PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1041}

Ben Hur

Ben-Hur
7,7 33 709
ocen
7,7 10 1 33709
7,1 10
ocen krytyków
Ben Hur
powrót do forum filmu Ben Hur

Nie oglądajcie

ocenił(a) film na 9

Tzn. Oglądajcie, ale nie w tv jeśli macie stary telewizor. Film był kręcony w formacie 2,76:1 co znaczy, że w starszych telewizorach (format 4:3) jest ucięta połowa kadru. Zatem film jako całość jako kompozycja wiele traci, a odbiór i ocena mogą być nieadekwatne.

ocenił(a) film na 9
kajzer9393

Sorry mała pomyłka...(niestety pierwszej wypowiedzi nie da się edytować)...Pamiętam jak oglądałem urywki filmu jak byłem mały. Nigdy całego filmu od początku do końca nie obejrzałem. Teraz po przeczytaniu dowiedziałem się, że Ben Hur był kręcony w formacie 2,76:1 a w telewizji był kiedyś emitowany w 4:3 zatem połowa obrazu była ucięta. Teraz niech se każdy pomyśli jaki to miało wpływ na odbiór gotowego filmu.... Dzisiaj jest oczywiście trochę lepiej bo mamy format 16:9 ale nadal spora część kadru jest ucięta. No cóż skąd reżyser czy operator mogli wiedzieć że w przyszłości taki a nie inny format będzie powszechnie używany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones