PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680709}
7,2 185 253
oceny
7,2 10 1 185253
7,4 46
ocen krytyków
Birdman
powrót do forum filmu Birdman

Świetnie zagrane role, na wysokim poziomie.
Zdjęcia, kadr, muzyka no i wgl.
Klimat niesamowity. <3
Noo trzeba film po prostu zrozumieć .
wowowoowowowwow *.*

ocenił(a) film na 8
Weronikaaa_fw

Arcydzieło to to nie jest, film dość nowatorski i dobrze się ogląda, ale nie ma co się nadmiernie nad nim spuszczać.
Na 7-8/10 zasługuje, ale 10 to troche za duzo :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Skillet

a ja dałam 10 ;Dxd

ocenił(a) film na 8
Weronikaaa_fw

Hehehe w sumie tak upalony go oglądałem, że mi się oczy troche zamykały więc może jest lepszy niż mi się wydaje :P

ocenił(a) film na 10
Skillet

Ten film sprawia, że czuję się jak upalony za każdym razem, gdy oglądam chociaż fragment.
On właśnie taki jest.

ocenił(a) film na 8
sweet_november

Tak więc powtórzę seans ;)

ocenił(a) film na 8
Skillet

podzielił bym Twoje zdanie gdyby chodziło o "Teorię wszystkiego" nad którym wszyscy jak to ująłeś się "spuszczają".

ocenił(a) film na 8
smoke_city

A co do "teorii wszystkiego" to wcale nie jest taki zły film, nie słyszałem jeszcze niczyjej opinii na temat tego filmu, ale mi się osobiście podobał.
A jeśli masz na myśli, że w internecie się nad nim tak spuszczają, to powiem, a nad czym tu się ludzie nie spuszczają? Teraz ocena większości ludzi to 1 lub 10, do takiego ograniczenia umysłowego doszli ^^

ocenił(a) film na 8
Weronikaaa_fw

Ja jestem w szoku że Edward Norton nie dostał oskara był genialny!
Gdybym mógł wybierać M.Keaton też dostał by oskara, ale lobbing za "Teorią wszystkiego" był ogromny

ocenił(a) film na 9
smoke_city

taa Edward się popisał ;D
ja też bym wybrała Keatona, no trudno :D

użytkownik usunięty
Weronikaaa_fw

zgadzam się ! początkowo uważałem ten film za nudny ale w sumie wczoraj obejrzałem jeszcze raz i uważam że to jeden z najlepszych filmów 2014

ocenił(a) film na 4
Weronikaaa_fw

Klimat? Błagam...

RAC_79

Nie ocenię tego filmu. Przez pierwsze pół godziny kręciło mi się w głowie od nowatorskiego sposobu robienia zdjęć. Nie trafiły do mnie 20+ minutowe sceny.

ocenił(a) film na 8
RAC_79

Błagasz. Ale dość niemerytorycznie. ;)

Tak sobie zerkam na te Twoje wypowiedzi, może mi zalinkuj jakąś, w której coś z treścią piszesz?

ocenił(a) film na 9
Weronikaaa_fw

Dawno nie widziałem filmu w którym aktor byłby tak eksponowany. Coś takiego można zobaczyć w dzisiejszych czasach już tylko w teatrze. Właściwie ten film można by nazwać spektaklem, albo teatrem telewizji. Brakuje teraz tego typu filmów bardzo dlatego dzieło nie może się nie podobać. Największe wrażenie zrobiła na mnie Emma Stone - a jej scena z "trawką" to taka miniaturka aktorskiego arcymistrzostwa.

ocenił(a) film na 9
vicovaro25

Właśnie. Brakuje tego teatru w filmach, tego klimatu i wgl. No na mnie największe wrażenie zrobił Keaton w swoich monologach, taaaak, naprawde dobry :) ale tak scena z Emmą też zrobiła wrażenie :D

ocenił(a) film na 9
Weronikaaa_fw

Źle to napisałem. Emma Stone znana mi była do tej pory z zadziornej trzpiotki - dziewczyny jakiegoś tam bohatera bo takie role grała i w życiu nie pomyślałbym, że jest wstanie pociągnąć tak poważną postać. Wyglądała w tym filmie tak inaczej, że aż musiałem sprawdzić gdzie ja ją widziałem. Więc właściwie zachwycił mnie ten progres bo oczywiście że Keaton był najlepszy a najlepszą sceną Emmy była sprzeczka o jointa gdzie po prostu wspięła się na wyżyny. Teraz jest już poprawnie. Pozdrawiam xD.

ocenił(a) film na 9
vicovaro25

A jednaak umiała zagrać taką role.
Również pozdrawiam :)

Weronikaaa_fw

jarasz sie jak typowy 'wiesniak'..z chałupy na Parnas..lol

ocenił(a) film na 7
Weronikaaa_fw

Siemka, a jak zrozumiałaś ten film? Wytłumaczysz mi?

ocenił(a) film na 10
Weronikaaa_fw

Były by bardziej zasłużone gdyby Michael dostał oscara . To był jego rok .

ocenił(a) film na 10
maciekb80

były by = byłyby

Weronikaaa_fw

Ten film jest prawdopodobnie najgorszym filmem w historii kinematografii, a na pewno najobrzydliwszym. Przyznanie temu czemuś oscara to gorzej niż jakby przyznać Pol Potowi Pokojową Nagrodę Nobla. W ludzkim języku nie ma słów, które mogłyby opisać jakie walory estetyczne prezentuje sobą Birdman.
Owszem jest to w pewnym sensie arcydzieło - arcydzieło antyestetyki. Holocaust był arcydziełem zła, Birdman jest arcydziełem choroby ludzkiego umysłu. Gdy widzę 10-ki to sama myśl, że autora mogę minąć zupełnie nieświadomie na ulicy napawa mnie nieopisaną grozą i pragnieniem 2-godzinnego prysznica. Brrr...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones