PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492333}

Bitwa o Czarnobyl

La bataille de Tchernobyl
7,8 7 413
ocen
7,8 10 1 7413
Bitwa o Czarnobyl
powrót do forum filmu Bitwa o Czarnobyl

czarnobylska modlitwa

ocenił(a) film na 10

polecam dobra książke albo e-booka na temat katastrofy Swietłany Aleksijewicz czarnobylska modlitwa,dotąd nie udało mi się przebrnąć do końca bo opisy tego co dzieje się w ludzkim ciałem po napromieniowaniu miażdżą.

ocenił(a) film na 8
ladyant

Właśnie czytam :P Polecam też "Igos Kostin Czarnobyl Spowiedź Reportera".

ocenił(a) film na 10
spedeer2007

ooooj dzięki, dzięki :):)

spedeer2007

własnie chce wypozyczyc. a jestem w polowie Modlitwy Czarnobylskiej.

ocenił(a) film na 8
ladyant

Czarnobylska Modlitwa - właśnie czytam. O jakie opisy ci chodzi ? książka nie jest ciężka. jest to reportaż. zebrane wypowiedzi ponad setki osób, które doświadczyły skutków katastrofy. opowieści żołnierzy, którzy pracowali przy oczyszczaniu reaktora. każdy ma nieco inny punkt widzenia. inaczej przeżywa tę katastrofę. opowieści nie są wcale takie straszne. najgorsze były ich przeżycia oraz konieczność opuszczenia ziemi, na której mieszkali od pokoleń. ci prości ludzie nie rozumieli co to jest promieniowanie. widzieli normalnego ziemniaka, buraka, mięso to dla nich było to zdrowe. pojęcie skażenia nie istniało. stąd później takie powikłania i choroby. niektórzy żyją do dziś.

ocenił(a) film na 9
ladyant

Polowałem na ten reportaż kilka miesięcy, zanim udało mi się go wypożyczyć. Ta książka zapada w pamięć. Polecam wszystkim, nawet osobom nie zainteresowanym katastrofą w Czarnobylu.

ocenił(a) film na 10
ladyant

Podbijam- lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników atomowych tematów.

ocenił(a) film na 4
Friva

Raczej dla miłośników reportaży. Dla zainteresowanych tematem są opracowania takie jak te:
Ludwik Dobrzyński: Biologiczne skutki promieniowania jonizującego, „Postępy Techniki Jądrowej”
"W 20-tą rocznicę awarii Czarnobylskiej elektrowni jądrowej Opracowanie Działu Szkolenia i Doradztwa Instytutu Problemów Jądrowych" W. Trojanowski, L.Dobrzyński, E.Droste marzec 2006

Ale tam nie ma wyciskaczy łez i opisów okupacji oraz przesiedleń. Są dane dotyczące reaktora, rozpiska wydarzeń co do minuty, wykresy i raporty. Dla jeszcze ciekawszych, w obu opracowaniach, są jeszcze odnośniki do kolejnych materiałów źródłowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones