PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93086}
6,9 3 883
oceny
6,9 10 1 3883
Blood: The Last Vampire
powrót do forum filmu Blood: The Last Vampire

Witam.

Tytuł mówi sam za siebie :-)

1. "W planach były trzy odcinki tego OAV, jednak z powodu braku czasu i finansów, zrealizowano i wydano jedynie drugi, środkowy epizod."
Tak mówi jedna z ciekawostek. Tyle, że ten film nie jest OAV. A więc chodzi o jakąś serię przeznaczoną tylko na rynek wideo, która miała rozwijać fabułę filmu? Z tym że z Blood są powiązane dwa seriale i jeden film aktorski, ale nie ma żadnych filmów wideo, więc może ta ciekawostka to po prostu jakiś błąd?
2. Co chciał zrobić skrzydlaty Demon, który upatrzył sobie samolot? Wygląda to tak, jakby próbował wlecieć w jeden z silników, tylko co on chciał w ten sposób osiągnąć? Samolotu by przecież tak nie zniszczył, mógłby tak jedynie udaremnić jego start, tylko po co? A może chciał uczepić się samolotu i w ten sposób uciec?
3. Co mają do filmu nagrania z wojny wietnamskiej (chyba), które lecą w czasie napisów końcowych?
4. Dlaczego Sanya mówi do nauczycielki kiedy jest z nią w hangarze, że ma szczęście, że nie może zabijać ludzi? Dlaczego miałaby chcieć ją zabić? Może to tylko wyraz frustracji, która jest wywołana tym, że nauczycielka jest dla niej irytującym obciążeniem? BTW: Dlaczego Sanya nie może zabijać ludzi? To jakiś wampirzy kodeks, a może rozkazy "z góry"?
5. Jeśli gość, którego Sanya ukatrupiła w metrze był demonem, to dlaczego jego zwłoki wyglądały na ludzkie? A jeśli nie był to dlaczego go ukatrupiła?

Mam nadzieję ludziki, że pomożecie rozkminić mi te kwestie.

ocenił(a) film na 7
MrSunset

Najlepiej obejrzeć serie Blood +. W sumie nie jest to tak naprawdę kontynuacja, ale całkowicie od początku zrobiona fabuła na podstawie mangi. Ja zaczęłam kilka lat temu oglądać, ale jakoś mnie aż tak nie wciągnęło, mimo iż o wampirach. Ogółem Saya tez jest wampirem, tak samo jak te stworzenia, które ona zabija. Tylko Saya jest kontrolowana poprzez organizacje a poza tym ona nienawidzi wszystkich za swój los o który nie prosiła.
Ogółem cała seria jest zagmatwana strasznie. A co do drugiego sezonu..to tez bujda bo to seria inspirowana (w sensie Blood C) i całkiem inna od reszty. Ogółem najlepiej obejrzeć to, dramę, anime jedno i drugie i przeczytać mangę. Wtedy byśmy pytań nie mieli...chyba :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones