PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 688
ocen
7,7 10 1 33688
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Ben Hur mimo upływu swojej produkcji ciągle zachwyca i nie traci na aktualności.Dziwią mnie niektóre opinie na filmwebie,że jest to słaby film.Gdy oglądałem Ben Hura ciągle widziałem dramatyczną historię księcia żydowskiego w którą doskonale się wcielił Charlton Heston.W filmie mamy spotkanie dawnych przyjaciół i zdrada jednego z nich,póżniej dramat rodziny Ben Hurów Juda zostaje zesłany na galery gdzie najprawdopodobniej czeka go śmierć ,natomiast matka z siostrą zostają uwięzione, póżniej mamy powrót Ben Hura i zwycięstwo jego w wyścigu rydwanów oraz zwycięstwo nad Messalą,póżniej mamy przemianę Ben Hura pod wpływem męki Chrystusa oraz najwążniejsze uwierzenie w miłośc i powrót najbliższych Ben Hura do zdrowia.W Ben Hurze jest wiele wspaniałych scen jak walki galer,wyścig rydwanów nie jest to film gdzie można się nudzić , jest on kompletnie wciągającym bezapaelacyjnym arcydziełem nie tylko przez oscarową rolę Hestona ,ale całośc jako fabuła gdzie wątki uzupełniają się . Bardzo dobrze pokazuje historię początku Chrześcijaństwa i ich wartości doskonale .Ben hur jest opowieścią o zdradzie,miłości,zemście,walce gdzie szybka akcja przeplata się ze wzruszeniem ,a łzy same wypływają z oczów.Genialne arcydzieło oraz doskonałe kreacje aktorskie.

AndSz

Tez uwielbiam ten film.
A mnie w tym filmie zachwyca jeszcze postawa Judy. Cenie go za to, ze ma wartości moralne, i się do nich stosuje, niezależnie od sytuacji. Bardzo podoba mi się własnie jego niezłomny charakter, to ze ma zasady, ze naprawdę jest człowiekiem honorowym, a przy tym wrażliwym i odpowiedzialnym. Fajnie popatrzeć choć na ekranie, na takiego "kryształowego" i pełnego dobroci człowieka.
No i wspomniany watek nawrócenia. Bardzo wzruszający, przynajmniej dla mnie. No i jakże piękne zakończenie.

ocenił(a) film na 10
Mala_29

Ben Hur jest genialny oglądałem juz z 10 razy lubie do niego wracac , jeden z najlepszych filmów historycznych wszeczasów,i gra aktorska na najwyzszym poziomie, no i bardzo wzruszający sceny w dolinie tredowatych jak zabierał z tamtąd matke i siostre ,prawie sprawiły ze oczy mi łzwawiły,./
co do ludzi ze ten film jest słaby to co tu duzo mowic banda małolatów na pokemonach wychowanych,
sam fakt ze ten film pierwszy w histori zdobył 11 oskarów świadczy o jego idealności.

konrii_2

"sceny w dolinie trędowatych ...prawie sprawiły ze oczy mi łzwawiły "
Oglądałam film parę razy, i ZAWSZE na zakończeniu tak się wzruszam,ze ryczę jak bóbr. Scena uzdrowienia jest piękna.
W ogóle momenty w których Juda styka się z Jezusem są wyjątkowe. Przynajmniej ja tak to odbieram. Pierwszy raz - gdy dostaje od niego wodę. Jezus stoi tyłem, widać tylko plecy, ale twarz Judy mówi tak wiele... Potem odwrotna sytuacja, droga krzyżowa, tym razem on odwdzięcza się i pomaga cierpiącemu. NO i świetna scena śmierci Jezusa, a potem uzdrowienie trędowatych,
Kurczę, i jak tu się nie wzruszyć?

konrii_2

A co do małolatów, to szkoda gadać. Pewne rzeczy są dla nich nie do przeskoczenia. Tylko najbardziej wkurza mnie, ze zaśmiecają Filmweb durnymi komentarzami. Bo ONI MAJA RACJE, i jak mówią, ze film jest do d..., to każdy kto twierdzi inaczej zaraz zostanie zmieszany z błotem. Żenada...

ocenił(a) film na 10
Mala_29

Ja również ,się cieszę że można odnaleźć fanów tego rodzaju typu filmów szkoda ,że na tym forum padają opinie których nie warto przytaczać ,a co do filmu to jest dla mnie naprawdę czymś wielkim do którego zawsze warto wrócić aby ponownie obejrzeć i ponownie wzruszyć się.

ocenił(a) film na 9
AndSz

Słusznie napisane

ocenił(a) film na 9
AndSz

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones