PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862167}

Billie Eilish: Świat lekko zamglony

Billie Eilish: The World's a Little Blurry
7,5 1 533
oceny
7,5 10 1 1533
7,0 6
ocen krytyków
Billie Eilish: Świat lekko zamglony
powrót do forum filmu Billie Eilish: Świat lekko zamglony

Skuszony recenzjami i muzyką Billie Eilisch (nie jestem fanem ale kilka jej utworów jest dla mnie interesujących) obejrzałem ten według mnie dość średni dokument. Film jak dla mnie przydługi, pokazuje też taką rodzinną firmę skupioną na projekcie pt. Billie Eilish. Najbardziej szkoda że tak mało w filmie udzielał się ojciec Billie Patrick O'Connell., dla mnie najciekawsza postać. Jest taki fragment w filmie po koncercie na którym jeden z utworów Billie wyraźnie nie wyszedł i ona jest tym załamana, rodzina i współpracownicy próbują ją pocieszać, a Patrick w pewnym momencie mówi "zapomniałaś słów nowej piosenki, wielkie rzeczy, kogo to obchodzi?". Taki biznes, Eilish to następny produkt (niestety) tylko inaczej opakowany i muzycznie ciekawszy, z rodzinnej firmy, ale jednak z premedytacją i wyrachowaniem nakierowany na konkretną klientelę (nastolatki). Za mało też jest Finneasa brata Eillish który kto wie czy nie jest najważniejszą postacią tego projektu, rodzinnego biznesu. Nie jest to na pewno dokument tej klasy co np. "Sex Pistols: wściekłość i brud" Juliana Temple czy nawet netfliksowy "What Happened, Miss Simone?" Liz Garbus. Z drugiej strony Billie Eilish ukazana jest w filmie między 16 a 18 rokiem życia plus normalna kochając rodzina dobrze zorientowana w muzyczny biznesie. Trochę to tak jak z nastoletnimi gwiazdami sportu gdzie tatuś i mamusia są menadżerami a nawet trenerami, gdzie wszystko jest perfekcyjnie zaplanowane. Dla mnie to raczej nie jest jakoś specjalnie fascynujące jeśli chodzi oczywiście o muzykę a nie o sport. Ale może takie czasy gdy na początku muzykę się tworzyło gdzieś w garażu czy piwnicy po za tym system jaki teraz jest, jak w przypadku Sex Pistols czy Nirvany już nie wrócą...
Film zdecydowanie dla fanów Eilish.
Ciekawi mnie jednak przyszłość Billie Eilish, czy będzie tylko kolejną gwiazdką dla nastoletnich odbiorców i się szybko skończy czy jednak pójdzie jakąś własną drogą? bo talent duży i ma ciekawe pomysły ale na razie jest w schemacie takiej gwiazdki gdzie wytwórnie (ale też i jej rodzina) wymagają przestrzegania pewnych zasad (sprzedaż i kasa to podstawa).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones