PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 191
ocen
5,8 10 1 25191
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

Gatunkowe szufladkowanie bez wątpienia bardzo zaszkodziło obrazowi Jordana, co widać po wielu negatywnych komentarzach odnośnie tego filmu. Czy film o wampirach musi być horrorem? Postawmy sprawę jasno - Byzantium nie jest i nigdy nie miało być horrorem w rozumieniu filmu grozy. To czystej wody dramat, tyle że jego głównymi bohaterkami są wampirzyce i tak też należy go oceniać. Narzekanie na powolne tempo akcji i brak elementów grozy ma w tym przypadku tyle samo sensu co narzekanie na brak grozy w "Wampirach bez zębów".

Film ostatnio sobie obejrzałem po raz drugi i chyba podobał mi się nawet bardziej niż za pierwszym razem. Zdecydowanie najlepsza wampirza opowieść od czasu szwedzkiego "Pozwól mi wejść". Polecam każdemu kto lubi i potrafi docenić klimatyczne, pozbawione fajerwerków kino - "popcornowy" widz co najwyżej się wynudzi.

ocenił(a) film na 8

Film bardzo dobry i fakt, to nie horror, a bardziej dramat. Nie rozumiem czemu ludzie tak objeżdżają ten film. Akcja spokojna, ale ma fajny klimat. Z pewnością film lepszy od niby kultowego filmidła "Wywiad z wampirem". I szczerze mam gdzieś, że komuś może się nie podobać, moje zdanie co do "Wywiadu..." Ja w nim nie widzę nic, dzięki czemu miałby być wychwalany, a sam czas powstania o niczym nie świadczy. Byzantium jest ciekawym połączeniem dwóch historii - z przed wieków i w czasach obecnych - co wyszło dobrze. Ja poczułem powiew świeżości w tematyce wampirów. Polecam tym, którzy szukają CZEGOŚ INNEGO jeśli chodzi o wampiry.

Tak jak sierota też horror ale jednak nie.

ania1689244

tak sierota to horror

moze kiedys ogladne i raczej to jest horror jak sie nie znasz to cicho tam to ze malo straszny nie znaczy ze nie horror

hercules38

ja wiem że to horror tylko według mnie to bardziej thriller

ania1689244

a skoro nie oglądałes to skąd masz wiedzieć o co chodzi.
film potrafi zainteresować ale na kategorie horrorów się nie nadaje

ania1689244

to ty chyba nie znasz pojecia szerokiego kategori horroru poza tym na filmlebie pisze horror ;p

hercules38

tak jak użytkownik który napisał że byzantium nigdy nie miało być horrorem
tak samo ja sądze że sierota też nie powinna być horrorem bo to zwykłe gatunkowe szufladkowanie

ania1689244

aham a czym powinno byc sierota np

hercules38

tak jak napisałam dwa komentarze temu uważam to za thriller

ania1689244

ogladne to sam ocenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones