PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755058}

Biała dziewczyna

White Girl
5,4 5 830
ocen
5,4 10 1 5830
5,0 3
oceny krytyków
Biała dziewczyna
powrót do forum filmu Biała dziewczyna

Witam,

Film porównywany jest do The Kids i faktycznie są pewne elementy wspólne natomiast nie dorównuje protoplaście.

<możliwe spoilery>

Dużo przekolorowanych akcji, generalnie z filmu wynika że w USA można po ulicach ganiać naćpanym, machać towarem na lewo i prawo, wyglądać jak diler narkotykowy lub ćpunka, mahać gołymi cycami w knajpach itp a szanse na spotkanie się z wymiarem sprawiedliwości czy w ogóle konsekwencjami są minimalne..zwłaszcza jak jest się białą "grzeczną" dziewczynką.

Co do wątku miłosnego - moim zdaniem Leah od samiutkiego początku manipulowała Blue i chodziło jej tylko i wyłącznie o narkotyki...wskazują na to słowa do koleżanki "of course he is a dealer, and he is nice" czyli zainteresowało ją to że jest dilerem i jest miły(czytaj. naiwny w relacjach z kobietami). Ponadto jakby kochała jego a nie dragi to by ogarnęła temat Lloyda lepiej i nie musiałoby się potoczyć jak się potoczyło, widać to na twarzy Blue w momencie gdy wyszło na jaw że nie oddała Lloydowi towaru - w tym momencie dotarło do niego że był tylko zabawką w jej rękach i ściemniała mu na każdym kroku.

Morał z filmu taki, że młoda biała laska (nawiasem mówiąc wyglądem przypominająca Khaleesi) bawi się na koszt młodego meksyka(z wyglądu taki słodki enrique iglesias) wkręcając mu miłość a naprawdę bzykając się z kimkolwiek kto ma jej cokolwiek do zaoferowania..

także Panowie uważajcie i przytoczę tylko klasyka...."Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.."

Generalnie oceniam między 6 a 7 ale ostatecznie daję 7 bo mało jest filmów o tej tematyce i w sumie przyjemnie się oglądało nie licząc przydługawych scen w klubach gdzie i tak nic nie było widać..


ocenił(a) film na 5
Miki_

Filmów zostało nakręconych o tej tematyce proporcjonalnie do rzeczywistości. Jakiś tam pokaźny procent total pato w białych rękawiczkach znajduje swoje odzwierciedlenie w kinematografii. Widziałam całkiem sporo. Zawsze mam dylemat jak oceniać taki film, bo przekazuje on na ogół nie wiele - mógłby być pod banerem "ku przestrodze" albo "jak się nie bawić", choć obawiam się, że znaleźliby się tubylcy co by ich wręcz zachęcił do korzystania z takich wynalazków jak white girl.


Nie zgadzam się z tym co napisałeś. Nie wiem czy o jakiejkolwiek miłości można tu było mówić, bo protagonistka to totalnie zagubiona ćpunko-studentka, która rozkłada nogi przed każdym kto się napatoczy i taki styl życia preferuje. Ilość wciągów jakie sobie prezentuje ewidentnie zaburza jej postrzeganie otoczenia i wszystkiego. Nie umie ogarnąć życia, ale to nie znaczy, że wykorzystała Chłopaka. Wydaje mi się, że autentycznie go polubiła. Przecież ile zachodu i starań dołożyła aby go wyciągnąć z zakratowej sytuacji, a to, że dragi omamiły jej zdrowy rozsądek i chłodną kalkulację cóż.... tak to już bywa, bardzo autentyczne. Ten Twój morał jest zupełnie nie trafiony. Morał z tego taki, że "dragi młodym głupiutkim dziewczynkom lasują mózg i niszczą ludziom życie, jeśli nie korzystają z 'głową' a wiadomo nie każdy potrafi i granica pomiędzy nieszkodliwą zabawą a degrengoladą jest pozornie subiektywna, zdecydowanie cienka zarazem" oraz, że jest oblicze świata gdzie króluje seks, zabawa, wyuzdanie i zepsucie, które wykluwa się z różnych kwestii - w tym zagubienia. I tu panowie i panie przytoczę klasyka "ludzie to ku***" a czy kobieta czy facet, jedni gorsi od drugich, zalecam rozważność ;)

ocenił(a) film na 5
Vanillia

W pełni się zgadzam z Twoją oceną - mam takie samo zdanie na ten temat.

ocenił(a) film na 6
Miki_

niestety film bardzo adekwatny do sytuacji w usa jesli chodzi o narkotyki i zabawe i seks. nawet jesli chodzi o uklady bialych z latynosami czy innymi kulturami. bardzo typowo tez pokazane, że ten latynos zakochany i chce chajtać a biali nie sa tutaj wcale tacy skłonni do takich zobowiazan, tym bardziej w tak młodym wieku i jak on wspomniał o małżeństwie ona była taka cała "you are not serious". niezły film.

ocenił(a) film na 7
Miki_

Byłem w Karolinie Płn. przez dwa lata i jeszcze przez kolejne dwa w innych rejonach tego kraju. Taka jest rzeczywistość. Niejednokrotnie zastanawiałem się czy ten kraj nie jest,na maksa, zaćpany - nie mówiąc już o chlaniu. Brawurowa rola pierwszoplanowa - 7/10 !!! - z takiego ćpania nie spada się na cztery łapy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones