PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=19}
7,2 29 187
ocen
7,2 10 1 29187
7,9 33
oceny krytyków
Boogie Nights
powrót do forum filmu Boogie Nights

Mocny i zimny

ocenił(a) film na 9

Według mnie największym dramatem ludzi ukazanych w tym filmie jest to, że się okłamują. Główny bohater myśli, że jest gwiazdą(czyt. wywalenie go przez Hornera), często powtarza słowa: "Jestem zawsze gotowy" - wzbudzające chyba śmiech, Jack Horner - reżyser dodaje swoim filmom wartości.. Anderson stawia głónych bohaterów z sytuacją w której mieli by robić coś innego niż dotychczas, okazuje się że musieliby kraść.. Wtedy jedyny raz akcja przyspiesza, ale cały film bardzo zimny, dość wolny co wcale dla mnie nie jest wadą, widać że reżyser obserwuje bohaterów, pokazuje wszystko z dokładnością.. Bardzo dobrze niezbyt rozgarniętego super Dirka Digglera zagrał Mark Wahlberg. Ostatnia scena bardzo wymowna, ale zabrakło mi na końcu jakiegoś morału pouczającego, wyrazistego, krytykującego...
Mocny, solidny film jest dla mnie przedsmakiem "There Will Be Blood", który mam nadzieję niedługo obejrzeć. ;)

polecam "Boogie Nights"

ocenił(a) film na 9
Sredniak

po 3 latach, ale odpowiem:) wg mnie wyrazisty moral krytykujacy na koncu rozpieprzylby ten swietny film w drobny mak i zrobil z niego totalne gowienko. czy naprawde wszystko musi byc podane na tacy? widz nie moze sobie sam zinterpretowac historii wedlug wlasnej woli i wyrobic opini? to ma byc film czy edukacyjna czytanka dla 9latkow?

ocenił(a) film na 8
panna_monroe

To jak określiłeś "Anderson stawia głónych bohaterów z sytuacją w której mieli by robić coś innego niż dotychczas, okazuje się że musieliby kraść.." według mnie reżyser stawiając ich w sytuacjach wywiera nacisk na bohaterów by robili to co potrafią oraz do czego posiadają talent; sztuczki magiczne, sklep z hi-fi, dom i dzieci itp. Także cały film jest morałem, aby szukać i szukać w nas samych tego co lubimy i nie bać się tego robić cokolwiek inny miałby mówić na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones