PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31717}

Biały kanion

The Big Country
7,9 3 558
ocen
7,9 10 1 3558
Biały kanion
powrót do forum filmu Biały kanion

Po prostu go uwielbiam. Ostatnio udało mi się go zdobyć (a szukałem go od pewnego czasu) najpierw oglądnąłem go sam a później jeszcze raz tego samego dnia bo chciałem żeby mój brat mógł się z nim zapoznać.
Nie minęło zbyt wiele czasu a ja ponownie mam ochotę go zobaczyć.
To chyba jakaś choroba:)

ocenił(a) film na 10
bialy333

U mnie western nr jeden i pierwsza dwudziestka wszech czasów wszech gatunków.

ocenił(a) film na 8
bialy333

Wg FilmWebu 96% w moim guście :) Zabawne bo nie lubię melodramatów i westernów a to jest ich połączenie :P Ale wszyscy polecają łącznie z serwisem więc obejrzę. Może mi się spodoba :)

ocenił(a) film na 10
bialy333

To jeden z moich ulubionych filmów. Jeżeli chodzi o westerny to mam cztery, które cenię najbardziej Biały Kanion, Rzeka Czerwona, Tańczący z wilkami i Ostatni pociąg z Gun Hilll.(jednak Biały Kanion uważam za mój ulubiony).

ocenił(a) film na 8
bialy333

gdzie można zdobyć ten film poza kopiami w sieci? jakaś edycja dvd? blu-ray?

ocenił(a) film na 8
grapho71

1.Rio Bravo
2.Złoto MacKenny
3.Siedmiu wspaniałych
4.Jeremiah Johnson
5.Dzika banda
6.Człowiek zwany koniem
7.W kraju komanczów
8.Pewnego razu na dzikim zachodzie
9.Nevada Smith
10.Tańczący z wilkami
11.Hombre
12.Butch Cassidy i Sundance Kid
13.El dorado
14.Silverado
15.Łowcy skalpów
16.Wyjety spod prawa -Josey Wales
17.Dobry,zły, brzydki
18.Złamana strzała
19.Winchester 73
20.Biały kanion
Moja pierwsza 20stka;)

ocenił(a) film na 10
grapho71

Ja tam nie chcę tworzyć żadnego osobistego rankingu westernów, ale muszę koniecznie napisać iż jestem miło zaskoczony tym filmem. Świetny poziom aktorstwa, czy to gniew czy płacz. Konkretny scenariusz, strony konfliktu szare, po żadnej nie można się stanowczo opowiedzieć (oprócz Marynarza i Profesorki). Zdecydowanie, zdecydowanie, zdecydowanie świetny film.

grapho71

A co sądzicie o serialu - westernie wszechczasów p.t. "Jak zdobywano Dziki Zachód" (leciał na TVP w latach 80-tych). Moim skromnym zdaniem filmowe produkcje westernowe (w większości) kryją się przy tej serii. P.s. Może ma ktoś na niego namiar ??

wesstman1

Film "Jak zdobywano Dziki Zachód" mam na dvd, nagrany z tv - może się podobać, ale wg mnie, jest zbyt rozciągnięty w czasie, bo jakby "przelatuje" przez kilka pokoleń, wielu bohaterów po drodze znika, wątki ledwie zarysowane, a już się kończą itp. Wolę film bardziej skupiony tematycznie.

IrenaSz

Pomyliłaś serial z filmem pod tym samym tytułem. Pisałem o serialu, który leciał w TVP w latach 80-tych :)

wesstman1

Wiem, że był taki serial, ale ja wyraźnie napisałam, ze mam film , a nie serial.

ocenił(a) film na 10
grapho71

Film można zdobyć w formacie DVD jest tylko jeden problem: nie posiada polskiej wersji językowej:( (brak nawet napisów). Gdyby komuś udało się zlokalizować z polską wersją, prosiłbym o informacje...

bialy333

Jeszcze jest taki niesamowity western Tom Horn

ocenił(a) film na 9
bialy333

właśnie znalazłam go na jednej stronce - audio angielskie i polskie, i napisy angielskie i polskie...

ocenił(a) film na 10
martha65

gdybyś mogła podać adres tej stronki byłbym ogromnie wdzięczny, to było gdzieś do kupienia czy pobrania??

ocenił(a) film na 9
bialy333

cóż, to jest stronka z filmami i tylko dla zarejestrowanych użytkowników... Chciałam wysłać Ci info ale chyba nie ma tu możliwości...

bialy333

Mam film "Biały Kanion" z polskim lektorem, nagrany z tv.

grapho71

Biały Kanion mam na dvd, nagrany z tv, z polskim lektorem.

grapho71

no wiadomo gdzie jest, na gryzoniu, mój sie nazywa kuberski i jest w dziale westerny, ale na innych też jest

ocenił(a) film na 8
bialy333

Zawsze oglądam (właśnie teraz w TV7). Western mojej młodości, kiedy tylko w kinie można było go zobaczyć:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones