PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669681}

Bez litości 2

I Spit on Your Grave 2
6,1 24 684
oceny
6,1 10 1 24684
3,3 3
oceny krytyków
Bez litości 2
powrót do forum filmu Bez litości 2

Podczas kiedy Katie zostawiła Biblię Duchownemu zaznaczony jest cytat " Vengeance is mine" co znaczy "zemsta należy do mnie" a oni to przetłumaczyli w sposób " zemsta jest słodka" , po prostu ręce opadają jak można tak to idiotycznie przetłumaczyć. Pomijam już nawet fakt że jest to zdanie całkiem wyrwane z kontekstu bo cały cytat brzmi : " Zemsta należy do mnie - mówi Pan " ...

Panks55

to nie puls tak tłumaczył chyba, bo na blue-ray niestety tez jest takie tłumaczenie :( Szlag człowieka trafia jak to słyszy czy widzi a czasem to nawet tak tłumaczyć potrafią że scena traci całkiem sens. Niestety nasi "pro-tłumacze " naszym tłumaczom amatorom do pięt nie dorastają.Swoją drogą też nie rozumiem czemu tytułu nie dali w dosłownym tłumaczeniu (pewnie u nas by to czyjeś uczucia obrażało)

romek_krakow

Wystarczy naumieć się ang. na tyle aby nie musieć widzieć żadnych tłumaczeń i po problemie :)

ocenił(a) film na 6
Panks55

Jak nic o pracy tłumacza nie wiecie, to się nie wypowiadajcie. Głupotą jest tłumaczenie słowo w słowo tekstu oryginalnego - wystarczy spojrzeć na niektóre mierne, amatorskie tłumaczenia napisów filmowych. Poczytajcie o micie dosłowności Lipińskiego, dokształćcie się, a potem krytykujcie ludzi za ich pracę.

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Chyba nie przeczytałeś w ogóle od czego zaczęła się dyskusja. Cytat z Biblii a także z innych utworów, które są zwarte w materiale do przetłumaczenia należy oddać tak jak już zostało to wcześniej przetłumaczone, należy posłużyć się istniejącym już przekładem. A takie rzucanie niszowymi autorami i tytułami do przeczytana świadczy jak dla mnie tylko o Twoim snobizmie i chęci zabłyśnięcia.

MyNameIsDeath

Nie pamiętam dokładnie kiedy to było ( ale mnie nawet w ojcu jeszcze nie było ), w każdym razie dawno dawno temu pewnie z jakieś 1000 lat temu. Kiedy mnich przepisywał Biblię, nie mógł się pomylić, za każdy błąd dostawał 100 batów. I musiał CAŁĄ Biblię przepisywać od nowa.

A teraz wyobraźcie sobie jak by wyglądała Biblia gdyby każdy dodał błąd od siebie ... 6 przykazanie : Cudzołóż, 5: Zabijaj ....

Tak samo jest z tym Cytatem z Biblii... Orginalny cytat : " Zemsta należy do mnie mówi Pan " czyli nie mścij się , a tak jak w filmie " Zemsta jest słodka" wyraźnie zachęca do zemsty.

MyNameIsDeath

Zbłaźniłeś się trochę to wypowiedzią.

ocenił(a) film na 6
Nexov

Niezbyt ciekawi mnie Twoje zdanie.

MyNameIsDeath

Jednak ciekawiło na tyle, że kliknąłeś w alert, przeczytałeś i nawet odpowiedziałeś dając mi do zrozumienia, że jest na odwrót.

ocenił(a) film na 6
Nexov

Zawsze sprawdzam nowe powiadomienia. Czasem - nie tym razem - wdaję się w wartościowe dyskusje.

MyNameIsDeath

Zaiste. Domyślam się, że jesteś w tych wartościowych debatach wręcz duszą towarzystwa.

ocenił(a) film na 6
Nexov

Nic na mój temat nie wiesz, a od kilku godzin mnie oceniasz. Żałosne.

MyNameIsDeath

Oceniłem tylko twoją wypowiedź. Po to jest to forum między innymi.

Nexov

To może przestaniesz gadać od czapli i powiesz nam tu wszystkim zgromadzonym czym się zbłaźnił?

ocenił(a) film na 5
Aleo

też chętnie się dowiem ;) może te kilka lat pozwoliły mu na znalezienie argumentów ;)

MyNameIsDeath

Bzdura.

Panks55

Powinni użyć przekładu Biblii a nie sami tłumaczyć.

użytkownik usunięty
Panks55

W pełni się zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones