PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4243}
7,1 3 969
ocen
7,1 10 1 3969
7,0 10
ocen krytyków
Blizna
powrót do forum filmu Blizna

W filmie tym F. Pieczzka świetnie odegrał postać dyrektora zakładów chemicznych w Olecku. Jego bezsilność zarówno wobec sytuacji lokalnej społeczności jak i wymagań partyjnych zwierzchników powoli wyzuwa go z wyznawanych przez niego ideałów i doprowadza go do wycofania się z życia społecznego.
Świetnie pokazana machina decyzyjna PRL-u, nie licząca się ze społeczeństwem i dewastująca otoczenie w którym ono żyje.

Polecam!

użytkownik usunięty
mifo

Kolejny Bardzo dobry film Kieślowskiego.Ale zadam ci przeciwstawne pytanie czy disiaj Demokratyczna Władza nie postępuje podobnie,przecież szyld można zmienić ale mentalność pozostaje.Dzisiaj też ludzi się nie pyta czy postawiony hipermarket(się komuś podoba czy nie,albo wybudujemy obwodnice(BIAŁEGOSTOKU na BAGNACH(dolina ROSPUDY),albo postawimy maszty GSM(bardzo blisko miejsc zamieszkania).

CZY DZISIAJ W POLSKIEJ DEMOKRACJI NIE MA PODOBNYCH PROBLEMÓW(a może nasza demokracja to FARSA).PODSUMOWUJĄC LUBIE FILMY MOJEGO imiennika Krzysztofa Kieslowskiego bo poruszają tematy Naprawde Ważne(zmuszają do myślenia zastanowienia przemyślenia i do działania).POZDRAWIAM


ocenił(a) film na 7

Bo demokracja to farsa. Ona niby daje coś ludziom ale zazwyczaj tylko wrażenie. Jak np wybory, wygrywa większość niby a jaka to większość jak to zazwyczaj tylko ponad 50 %. A reszta Polaków czyli kolejne 50 % nie liczą się wtedy. Nie jestem za socjalizmem żeby było jasne.

ocenił(a) film na 6
pawell190

Szukam i szukam informacji jaki utwor Krzysztofa Krawczyka i Alibabek wykorzystano w filmie "Blizna" z 1976 r
w texcie bylo " swiat naszych marzen i snów" a utwor iscie jak z rockopery.

ocenił(a) film na 8
mifo

Stara dobra szkoła.Jak popatrzę na te Vegi,Mroczki,Pazury i inne bzdury to z przyjemnością i sentymentem wracam do starych polskich filmów,Kieślowskiego,Zanussiego,Wajdy,Munka i wielu innych.Dobrze,że te filmy pozostały i telewizja je emituje od czasu do czasu,bo te wszystkie "Zakalce",czy "Beztalecia" powodują u mnie odruch wymiotny i nawet modlitwy "Kler/u/",czy "Botoks" nie pomoże.Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones