PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817044}

Brexit

Brexit: The Uncivil War
6,6 5 349
ocen
6,6 10 1 5349
6,8 4
oceny krytyków
Brexit
powrót do forum filmu Brexit

Film pokazuje w fajny sposób od strony kuchennej, jak wygląda wpływanie na opinię publiczną. Śmieszne jest tylko, to jak jednostronnie zostało to zrobione. Niby był zarzut, że zwolennicy opuszczenia Unii straszą Turcją i zostało to przedstawione jako bzdrua. Tylko, że w tamtym czasie Unia chciała ich przyjąć, więc to nie była bzdura. Ogólnie po skończeniu filmu pozostałem z myślą taką, że osoby prowadzące kampanię za wyjściem, to dziwaki szukające rozgłosu, którzy wmawiają ludziom lęki, nienawiść, a zwolennicy Unii to porządni ludzie, którzy popełnili jakieś tam błędy w przeszłości i mający kochającą rodzinę (jak ten facet z córkami, który jeszcze pouczał drugiego faceta, że robi to dla przyszłości dzieci).

Moim zdaniem, jak ktoś decyduje się tworzyć film polityczny, to powinien również powstać drugi, by pokazać drugą stronę. No i oczywiście na koniec w napisach trzeba było uderzyć w Trumpa :D

ocenił(a) film na 6
Drake01

Tak samo ten film odebrałem. Uważam, że jest dobrze zagrany, materiały fikcyjne wymieszane z tymi prawdziwymi dodawały realizmu. Mimo wszystko czuć było, że jest to film antybrexitowy. I ten Trump na końcu... PS bardzo mocno skojarzył mi się z House of cards.

Drake01

Niestety już od jakiegoś czasu prawie wszystkie "kasowe" filmy dotykające wartości, kwestii religijnych lub polityki są kręcone okiem tzw. "liberalnej lewicy" i świat w nich przedstawiony zawsze będzie nosił to piętno. Jeśli ktoś ma przykłady wyjątków od tej reguły - chętnie poznam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones