PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817044}

Brexit

Brexit: The Uncivil War
6,6 5 346
ocen
6,6 10 1 5346
6,8 4
oceny krytyków
Brexit
powrót do forum filmu Brexit

Zwróćcie uwagę na scenę, w której zagorzali polityczni wrogowie co robią? Idą sobie pogadać przy szklaneczce piwa. Naiwniacy ganiają z ulotkami, piszą hejty na fejsie, zdzierają gardła na demonstracjach, a nawet się biją. A szefostwo obu stron zgarnia kaskę i popija sobie z rzekomo śmiertelnymi wrogami, z którymi na pokaz tak się niby nienawidzą.
Myślicie, że w Polsce jest inaczej?

użytkownik usunięty
aklekot

Widziałem kilkanaście lat temu dokładnie taką samą scenę, tyle, że na żywo w polskim Sejmie. Osoby z przeciwnych stron barykady, które chwilę wcześniej wyzywały się z mównicy sejmowej od zdrajców Polski i zapowiadały pozwy do prokuratury... podzieliły się opłatkiem i z uśmiechem wypiły wódeczkę. Rzuciło mnie to na kolana. Wtedy zrozumiałem, jak wielkim oszustwem jest polityka.

Ta sama prawica, która tak bardzo broni wartości moralnych, zdradza małżonków, ćpa i robi aborcję. Ta sama lewica, która tak bardzo broni czarnych i gejów, bez mrugnięcia okiem wysłałaby ich do obozów koncentracyjnych, gdyby to za to ją sponsorowano. To tylko wielki, parszywy biznes, nic więcej.

Tak tak..... na pewno, do obozów koncentracyjnych

ocenił(a) film na 4
aklekot

Polityka, to praca jak każda inna i polega m.in. na wyszukiwaniu ludzi(zorganizowanych lub nie), którzy oddolnie zajmą się rozsiewaniem idei lub propagandy w sieci i na ulicach. Nie zgodzę się jednak z określaniem pomocników jako naiwniaków, bo korzyści z takiej współpracy są obustronne. Zorganizowanie jakiegoś ruchu wymaga kreatywnego podejścia, dobrego zarządzania, umiejętności pozyskania środków (rzeczowe, finansowe, zasoby ludzkie), umiejętności komunikacyjnych i wielu innych. W zamian stajesz się członkiem grupy/ruchu, dostajesz szansę na nawiązanie wielu znajomości, przetestowania swoich pomysłów czy zdobycia doświadczenia, które nierzadko można wykorzystać w pracy zawodowej. Inną korzyścią jest też satysfakcja oraz zadowolenie po udanych przedsięwzięciach , oraz podreperowanie ego dzięki byciu w centrum uwagi(choćby chwilowym).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones