PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125494}

Bernard i Bianka

The Rescuers
7,0 6 151
ocen
7,0 10 1 6151
Bernard i Bianka
powrót do forum filmu Bernard i Bianka

Uwielbiam bajki Disney'a i nie wstydzę się do tego przyznać. Ale odniosłam wrażenie, że ta bajka jest jakaś mroczna... w porównianiu z innymi bajkami.

DzoanaDzoana

Nie rozumiem dlaczego uważasz że ta bajka jest aż taka mroczna. Elementy grozy, strachu, mroczność itp. pojawiały się nie raz w filmach Disneya, co nie znaczy przecież że są to animowane horrory:) Minimalna ilość "strasznych" elementów jest w bajkach konieczna bo to tworzy nastrój. Jeśli chodzi ci o Madame Meduzę i wątek z diabelskim rozlewiskiem, hmmm... Podobna postać występuje także w 101 dalmatyńczykach (Cruella DeMon), podobny jest też motyw porwania i akcji ratunkowej, więc myślę że w Disneyowskiej animacji nie było to żadnym novum.

ocenił(a) film na 7
DzoanaDzoana

Mroczne? Coś w tym jest. Hasło: "zniszczyli moje majteczki" rzeczywiście może napawać grozą.

ocenił(a) film na 8
DzoanaDzoana

Ja się z Tobą zgodzę. Bajka dzieje się głównie w mrocznej scenerii, muzyka również nie jest zbyt "skoczna", a nawet buduje mroczny klimat. Bajka w odróżnieniu od innych bajek ma mniej żartów i praktycznie cały film ma bardzo nie wiele wesołych elementów... dziś kupiłem sobie ową bajkę na DVD i po obejrzeniu nasunęła mi się dokładnie taka sama myśl.

Wiem, że w animacjach typu "Królewna Śnieżka", "Kopciuszek", "Śpiąca królewna" również mieliśmy do czynienia z dramatycznymi scenami jednak te bajki miały w sobie o wiele więcej koloru, piosenki były żywsze i weselsze i było o wiele więcej gagów.

ocenił(a) film na 9
Gojira

Mi tak podoba się ten mrok. ;)

DzoanaDzoana

To jest bajka, której się starsznie bałam choć ją na uwielbiałam i ta czaszka śniła mi się przez lata, hah.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones