PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749216}
2 856
chce zobaczyć
Borderlands
powrót do forum filmu Borderlands

Po tym, jak przeczytałem pierwsze informacje na temat pre-produkcji filmu, zobaczyłem oczami swojej wyobraźni jego zwiastun...

...

[kamera śledzi karawanę terenówek przemierzających autostradę pośrodku pustyni, mijając billboard z napisem "Witamy na Pandorze!"]

- Tu mówi Generał Knoxx...

[komicznie opancerzony Gary Oldman w roli szefa korporacji Atlas prowadzi jedną z nich, paląc przy tym grube cygaro]

- Każdy, kto przeżył na tej planecie przynajmniej tydzień, wspominał, że to miejsce, w którym wszystkie marzenia odchodzą na wieczny spoczynek. Dominują tu szaleńcy, którzy za jednego dolara są w stanie odgryźć ci jądra.

[pojazd, który znajduje się naprzeciwko terenówki Knoxxa, zatrzymuje się]
[Generał przeładowuje swój zasłużony karabin szturmowy i wychodzi na zewnątrz dołączając się do innych żołnierzy]

- Jesteśmy przygotowani na najgorsze... Bez odbioru.

[Knoxx i żołnierze docierają do przodu karawany, gdzie zastają parę Skagów uprawiających stosunek "na pieska"]
[Generał wyrzuca karabin za siebie, wyrywa z rąk żołnierza wyrzutnię rakiet i pociąga za spust, efektownie rozrywając kundle na strzępy]

- Nienawidzę tej pier***onej planety...

[zaczyna grać "Bad to the Bone"]
[logotypy Lionsgate i Gearbox Software]

[do wnętrza baru "U Moxxi" wchodzi Cate Blanchett w roli Lilith, przyciągając uwagę robota CL4P-TP, któremu głos użyczył Jack Black]

- Witaj, podróżniku! Jakie jest twoje zamówienie?
- Jestem Lilith i poszukuję niejakiego Sledge'a...

[wszyscy w barze odwracają się z przerażeniem w stronę Lilith, a Claptrap stoi w miejscu]

- Sledge? Dziwne, nie mamy takiego koktailu! Mamy za to w ofercie "Dwie dziewice i jedną szklankę", "Dziurkę chwały"...

[Ana de Armas jako Szalona Moxxi]

- Zamknij ryj, Clappy! Doskonale wiesz, kogo ona ma na myśli!

[Claptrap upuszcza swój notes...]

- O k**wa...!

[...i przewraca się na plecy]

[do stolika, przy którym siedzi Lilith, podchodzi Kevin Hart jako Roland]

- Sledge jest postrachem całego New Heaven! Dlaczego w ogóle szukasz tego chorego po**ba?!
- Uprowadził córkę szefa korporacji Atlas. Nie mam niczego innego do roboty, więc taka propozycja wydawała się dla mnie... bardzo kusząca.
- Aaa... jaka jest przewidziana nagroda dla ekipy ratunkowej?
- Nagroda? Knoxx mówił mi, że nie mniej, niż miliard dolarów.

[krótka pauza]

- Wchodzę w to!

[TEGO LATA...]

[do niechlujnego pomieszczenia wchodzi Eli Roth w roli Sledge'a]

- CO SIĘ TUTAJ ODP**RDALA?!

[spostrzega, jak jego bandyci kibicują porwanej przez nich Gage Golightly w roli Tiny, kiedy ona przygotowuje się do rzutu nożem do celu]
[Tina rzuca nożem, który idealnie ląduje na maskę przybitego do ściany psychola-karła; jego głowa eksploduje, a cały pokój szaleje z radości]

[...ZROZUMIECIE, ŻE...]

[Lilith, Roland, Claptrap i Nolan North jako Krieg wspólnie uciekają autobusem przed hordą bandytów w terenówkach; Claptrap prowadzi pojazd, a reszta pasażerów zajmuje się strzelaniem z broni, jaka się znajduje w autobusie]
[Krieg trafia w głowę kierowcę terenówki, która przewraca się i wybucha]

- MAM NAJŚLICZNIEJSZY ROWEREK Z MIĘCHA!

[...NIE MA ODPOCZYNKU DLA NIEGODZIWCÓW]

[Jamie Lee Curtis jako Tannis podjeżdża zdalnie sterowanym wózkiem, na którym siedzi Peter "T.K. Baha" Dinklage pod obozowisko Sledge'a]

- Ognia!

[Po naciśnięciu guzika, wyrzutnie fajerwerek umieszczone na T.K. zaczynają strzelać, widowiskowo wysadzając miasteczko]

[BORDERLANDS]

[Psychol biegnie w kierunku Claptrapa, trzymając maczetę mechaniczną]

Claptrap: Hej, ty! Tak! TY! Twoja stara jest taka gruba, że potrzeba mi było dwóch odrzutowców i wahadłowca, żeby ją porządnie przelecieć!

[Psychol upuszcza maczetę i pada na kolana]

Psychol: NIEEEEEEEE!

[Wkrótce w kinach]

...

Jeśli oficjalny zwiastun nie będzie się dramatycznie różnił od mojego dzieła fikcji, możemy uznać, że film spokojnie wybije 0% na Rotten Tomatoes.

de_dust2

Przeczytałem oficjalne streszczenie fabuły filmu i jestem trochę zaskoczony, że trafiłem w parę podpunktów.
No nic, poczekajmy jeszcze na zwiastun :^)

de_dust2

Bardzo fajnie wyszło :-) Tylko rolę prezesa korpo bardziej bym widział jak podobna rola w "Piątym elemencie". Reszta kozacko. Twój "wstęp" narobił mi większego smaka niż oficjalne przecieki XDD

Valhilla

Powracam z przyszłości, skąd przynoszę ważny komunikat - seans testowy filmu był tak tragiczny, że został on opóźniony o nieokreśloną ilość czasu, podczas gdy gdzieś w tle kompletnie nowy reżyser zajmować się będzie dokrętkami

No, Eli, moje kongratulejszyns :DDDDD

de_dust2

Ha ha, hej!

>> "Come with me if you want to live." << - Po czym wszedł w portal i znikł.

Valhilla

Aktualka z dnia 10-go roku pańskiego - Craig Mazin zrobił Alana Smithee i wydziedziczył scenariusz filmu w swoim portfolio. To Clapa... err, klapa.

de_dust2

Dzisiaj będzie zwiastun. Módlcie się abym nie umarł z żenady

de_dust2

No i znalazł się nasz zwiastun. A co w nim mamy?
- Cytat "Nienawidzę tej planety" (mamy to!!!)
- Wątpliwy podkład muzyczny (mamy to!!!)
- Gag typu "bohaterowie zostają oblani zwierzęcymi szczynami" (buuu, nie mamy tego)
- Pajacującego Rolanda (mamy to!!!)
- Mouthpiece'a w miejscu Sledge'a (buuu, nie mamy tego)
- Lilith strzelającą w pojazd, który następnie wybucha (miał być Krieg, więc "mamy to" razy pół)
- Jakieś tam eksplozje (w miejscu Tannis pojawiła się Tina, tak więc "mamy to" razy pół)
- Dialog z podtekstem seksualnym ("mamy to" razy pół, bo to było "Mam większego", aniżeli coś bezpośrednio związanego z kopulacją)
- Żenujący gag z udziałem Claptrapa na końcu zwiastuna (mamy to!!! w dodatku to sztucznie przeciągany żart o defekacji który staje się żartem o rozwolnieniu!!! hurra!!!)

Ocena: 5 i pół czerwonej lampki na 9 możliwych. Spodziewam się mniej niż 40% na Rottenie.

de_dust2

piwniczaki to najgorsze śmiecie :3

FrankSerpico4455

dziękuję UwU

de_dust2

miazga hahahha. z borderlands mogą swobodnie polecieć po bandzie !!!!!!!!!!!!!!

Godtormentor

Zgadza się. Borderlands będzie pierwszym filmem, który będzie miał ujemną średnią na Metacritic.

de_dust2

znając życie jakieś dzieci od tetrisa się zesrają i będzie płacz że jak to tak. nowa moda na płacze w internecie

Godtormentor

A w życiu. Bordery miały rację bytu jakieś 10 lat temu. Zapytaj o to kogokolwiek; nawet fanów serii. Lionsgate dał temu filmowi zielone światło, bo jego szefostwo zostało zaślepione wynikiem Paramountowego Sonica, który według nich oznaczał: "Ludzie potrzebują filmów na bazie gier, RÓBCIE WIĘCEJ, KU-WA, FILMÓW NA BAZIE GIER, WIĘCEJ!!!", aniżeli "Tym debilom jakimś cudem udało się uratować film zacnym damage control i teraz są na dobrej drodze naturalnego wybudowania całej serii filmowej".

de_dust2

nie wiem o czym bredzisz ale trend filmow na podstawie gier juz jest od dawna. borderlands gra jest swietna i niewiele się zmieniło na minus od jedynki. n

Godtormentor

Od dawna, od dawna. Ale to po "Soniku" duże studia od nowa rzuciły się na cały ten trend i tak oto każdego roku w kinach lądują takie większe adaptacje, które zalatują takim "nie chce mi się" ze strony spółek produkcyjnych. Borderlandsy miały mieć adaptację (z tego co pamiętam) już 10 lat temu. Dlaczego jej nie dostaliśmy? Nie wiem. Czemu dostajemy ją dopiero teraz, gdy Borderlands 3 jest krytykowane za żenującą, wciskaną na siłę fabułę? Też nie wiem. Jedynie kogo mi teraz szczerze szkoda, to Mikey'ego Neumanna, bo to był chyba jedyny typ w Gearbox, który "załapał" dlaczego Bordery są takie atrakcyjne, a gdy zobaczył w jakim kierunku idzie "trójka", to po prostu odszedł ze studia i grzecznie siedzi na uboczu, podczas gdy ten oblech Randy Pitchford będzie się grillował po wieki wieków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones