PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639}

Brooklyn Boogie

Blue in the Face
7,5 7 495
ocen
7,5 10 1 7495
7,4 5
ocen krytyków
Brooklyn Boogie
powrót do forum filmu Brooklyn Boogie

Smutny Na Twarzy

ocenił(a) film na 9

Hołd złożony miastu a konkretnie Brooklynowi. Świetne dialogi np. Jarmusch - Keitel o papierosach. Dla mnie lepszy niż Dym. Szkoda tylko dziwnego tłumaczenia tytułu, tak naprawdę to może i pasuje do filmu ale po co? Nie wystarczyłoby Smutny Na Twarzy czy coś takiego?

ocenił(a) film na 9
buc

no rzeczywiście z tym tytułem to wygłup jakiś! Nie powinniśmy się bytnio bawić czymś co powstało w głowie rezysera! Nie do nas nalezy wybór tytułu, nie my winniśmy go zmieniać!
Jeśli chodzi o obraz Brooklynu- świetny sposób na pokazanie! Każde miejsce na świecie ma swój klimat. Ale tworzą go głownie ludzie! I tutaj zostało to zauważone i wykorzystane!!
A Jarmusch- no...poprostu go uwielbiam! Sympatyczny "panczak" z papierosem w dłoni (nieodłączny rekwizyt:)!! Jest poprostu świetny!
No i scena z torebką....mrrr!
10/10

buc

z dialogów wynika, że 'blue in the face' to puste gadanie. mówi to chyba Hiszpanka, dziewczyna sklepikarza.
a 'do sth until be blue in the face' to robić coś długo i bez powodzenia.

więc tytuł raczej ciężki do przetłumaczenia. i raczej nie jako 'smutny na twarzy' ;P

Ibliss

Mój ulubiony motyw z filmu to jak Jarmush naśladuje nazistów palących papierosy - Ja, wiemy kim jesteś i co zrobiłeś, ja, mamy sposoby żeby zmusić Cie do mówienia.... Buuuuhahaha !!! Koleś jest zajebisty !!!

buc

ok Ibiss mi juz to z ust wyjął - a zwróciliscie uwagę na pointę? jarmush mowi - ja tez zrobie cos takiego! i powstal - coffee and cigarettes - jak dla mnie duuzo slabszy

gombro

Twój comment tak mnie poruszył, że aż musiałem sie zarejestrować, żeby odpowiedzieć.
Niestety Jarmush swoje C&C tworzył z przerwami przez 16 lat (od 1986), a w 2003 tylko to złozył i wypuścił. Więc twoja teoria lekko się chwieje... Ale co do twojej ocent C&C muszę się zgodzić - dla mnie to niestety gniot :/

ocenił(a) film na 8
Najt

może jak obejrzysz wszystkie filmy tego genialnego reżysera to zmienisz zdanie dziecino, nie wiesz co piszesz. Może lepiej wróć do oglądania Piły buahahahaha. C&C jest genialny!!!!

ocenił(a) film na 10
buc

a mi polska wersja tytułu pasuje. Jak to jest ujęte w recenzji, idealnie oddaje nastrój filmu, który notabene opowiada o brooklynie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones