PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538120}

Burke i Hare

Burke and Hare
6,3 5 062
oceny
6,3 10 1 5062
Burke i Hare
powrót do forum filmu Burke i Hare

5/10 choć film zasługiwałby na więcej gdyby nie zakończenie - niestety uśmiercenie głównego bohatera nie jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadkiem, jakkolwiek byłoby to przekazane dla widza.

ocenił(a) film na 6
pachomir

William Burke jest postacią historyczną i faktycznie za swoje występki został stracony na rynku przez powieszenie o ile dobrze pamiętam 28 stycznia 1829 r. Także nie widzę jak jego uśmiercenie wpływa negatywnie na widza skoro jest to fragment historii.

ocenił(a) film na 5
Eleuth

w takim razie było to słabe wydarzenie...

ocenił(a) film na 6
pachomir

A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie - uśmiercenie głównego bohatera było naturalną konsekwencją akcji filmu. A zaskoczony będzie widz, który po obejrzeniu setek innych filmów, w których główny bohater cudownie się ratuje na sam koniec, tutaj będzie spodziewał się tego samego :)
Ponadto jeśli wziąć pod uwagę liczne nawiązania do makbeta taki zwrot akcji będzie bardziej niż oczekiwany.. Makbet również umiera, a ciężko powiedzieć żeby przez to jego historia była słaba.

Mi się film całkiem podobał, także wyjaśniam tylko swoje podejście, bardzo subiektywne (jak zresztą każda opinia dotycząca filmów). Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
pachomir

Więc jeśli fakty nie pasują do tezy tym gorzej dla faktów ?

Eleuth

Szkoda ze drugi Hare nie zostal stracony.

pachomir

nie znasz się :) jak oczekujesz ckliwych zakończeń to oglądaj komedie romantyczne nie te czarne

ocenił(a) film na 5
pachomir

a ja poczułem ulge że zginał. gdyby nikt nie poniusł kary za te moderstwa poczułbym się zniesmaczony

czewrony

egzekucja burkea wydała mi się parodią jednej z końcowych scen z bravehearta kiedy william wallace konał :x

ocenił(a) film na 8
czewrony

żebyś jeszcze ty cokolwiek "poniusł"...

ocenił(a) film na 5
schschfikation

dziękuję Ci Kapitanie Ortografia

czewrony

ja czuje sie zniesmaczona ze drugi nie poniosl kary

pachomir

przeciez film zaczal sie monologiem kata i egzekucja, jak tylko bohaterowie zaczeli zabijac, wiadomo bylo, jak to sie skonczy i slusznie zreszta

fune

nieslusznie bo drugi uniknal kary

ocenił(a) film na 6
pachomir

To brytyjski humor,bardzo specyficzny,nie widzę nic złego w straceniu jednego z bohaterów,zwłaszcza że wydarzyło się to naprawdę.

aerivin

A ja widze w niestraceniu drugiego.

lyndal_filmaniak

Pech dla ciebie, że nie żyjesz w czasach publicznych egzekucji. Pewnie świetnie byś się odnalazła w roli widza, biorąc pod uwagę ilość żądnych krwi komentarzy.

Mohn_voangory

Mi chodzi o sprawiedliwość ćmoku a nie o samą egzekucje. Jeżeli jeden ponosi kare a drugi nie za to samo przestępstwo to coś jest nie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones