PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829470}

Byk

Bull
5,5 391
ocen
5,5 10 1 391
Byk
powrót do forum filmu Byk

Jest taki rodzaj filmów, które mówią o biedzie, niemożnościach, braku szans, dziedziczeniu ubóstwa i ekonomicznego i umysłowego. Brak wykształcenia, brak perspektyw, żadnego planu na życie, utrzymywanie się z zasiłków i tak z pokolenia na pokolenie. Dużo już widziałam takich filmów. Jedne lepsze inne gorsze. Ten zaliczam do tej drugiej kategorii. Przedstawia właśnie jedną z tysiąca historii takiej beznadziei bez żadnego światełka w tunelu. Oczami wyobraźni widzę życie Kris, jej siostry, ich przyszłych dzieci jako niekończące się pasmo trwania, egzystencji bez szans na lepsze jutro. Po co żyć?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Zupełnie odmiennie odebrałam "Byka", jakbyśmy oglądały dwa różne filmy. Mój opowiada nie o społecznym determinizmie i dziedziczonym ubóstwie, ale o trudnym dojrzewaniu, poszukiwaniu autorytetów i własnej drogi. Zapewne główna bohaterka nigdy nie zostanie wykładowczynią na elitarnej uczelni ani rasową bizneswoman, ale brak dyplomu czy zasobnego konta nie musi oznaczać nieudanego życia. W innym wypadku 80% (jeśli nie więcej) współczesnej ludzkości musielibyśmy zaliczyć do "przegrywów". Ja widzę światełko w tunelu, śmiem twierdzić nawet, że koniec jest optymistyczny, bo pokazuje, że Kris umiała dokonać właściwego wyboru. Dziewczyna jest odważna, zdeterminowana, potrafi niezależnie myśleć i wyciągać ze swoich błędów wnioski. Z dyplomem czy bez, wyrośnie na mądrego, empatycznego człowieka o dobrze ustawionych priorytetach.

ocenił(a) film na 4
mucha_nie_siada

No i tym się różni optymista od pesymisty:-)

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Jesteś pierwsza osobą, która nazwała mnie optymistką ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones