PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 10 1 126900
5,9 26
ocen krytyków
Chappie
Reżyser Neill Blomkamp spełnia powoli marzenie o reaktywacji sagi "Obcych", a w swoim najnowszym filmie... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Chappie" wzrusza swą banalnością, udanie grając na emocjach widza przez cały seans (...). Zarówno wprawne, jak i mniej doświadczone, oko dostrzeże wątki bliźniaczo podobne do przygód sympatycznego Johnny'ego 5 z "Krótkiego spięcia", fragmenty niczym z "Robocopa" czy innych dzieł przynależących do gatunku fantastyczno-naukowego; tym niemniej zapożyczone kawałki pozszywane zostały z maestrią godną królewskiego krawca (...). Za (...) brawurę, łamanie konwenansów oraz ciekawe czerpanie z dobrodziejstwa gatunku science fiction należą się Blomkampowi gromkie brawa. więcej
Gdyby potraktować film z przymrużeniem oka, zabawa będzie przednia. Wtedy i pojawiające się błędy logiczne w fabule przestaną razić, i ograne motywy nie przeszkodzą. więcej
Neill Blomkamp to w mojej skromnej opinii jeden z najzdolniejszych twórców kina młodego pokolenia, który kilka lat temu dzięki kapitalnemu "Dystryktowi 9" wybił się do czołówki hollywoodzkich... więcej
"Chappie" to prawdziwy miks gatunkowy, komiksowa bajka science-fiction, która pod płaszczykiem łatwej rozrywki przemyca rozważania na temat ludzkiej natury. Film bawi i wzrusza jako proste kino akcji w konwencji fantastyki, ale jednocześnie zaprasza wszystkich chętnych do refleksji. więcej
Gdyby się wyzłośliwiać, można by znaleźć analogię dla tego filmu, a także dwóch poprzednich, w... wyobraźni siedmiolatka. Dorosłemu może wydać się czymś egzotycznym i niesztampowym w pomysłach, a przede wszystkim bardzo świeżym, jak "Dystrykcie 9", ale przecież łatwo w takim wypadku o budzące śmieszność próby mówienia językiem dorosłych. To już jest trudniej przyswajalne. "Chappie" to film ze stale rosnącą amplitudą, z jednej strony może nas momentami zauroczyć, a z drugiej – niełatwo czasami uniknąć zażenowania. więcej