PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 676
ocen
7,7 10 1 33676
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Gdyby nie...

ocenił(a) film na 10

Pomyśleć, że to wszystko przez pieprz*** dachówkę...

grawphy

Był to pretekst mógł mu darować. Znali się od dzieciństwa ale zadecydowało pochodzenie. To w sumie jest bardzo aktualna tematyka.

ocenił(a) film na 8
ChubakaCieLubi

Oj wy ze wszystkiego zrobicie wojny etniczne... Tak naprawdę chodziło o to, że nie chciał kolaborować z zaborcą - nie wiem czy to aż tak aktualny temat. Co do dachówki to - tak, była tylko pretekstem.

arek0051

My z tego nie robimy wojen etnicznych tylko ludzie i ma znaczenie pochodzenie bo rasizm jakoś nie zniknął.

Temat bardzo aktualny chociażby Izrael i Palestyna, Europejczycy i uchodźcy, Amerykanie i Meksykanie.

Wymieniać mogę dalej ale po co. To film pokazujący prawdziwe oblicze człowieka dlatego taki dobry i aktualny.

ocenił(a) film na 10
ChubakaCieLubi

Co prawda to prawda

użytkownik usunięty
grawphy

A w dodatku kto zrzucił tą dachówkę? ;)

Ona przypadkowo się obsunęła bo wisiała na słowo honoru z tego co pamiętam.

Matka i siostra Ben Hura opieraly sie o te dachowki.o ile sie nie myle to siostra akurat opierala sie w miejscu gdzie zupełnie nieszczęśliwie kilka spadlo

ocenił(a) film na 10
grawphy

Dokładnie to myślałam przez cały film :D Po co włazili na ten taras? A te dachówki to właśnie trzymały się gzymsu na słowo honoru, byle wiatr by ją strącił. Taki bogacz a nie remontował chałupy, to dostał za swoje :) Żartuję, ale ten motyw z dachówką był absurdalny... w nowym Ben-Hurze trochę to zmienili i to na plus. I to tyle z plusów nowej wersji, reszta to cała masa minusów.

ewej

Z tymi plusami i minusami to trafiłeś w samo sedno!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones