PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104541}

Charlie i fabryka czekolady

Charlie and the Chocolate Factory
7,1 351 446
ocen
7,1 10 1 351446
6,5 32
oceny krytyków
Charlie i fabryka czekolady
powrót do forum filmu Charlie i fabryka czekolady

Dziwaczny film

ocenił(a) film na 1

Film jest pełen dziwactwa i niezrozumienia zresztą jak wszystkie filmu Burtona.

ocenił(a) film na 9
mag20

No i masz rację, takie są burtonowskie klimaty (zaraz mi tu znawcy Burtona powiedzą, że w 'Charlim' się nie popisał, ale mniejsza o to, mnie się podobał ;P) przez co jego filmy są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, znakomite.

ocenił(a) film na 5
Seniorita_Paulita

Rzeczywiście dzieła Burtona są dziwne, ale przez to właśnie inne, ciekawe, frapujące i jest to duży plus. Bo ile można oglądać szablonowych komedii romantycznych, w których praktycznie każdy moment jest do przewidzenia..? "Charlie i fabryka..." faktycznie akurat wydał mi się słaby (dałam 5\10) ale za to uwielbiam Jimy'ego Highmoora i to właśnie dzięki jego roli zdecydowałam się obejrzeć ten film.

ocenił(a) film na 5
Kingu

** Oczywiście chodziło mi o Frieddiego Highmoora. Myślę Freddie, mówię Jimmy...

ocenił(a) film na 3
Kingu

popieram twoją wypowiedź, choć ja nie specjalnie przepadam za filmami
burtona.
film był wg. mnie niesmaczny i sztuczny (i mogłabym tak wymieniać jeszcze
długo), ale plus to gra aktorska, dzięki "fabryce..." polubiłam freddiego
highmora ;)

ocenił(a) film na 2
Kingu

chyba nudne... na więcej niż 2/10 nie zasłużył

ocenił(a) film na 6
Seniorita_Paulita

Mnie też się podobał :)) Ma swój urok ;))

mag20

>Film jest pełen dziwactwa i niezrozumienia zresztą jak wszystkie filmu
Burtona.

I właśnie za to niektórzy je uwielbiają...
Albo się ten klimat czuje, albo nie. Jeszcze się taki nie urodził, co by
wszystkim dogodził, jak to mówią.

Kathy_Selden

są gusta i suściki, a o gustach się nie dyskutuje. prawda?.
Film jednak jest cudowny ;)) dla każdego przedziału wiekowego jest przesłaniem, ale jeśli się komuś nie podoba ta trudno ;)

Kolorowa412

Przecież właśnie o tym mówię. Przeczytaj uważnie, co napisałam.

mag20

Film dziwaczny bo bohater jest dziwaczny. Więc dziwactwo reżysera jest jak najbardziej uzasadnione ;D
A swoją drogą - czym jest normalność, hm? ;)

ocenił(a) film na 8
czmiel91

Film jest magiczny i cudowny i ma świetny klimat(który nie każdy może poczuć);p

Poza tym jest na podstawie książki, więc za "dziwactwa" jeśli tak chcecie to nazywać, odpowiada nie tylko reżyser ale także autor dzieła Roald Dahl.
Pozdrawiam;)

mardybum91

film sympatyczny, dziwny, i szczerze powiedziawszy to nie jestem pewna czy to jest film dla dzieci.. ostatecznie dovbrze sie wszystko konczy ale nie wiem jak one reagowały jak główni bohaterzy byli"naprawiani' ;/ i te głupie piosenki i małe ludki..
niezły, ale nic wiecej

ocenił(a) film na 6
mag20

Przeciez to nie jest oryginalnie pomysl Burtona!! Burton zrobil remake tego filmu, pewnie dlatego, ze wszystko wlasnie bylo dziwaczne.

ocenił(a) film na 7
Rlyeh

Owszem, nie jest, tak samo jak nie był to oryginalny pomysł twórcy poprzedniego filmu o fabryce czekolady Wonki.
Jednak nie jest to remake, bo obydwa filmy są ekranizacjami książki Roalda Dahla "Karol i fabryka czekolady".

ocenił(a) film na 9
illusionis

Film miał w sobie mnóstwo...kiczu, lateksu, był sztuczny i kiczowaty, ale właśnie dlatego był...inny i pełen niebanalnego humoru. Mnie się baaardzo podobał. Aż 9/10, ale naprawdę mnie urzekł. Tak apropos jutro (niedziela, 13 grudnia) będzie na tvn o 15.10.

ocenił(a) film na 9
Rosalia_Marisa_Habsburg

Sorx, o 15.14.

ocenił(a) film na 9
Rosalia_Marisa_Habsburg

15.40. Jestem dzisiaj nieokrzesana jakaś.

ocenił(a) film na 5
Rosalia_Marisa_Habsburg

no właśnie te "sztuczny i kiczowaty"... przez cały film miałem wrażenie że scenariusz albo nie była wcale albo był pisany w takcie kręcenia O_o

ocenił(a) film na 7
mag20

to nie pierwsza ekranizacja tej książki, Burton akurat czerpał sporo z pierwowzoru.
Co nie zmienia faktu,że uwielbiam ten film.
I uwielbiam Tima Burtona, zdecydowanie czołówka moich ulubionych reżyserów. Oryginalność, pomysłowość, wielka wyobraźnia i niebanalność.
Oglądasz taki film i już wiesz,że to dzieło Burtona.
Szkoda,że tak mało Heleny Bonham Carter, ale niesamowity, jak zwykle, Depp nadrobił ;-)

ocenił(a) film na 9
Mantra_2

Tim Burton jest geniuszem, co nie podlega żadnym wątpliwościom, jego filmy są tak bajkowe, że nie da się tego opisać.. 'Charlie i Fabryka czekolady' porwał mnie jeszcze bardziej niż 'Edward Nożycoręki', 'Sweeney Todd' i 'Miasteczko Halloween' razem wzięte, a myślałam, ze takie zjawisko nigdy nie nastąpi. Depp.. no coż, jest genialny, a Helena Bonham Carter mimo nie dużej roli była jak zwykle czarująca. Chciałabym, żeby tak niesamowitych filmów było wiecej, ale moze własnie to dodaje im tyle uroku.. ;)

ocenił(a) film na 9
Robak_92

Zgodzę się w 100 procentach. Film Tim'a Burton'a i Johnn'ego Depp'a zawsze jest arcydziełem!

ocenił(a) film na 8
mag20

To film dydaktyczno-moralizatorski. Wsio. Wielki Burton! ;))

ocenił(a) film na 8
marstas09

Film był super można powiedzieć że w końcu coś innego =P Bardzo lubię Deppa i chyba każdy film w, którym zagrał ^.^ Dzięki temu filmowi można zobaczyć że osoba może być zepsuta już od dziecka ^.^

Mirotik

Chyba od rodzica a nie od dziecka?

MorganaBlackcat

W sensie - od dzieciństwa. Rzecz jasna, z winy rodziców ;)

ocenił(a) film na 8
mag20

Film jest dziwaczny i za to go lubię(no nie tylko za to...);)
Willy mnie zachwycił! I za to uwielbiam Deppa, kolejne jego postaci wzbudzają emocje, a to jest przecież główny cel kina.
No i ja również należę do fanów Burtonowskiego świata;)
pozdrawiam Inez :)

użytkownik usunięty
mag20

Dziwactwa (w sensie pozytywnym) - na pewno. Ale niezrozumienia - tj. że jest niezrozumiały? Nie bardzo się zgodzę z tym drugim stwierdzeniem. Fabuła przecież jest wyjątkowo prosta - dzieci są nieznośne i zostają ukarane, nagrodę otrzymuje skromny chłopiec o dobrym sercu a nieczuły i zimny bohater odkrywa, że umie kochać. Tak jest prawie zawsze w książkach Roalda Dahla i w wielu starych, dobrze znanych bajkach. Moim zdaniem "Charlie" to typowa, klasyczna baśń w wyjątkowo awangardowych ciuszkach. Połączenie idealne, jak w Kinder Bueno ;)

ocenił(a) film na 9
mag20

Właśnie to dziwactwo jest najlepsze. Świat bez wariactw byłby nudny, ale mniejsza z tym, bo film ma całkowicie niedziwny i oczywisty przekaz. Morał tej bajki jest banalny, ale jak ważny i istotne jest jego przypomnienie.
Wspaniałe w tych dziwactwach jest to że działają na wyobraźnię, nie zamykają umysłu jak zwykłe filmy i głównie dlatego według mnie zawsze będą od nich lepsze. Bardzo sceptycznie podchodziłem do tego filmu, na szczęście spotkałem się z miłą niespodzianką. Każdemu poleciłbym ten film.

mag20

Burtonowskie klimaty są dziwaczne... co znaczy - NOWATORSKIE
Gra Deppa była świetna, ten film był mądry (7 grzechów głównych które przedstawiały dzieciaki-nie licząc charliego) i ciepły
(*SPOILER* choć Charlie mógł wybrać pieniądze i fabrykę czekolady , wolał swoją rodzinę pomagając Williemu pogodzić się z ojcem).

ocenił(a) film na 8
krzycho123

Odnoszę wrażenie, że nawet najgorszy film w którym zagrał by Johnny zyskałby swoich fanów. Ten film jak dla mnie był świetny. A Burtonowskie filmy po prostu musza się spodobać. Człowiek musi coś lubić. Ci co wolą inne klimaty, niech od razu nie naskakują.

ocenił(a) film na 7
mag20

ja mam mieszane uczucia - z jednej strony przesłanie, dobra gra aktorska, ale z drugiej dziwny, męczący klimat...

ocenił(a) film na 10
buszasz

Augustus w czekoladzie? - Fuuj.
Zajebisty film ^^

ocenił(a) film na 9
mag20

Bo żeby film zrozumieć trzeba chwilę usiąść i pomyśleć, przemyśleć daną akcje, dialog, monolog. A nie tak włączyć, obejrzeć, "ale głupie, bez sensu" i wyłączyć. A zresztą ten jeszcze nie jest jakoś specjalnie głęboki (jak np: "Duża Ryba"). Ma tez sens powierzchowny, przecież. Nie wiem czego tu nie rozumieć? Moja 8 letnia kuzynka go rozumie (to co w jej wieku zrozumieć powinna, czyli całą akcję, a nie jej głębszy sens) i bardzo go lubi.
Osobiście film bardzo fajny. polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones