisz

jos_fw

To skontaktuj się z administratorem i zrób to natychmiast.

jos_fw

Bardzo dobrze uczyniłeś. Masz takie prawo a nawet i obowiązek. Czyli nie jesteś JesusChrysler, ani KalekaMentalny? No nie powiedziałbym kłamczuszku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jos_fw

Zabawowy chłopak, też mnie męczył.

ocenił(a) film na 9
Juby_

Ranking tworzą różni ludzie. Znają sie mniej lub bardziej. Film świetny!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones